استفاده از دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی

  0
  35
  دستگاه بسته بندی حبوبات

  با رونق گرفتن کسب و کارهای خانگی می‌توان به یکی از بهترین‌ها اشاره کرد. از شاخه‌های مشاغل خانگی بسته بندی حبوبات  است و این کار با دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی انجام می‌شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از بازرگانی خبرگزاری مهر با رونق گرفتن کسب و کارهای خانگی می‌توان به یکی از بهترین‌ها اشاره کرد. از شاخه‌های مشاغل خانگی بسته بندی حبوبات است و این کار با دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی انجام می‌شود. ابعاد دستگاه بسته بندی به طوری طراحی شده که بر روی میز و یا کابینت قرار می‌گیرد. علاوه بر آن وزن سبک دستگاه است که سبب اختلال در جابجایی آن نشود. این دستگاه از صدای بسیار پایینی برخوردار است و ایجاد مزاحمت نمی‌کند.

  دستگاه بسته بندی حبوباتدستگاه بسته بندی حبوبات دست دوم

  دستگاه بسته بندی حبوبات دست دوم فقط برای کارهای صنعتی و نیمه صنعتی نیست. شما می‌توانید دستگاه بسته بندی خانگی را نیز دست دوم تهیه کنید. خرید دستگاه دست دوم در شروع کار کمبود بودجه و یا نقدینگی را می‌تواند جبران کند. البته اختلاف قیمت در دستگاه خانگی بسیار ناچیز است، اما در مدل‌های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک قابل توج است.

  دستگاه بسته بندی حبوبات دستی

  دستگاه بسته بندی حبوبات دستی برای تولید با ظرفیت پایین مانند کسب و کار خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه بعد از تنظیم وزن بسته توسط PLC برروی دستگاه محصول را به داخل بسته مورد نظر می‌ریزد. انتخاب بسته به سلیقه خود اپراتور می‌تواند داخل سلفون، ظرف یکبار مصرف و قوطی محصول را پر کند. اگر انتخاب شما سلفون باشد برای پلمپ درب آن باید از دستگاه دوخت دستی استفاده کنید.دستگاه بسته بندی حبوبات 

  دستگاه نیمه اتوماتیک بسته بندی حبوبات

  برای ظرفیت‌های نیمه صنعتی و کارگاه‌های کوچک برای بسته بندی از دستگاه نیمه اتوماتیک بسته بندی حبوبات استفاده می‌کنند. دستگاه نیمه اتوماتیک بسته بندی حبوبات با استفاده از پدالی که برای آن تعبیه شده بسته‌ها را پر می‌کند.

  البته سرعت آن نسبت به دستگاه خانگی و یا دستی بالاتر می‌باشد و از ابعاد بزرگ‌تری برخوردار است.

  دستگاه اتوماتیک بسته بندی حبوبات

  بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین دستگاه اتوماتیک بسته بندی حبوبات دستگاه مولتی هد می‌باشد. این دستگاه در ابعاد مختلف و ظرفیت‌های گوناگون طراحی و ساخته می‌شود. از دستگاه اتوماتیک برای کار در خطوط تمام خود کار کارگاه‌ها و کارخانجات بزرگ استفاده می‌شود. تمامی مراحل پر کردن و دوخت و بسته بندی در این دستگاه بدون دخالت دست و به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

  دستگاه شیرینگ پک

  این دستگاه برای بسته نهایی به منظور اهداف زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. منظور از بسته بندی نهایی، کشیدن لایه دوم سلفون سراسری به دور محصولات به ویژه مواد غذایی می‌باشد. اهدافی که برای این کار در نظر گرفته شده حفاظت بیشتر محصول از صدمات خارجی است. به طور مثال ضربه، گرد و خاک، رطوبت و… می‌تواند از این موارد باشد. جابجایی راحت تر محصول و انبار کردن آنها از دیگر اهداف شیرینگ کردن است. دستگاه شیرینگ در دو مدل کابینی و تونلی با ابعاد گوناگون برای محصولات مختلف طراحی و ساخته می‌شود.

  دستگاه شیرینگ پک کابینی

  دستگاه شیرینگ پک کابینی که نمونه ساده‌تر دستگاه شیرینگ می‌باشد در دو مدل رومیزی و ایستاده ساخته می‌شود. از این دستگاه در مشاغل خانگی و فضاهای کوچک برای بسته بندی انواع محصولات استفاده می‌شود. اگر محدودیت فضا خیلی زیاد باشد مدل رومیزی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر محدودیت کمتری داشته باشید می‌توانید از مدل ایستاده بهره ببرید. ابعاد و اندازه دستگاه و کابین (محل قرار گیری محصول) تا حدودی قابل تغییر و سفارشی است. قیمت دستگاه شیرینگ پک بسیار مناسب و از دستگاه‌های پر مصرف در زمینه بسته بندی است.

  بیشتر بخوانید: استفاده از کاغذ کرافت در صنعت بسته بندی

  دستگاه شیرینگ پک تونلی

  از مدل‌های دیگر دستگاه شیرینگ، دستگاه شیرینگ پک تونلی است. این دستگاه قابلیت کارکرد با برق، گاز، گازوئیل و… را دارد. امکان ساخت به صورت دو گانه را نیز دارد. ابعاد دستگاه، اندازه تونل و دهانه دستگاه با توجه به اندازه محصول و نوع آن قابل تغییر است. دستگاه شیرینگ پک تونلی در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طراحی و ساخته می‌شود.

  در مدل نیمه اتوماتیک بعد از قرار دادن محصول روی دستگاه و کشیدن سلفون به دور آن، محصول را به داخل تونل هدایت کرده و دستگاه عمل پک کردن را انجام می‌دهد. اما در مدل اتوماتیک تمامی مراحل به صورت خودکار و بدون دخالت دست انجام می‌شود.

  دستگاه سیل وکیوم حرارتی

  از گسترده‌ترین انواع دستگاه بسته بندی، دستگاه سیل وکیوم حرارتی است. این دستگاه با اسامی زیادی از جمله دستگاه سیل کن، دستگاه سیل پک، دستگاه بسته بندی ظروف یکبار مصرف، دستگاه سیل زن و دستگاه سیل حرارتی شناخته می‌شود.

  دستگاه سیل حرارتی به شکل‌های مختلف با توجه به درخواست خریدار ساخته می‌شود. این دستگاه در مدل‌های دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در قالب دستگاه‌های رومیزی، ایستاده، روتاری و خطی طراحی و ساخته می‌شود. دستگاه سیل حرارتی قابلیت پک کردن انواع ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف را با شکل‌های متفاوت دارد. ظروف شما می‌تواند به شکل دایره، مربع، مستطیل، مثلث و … نیز باشد. دستگاه سیل وکیوم در ابعاد مختلف و ظرفیت‌های گوناگون موجود است.

  مطلب قبلیبرگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در مصلای تهران
  مطلب بعدیممنوعیت تردد خودرو های خاص در سیزده به در

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × دو =