تعهدات کاغذ پارس شوش به خواسته های کارگران براساس قوانین

  0
  44
  کاغذ پارس شوش

  اجرای طبقه بندی مشاغل در شرکت کاغذ پارس شوش

  نشست بررسی مشکلات کارگران کاغذ پارس شوش در فرمانداری با حضور کارفرما و شورای کارگری برگزار شد. رئیس اداره کار شوش از متعهد شدن شرکت به پرداخت چهار درصد مشاغل سخت و زیان‌آور به کارگرانش خبر داد. 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر، مهدی عبدالخانی رئیس اداره کار شوش با اشاره به توافقات صورت گرفته در نشست بررسی مشکلات کارگران کاغذ پارس شوش گفت: خواسته‌های قانونی این کارگران بر اساس قانون اداره کار از شرکت کاغذ پارس شوش درخواست شده و کارگران به حقوق خود خواهند رسید.  

  رئیس اداره کار شوش با اشاره به یکی از مطالبات کارگران که طرح طبقه بندی مشاغل است، اظهار کرد: طرح طبقه ‌بندی مشاغل کارگران کاغذ پارس شوش در حال تدوین است که پس از نهایی شدن و تأیید وزارت کار به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

  وی به یکی دیگر از توافقات کارگران و کارفرما در نشست شورای اسلامی کار اشاره کرد و گفت: ساعات کار کارگران کاغذ پارس بر اساس توافق طرفین تعدیل و پس از نظرسنجی از کارگران حداکثر هشت ساعته خواهد شد.

  عبدالخانی از متعهد شدن شرکت به پرداخت چهار درصد مشاغل سخت و زیان‌آور خبر داد و افزود: شرکت در راستای ایجاد انگیزه و جبران سختی کار تا قبل از اجرای طرح طبقه بندی مشاغل حداقل ۱۰ درصد به حقوق پایه اضافه خواهد کرد.

  رئیس اداره کار شوش تصریح کرد: به کارکنان در شرف بازنشستگی ماهانه ۶۰ ساعت اضافه کار تشویقی تعلق می‌گیرد. همچنین شرکت از اسفند سال‌جاری متعهد به پرداخت مبلغ مانده مرخصی استحقاقی سالانه کارگران شد.

  بیشتر بخوانید: گروه صنایع کاغذ پارس هفت تپه و افزایش ۱۶۴ درصدی تولید

  وی افزود: یکی دیگر از مصوبات این نشست، متعهد شدن کارفرمای شرکت کاغذ پارس شوش به پرداخت سبد شب عید به ارزش یک میلیون تومان شد.

  رئیس اداره کار شوش به مطالبه کارگران در خصوص حذف پیمانکار و انعقاد قرارداد مستقیم با شرکت اشاره کرد و گفت: درخواست حذف پیمانکار نیز در حوزه وظایف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نبوده بلکه باید با توافق طرفین کارگر و کارفرما این مطالبه انجام شود.

  مطلب قبلیسرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران منصوب شد
  مطلب بعدیپرونده فروش و نشر غیرقانونی فایل پی ‌دی اف کتابها رسیدگی می شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × 3 =