سهمیه کاغذ برای نشریات دانشجویی

  0
  46
  ‌کاغذ

  پیگیری دریافت سهمیه کاغذ و یارانه برای حمایت از نشریات دانشجویی

  بازار کاغذ طی سال های اخیر مشکلات فراوانی را تجربه کرده است. بسیاری از نشریات مجبور شده اند تا به خاطر مشکلات قیمت کاغذ دست از فعالیت های مطبوعاتی خود بردارند. دولت در این بین اقدام به توزیع کاغذ دولتی کرد تا از نشریات و همچنین تولید کتاب حمایت کند.

  با این وجود اما مشکلات همچنان ادامه دارد. نشریات دانشجویی از جمله نشریات مهمی هستند که با این مشکل روبرو شده اند. به همین دلیل سهمیه کاغذ برای نشریات در نظر گرفته شده است.

  مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از پیگیری دریافت سهمیه کاغذ و یارانه برای حمایت از نشریات دانشجویی خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، محمدهادی عسکری، در نشست با نمایندگان تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی دانشگاه لرستان که در محل حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد، گفت: اگر می‌خواهیم دانشگاهی مطلوب، متوازن و اسلامی داشته باشیم باید از حضور و فعالیت تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی، انجمن های علمی و نشریات دانشجویی حمایت کنیم.

  پیگیری برای دریافت سهمیه کاغذ دولتی

   

   وی از پیگیری دریافت سهمیه کاغذ و یارانه برای حمایت از نشریات دانشجویی خبر داد. مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: به دنبال تقویت انجمن‌های علمی دانشجویی همراه با تلاش و برنامه‌ریزی برای تهیه مبانی نظری براساس تجربیات موفق بین المللی و بازنگری در ساختار سازمانی و نقشه راه انجمن‌های علمی و تدوین نظام ارزیابی موثر برای رسیدن به نسل دوم انجمنهای علمی دانشجویی هستیم.

  عسکری تأکید کرد که باید بیش از پیش، تلاش کرد مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی را افزایش داد.

  وی گفت: مانند دوران دفاع مقدس، به شدت نیازمند وحدت کلمه حول ارزشهای انقلاب هستیم؛ باید به سمت مبانی همبستگی‌ساز و هویت‌بخش برویم؛ براساس تقویت هویت ملی و دینی، باید کنشهای مسئولانه دانشجویان را تقویت کرد.

  مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری این خبر را هم داد که با همکاری دانشگاه لرستان، رویداد کار، مهارت و فناوری ویژه دانشجویان دختر(کمند) و بازارچه تولیدات دانشجویی با تأکید بر مشاغل کوچک و دانشجویی، برگزار خواهد شد.

  بیشتر بخوانید:

  تولید کاغذ و احداث کارخانه در جنوب

   

  مطلب قبلینمایشگاه چاپ راهی به سوی صادرات
  مطلب بعدیآموزش به ناشران در نمایشگاه کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 − 3 =