پیش یبنی دنیای کسب و کار در سال 2030

  0
  37
  دنیای کسب و کار

  عرصه کسب و کار به طور مداوم در حال تغییر است. این امر همیشه همراه با پیش بینی های مختلف از سوی کارآفرینان درباره آینده این عرصه است. اگرچه برخی از پیش بینی های دنیای کسب و کار جذاب به نظر می رسد، اما فقط باید به نمونه های معتبر اعتماد کرد.

   

  کاهش نیروی کار در دنیای کسب و کار

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فرصت امروز؛ دفتر آمار و ارقام نیروی کار (BLS) در گزارش تازه اش درباره تغییرات دنیای کسب و کار به طور مشخص به ظهور کارهای جدید و همچنین تغییرات عمده در این عرصه پرداخته است. اگر شما علاقه بالایی به آگاهی از وضعیت بازارهای مختلف دارید، این پیش بینی معتبر برای شما کاربردی خواهد بود.

  دوره وفور نیروی کار برای بسیاری از برندها تا یک دهه آینده به طور کامل پایان خواهد یافت. این امر با توجه به پیر شدن نسل فعال در اغلب جوامع و کاهش رشد جمعیت در طول دو دهه اخیر اجتناب ناپذیر خواهد بود. به این ترتیب نیروی کار در دسترس کسب و کار ها به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا خواهد کرد. این امر برای دنیای کسب و کار از نقطه نظر تامین منابع انسانی یک بحران بزرگ خواهد بود.

  علاوه بر کاهش نیروی کار در دسترس در سال 2030 دیگر تمایل کارمندان برای همکاری با برندها به سادگی امروز نخواهد بود. شرایط سختگیرانه کارمندان برای همکاری با کارآفرینان و شرکت ها در دهه آینده امری اجتناب ناپذیر است. با این حساب در دنیای کسب و کار از الان باید به فکر نحوه همکاری با نیروی کار در شرایط کمبود قابل ملاحظه کارمندان باشند.

  سریع ترین حوزه های کاری از نظر رشد

  کارهای کم هزینه ای مانند خدمات درمانی و بهداشتی در منزل یکی از گزینه های اصلی برای رشد در طول دهه های آینده محسوب می شود. بر این اساس تا سال 2030 حوزه خدمات درمانی و بهداشت که به طور شخصی سازی شده ارائه می شود، بخش قابل ملاحظه ای دنیای کسب و کار رو به رشد را به خودش اختصاص خواهد داد.

  نکته مهم درباره کسب و کارهای رو به رشد مربوط به حوزه فناوری و انرژی پاک است. این بخش نیز در طول یک دهه اخیر با رشدی 50 درصدی در میان کسب و کارهای پرطرفدار قرار خواهد گرفت. چنین امری به کارآفرینان فرصت نوآوری های گسترده را خواهد داد. البته در این میان نقش سهولت دسترسی به سرمایه اولیه را نیز باید مدنظر داشت. با این حساب بخشی از افزایش توسعه شغل های حوزه فناوری و انرژی پاک بسته به تغییرات آتی در نحوه دسترسی به سرمایه اولیه خواهد بود.

   

  کاهش تعداد مدیران عامل دنیای کسب و کار 

  یکی دیگر از حوزه های دارای رشد سریع تا سال 2030 طراحی و نصب پنل های خورشیدی است. رویکرد جهانی به سوی انرژی های پاک این امر را اجتناب ناپذیر خواهد کرد. با این حساب شما باید به طور قابل ملاحظه ای در تلاش برای آشنایی با این حوزه مهم کاری باشید تا فرصت های شغلی مناسبی در آینده پیش روی تان قرار گیرد.

  اگر تا سال 2030 تعداد بسیار کمتری مدیرعامل در دنیای کسب و کار های مختلف مشاهده کردید، نباید چندان غافلگیر شوید. براساس گزارش دفتر آمار و ارقام نیروی کار تا سال 2030 به طور میانگین 5.7 درصد از تعداد مدیران عامل در دنیای کسب و کار کم خواهد شد. این امر به معنای افزایش اهمیت کارمندان و در پیشبرد فعالیت های هر شرکت و امکان هماهنگی آنها با یکدیگر بدون نیاز به مدیرعامل خواهد بود.  

  بیشتر بخوانید: بازاریابی انگیزشی در دنیای جدید چگونه است

  براساس گزارش بلومبرگ تا سال 2030 نحوه سازماندهی دنیای کسب و کار ها دستخوش تغییر خواهد شد. این تغییر مهم جایگاه مدیران عامل را به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار خواهد داد. به این ترتیب نیاز برندها برای داشتن یک مدیرعامل تا حد زیادی کاهش می یابد. چنین امری تا حدودی ناشی از تلاش برای سازگاری با شرایط مالی محدود و همچنین کاهش نیروی کار فعال به طور کلی نیز خواهد بود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه − دو =