تولید کاغذ با استفاده از سلولز موجود در فضولات حیوانی

  0
  38
  تولید کاغذ با استفاده از سلولز موجود در فضولات حیوانی معیار درجه بندی کاغذ چاپ

   یک دانشمند ایرانی موفق به تولید کاغذ با استفاده از سلولز موجود در فضولات حیوانی شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم؛ مهندس هادی حبیبیان، مخترع ایرانی در حاشیه نمایشگاه هم ‌افزا اظهار کرد: به دلیل قطع بی‌ رویه درختان برای تولید کاغذ شرکت ما به تولید کاغذ با استفاده از سلولز موجود در کود حیوانی روی آورده است و این اختراع برای اولین بار توسط بنده اتفاق افتاد و در حال حاضر ثبت جهانی شده است.

  وی در رابطه با نحوه تولید این کاغذ توضیح داد: قطع درختان برای تولید کاغذ به منظور استفاده از سلولز موجود در آن است در حالی که علفخواران نیز به دلیل استفاده از گیاهان سلولز را وارد بدن خود کرده و تنها بخش کوچکی از آن را جذب می‌ کنند. باقی این سلولز توسط آن‌ ها دفع می شود و  تولید کاغذ با استفاده از سلولز موجود در فضولات حیوانی را می توان داشت.

  این مخترع ایرانی گفت: کشور ما به واسطه دامداری‌ ها و گله‌ های دام زیادی که دارد پتانسیل خوبی برای تولید کاغذ از کود حیوانی دارد. در زمینه گسترش استفاده از این روش رایزنی‌ های با مسئولین داشته‌ ایم اما متأسفانه مافیای کاغذ مانع از پیشبرد آن شده است.

  بیشتر بخوانید: تولید کاغذ از کود حیوانی برای اولین بار در جهان

  حبیبیان خاطرنشان کرد: امیدواریم که با حضور در نمایشگاه هم‌افزایی مدیریتی، این اختراع مورد توجه مسئولین شرکت‌کننده در نمایشگاه قرار بگیرد و از قطع بیشتر درختان برای تولید کاغذ جلوگیری شود.

  تولید کاغذ با استفاده از سلولز موجود در فضولات حیوانی

  مطلب قبلینهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی افتتاح شد
  مطلب بعدیبیژن درویش کجوری از میان ما رفت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست + 9 =