ارتقاء کیفیت و تامین کاغذ مورد نیاز کشور محور اصلی چوب و کاغذ مازندران

    گفت‌وگو با مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران

  0
  54
  نیک نژاد تامین کاغذ مورد نیاز کشور

  امید نیک‌نژاد گفت: افزایش تولید، ارتقاء کیفیت و تامین کاغذ مورد نیاز کشور، مهمترین برنامه‌های پیش روی کارخانه چوب و کاغذ مازندران است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ امید نیک‌نژاد، مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران با اشاره به وضعیت کنونی این مجموعه با وجود کمبود نقدینگی، سرمایه در گردش و مطالبات از سازمان جنگل‌ها و مراتع گفت: با وجود همه مشکلات، حال تولید خوب است؛ اهتمام داریم تا پایان سال جاری به ظرفیت در نظر گرفته شده، یعنی 45 هزار تُن برسیم و این مهمترین هدف است.

   وی افزود: در سه ماه تابستان محدودیت مصرف برق داشتیم و این مساله بر تولید اثر داشت؛ اما تاکنون 28 هزار تُن کاغذ چاپ و تحریر در اختیار وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسات کمک آموزشی قرار داده شده است.

   نیک‌نژاد با بیان اینکه قرار است کاغذ برای کنکور دی‌ماه و کنکور تیر‌ماه سال آینده را نیز تامین کنیم، گفت: مهمترین نکته‌ای که در صحبت ناشران طی روزهای اخیر شنیدیم که خوشایند بود، این است، کیفیت کاغذ مازندران بعد از یک وقفه سه‌چهار ساله که تولید نداشتیم، خوب شده است که این موضوع با اراده، همت و تلاش متخصصان ممکن شد.

  تامین کاغذ مورد نیاز کشور وی درباره تامین کاغذ مورد نیاز کشور تاکید کرد: وقتی تولید مستمر باشد، ایرادات حین تولید برطرف می‌شود اما وقتی یک محصول تولید نمی‌شود یا به‌صورت جسته گریخته تولید می‌شود، چندان باکیفیت نیست.

   مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران همچنین با بیان اینکه طی سه‌ماه پایانی سال گذشته 6‌هزار تُن کاغذ و تاکنون 28 هزار تُن کاغذ در 1401 تولید شده است، گفت: در مسیر تولید نقص‌ها برطرف می‌شود، طی سه ماه پایانی سال 1400 و ماه‌های آغازین امسال 5‌ هزار تُن کاغذ به آموزش و پرورش تحویل دادیم که از میان آن 2 هزار تُن مرجوعی بود که نشان می‌دهد درصد کمی ایراد وجود داشته است.

   نیک‌نژاد در ادامه صحبت‌های خود با طرح این موضوع که کاغذ مازندران با فرآیندهای مکانیکی تولید می‌شود، افزود: این کالا با کاغذهای شیمیایی که وارد کشور می‌شوند قابل مقایسه نیست اما برای کتاب‌های درسی و استفاده عموم ناشران بهترین نوع کاغذ است زیرا رنگ‌پذیری خوبی هم دارد.

  وی تاکید کرد: به نقطه مطلوبی رسیدیم و تلاش داریم در تعامل با ناشران سایر ایرادات نیز برطرف شود تا علاوه بر تامین سقف تعهدات، کیفیت محصولات را نیز ارتقاء دهیم.

  بیشتر بخوانید: آیین شکرانه استمرار تولید و توزیع کاغذ ایرانی برگزار شد

  تامین کاغذ مورد نیاز کشورتولید، کیفیت و تامین کاغذ مورد نیاز کشور

   مدیرعامل چوب و کاغذ مازندران درباره گام بعدی این مجموعه نیز گفت: افزایش تولید، ارتقاء کیفیت و تامین کاغذ مورد نیاز کشور، مهمترین برنامه‌های پیش روی شرکت است، برنامه داریم نیاز آموزش و پرورش، ناشران، سازمان سنجش و کتاب‌های کمک آموزشی را به‌طور کامل رفع کنیم تا نیازی به واردات نداشته باشیم و ارزی هم از کشور خارج نشود.

   به گفته وی، سرمایه‌گذاری برای افزایش ظرفیت تولید و برخی صنایع جانبی نیز در مرحله عملیاتی شدن قرار دارد که به‌زودی خبرهای خوبی در این زمینه منتشر خواهد شد.

  تامین کاغذ مورد نیاز کشور

  مطلب قبلیآئین بزرگداشت اهالی صنعت چاپ استان قزوین برگزار شد
  مطلب بعدیتصویب بند ج ماده 92 و امکان تاسیس کتاب‌ فروشی در اماکن مسکونی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 4 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.