بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، نمایشگاهی تخصصی

  نشست خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته برگزار شد

  0
  118
  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ

  نشست خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته صبح امروز (9 دی ماه) در سالن اجتماعات اتحادیه چاپخانه داران تهران با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپبه گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ حشمت اله بسطامی، مدیر روابط عمومی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته ضمن خوشامد گویی به اصحاب رسانه برای حضور در این جلسه گفت: برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته بندی در شرایط خاص کرونایی بسیار ارزشمند و یک کار جهادی است.

   

  نمایشگاهی متفاوت

  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپجلیل غفاری رهبر، رئیس هیئت مدیره شرکت آروین مهر فجر برگزارکننده بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته و رئیس اتحادیه صنف صحاف درباره این دوره از نمایشگاه گفت: متاسفانه شیوع بیماری کرونا باعث شده که نمایشگاه امسال با سال های گذشته تفاوت هایی داشته باشد.

  وی با اشاره به مشکلات برگزاری نمایشگاه توضیح داد: شروع کار این نمایشگاه از اردیبهشت ماه بود که برگزاری، لغو و به تاخیر افتادن آن از مصائبی بود که امسال با آن روبرو بودیم و در نهایت نمایشگاه چاپ و بسته بندی امسال در تاریخ 13 تا 16 دی ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار خواهد شد.

  غفاری رهبر با بیان اینکه امسال نسبت به سال گذشته متراژ نمایشگاه 50 درصد کمتر شده است، گفت: تاکنون جانمایی 190 شرکت در این نمایشگاه صورت گرفته است. امسال با شرایط پیش آمده و مشکلات موجود اصلا غرفه ارزی نداریم؛ در همین رابطه نیز از غرفه گذاران خواهش داریم که گروه کالایی مجموعه خودشان را ارائه دهند تا به مشکل برخورد نکنند.

  وی اظهار داشت: نمایشگاه چاپ و بسته بندی هر سال در 13 سالن برگزار می‌شد، متاسفانه امسال به دلیل شیوع کرونا در 7 سالن ۳۸، ۳۸ B، 31 B، ۳۵، 44 A، ۴۱ و ۴۰ برپا خواهد شد.

   

  خدمت به کشور و صنعت چاپ

  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپغلامرضا شجاع، رئیس تشریفات بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته در ادامه گفت: ما تجربه برگزاری نمایشگاه کاغذ و مقوا را با رعایت پروتکل های بهداشتی در ابتدای امسال را داریم و الحمدالله در پایان نمایشگاه یک مورد هم ابتلا به کرونا گزارش نشد و ان شاءلله این مورد در نمایشگاه چاپ و بسته بندی نیز اتفاق بیفتد.

  وی ادامه داد: کرونا الان جزئی از زندگی ما شده است و همانطور که نمایشگاه هایمان در زمان جنگ برگزار می شد، امروز نیز جنگ ما با کرونا است و در زندگی همه ما اثر گذار است و ما باید با رعایت پروتکل های بهداشتی از شیوع آن جلوگیری کنیم در همین رابطه به افراد بدون ماسک اجازه ورود به نمایشگاه را نخواهیم داد. حداکثر تلاشمان را می کنیم تا سربلند شویم.

  به گفته شجاع، برگزاری نمایشگاه یک اقدام ملی است و امسال مجری برگزاری آن منافعی از آن نخواهد داشت و هدف از برپایی این نمایشگاه تنها خدمت به کشور، صنعت چاپ و اهالی این صنعت است، زیرا هزینه های آن قطعا بیش از درآمد آن است.

  رئیس تشریفات بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته خبر داد: شنبه، ساعت 14:30 جلسه ای با حضور روسای اتحادیه های تهران و تشکل های صنعت چاپ سراسر کشور در محل نمایشگاه برگزار خواهد شد.

   

  سربلندی صنعت چاپ

  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپاحمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران و رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته، سخنان خود را با یادی از سردار دلها حاج قاسم سلیمانی که سالروز شهادت اوست آغاز کرد. وی توضیح داد: شرایط خاصی امسال در دنیا حاکم است و صنعت چاپ مانند یک سرباز و رزمنده در همه جبهه ها حضور داشته و اهمیت خود را با حضور و فعالیت خود در کنار کادر درمان و در چاپخانه ها برای تهیه لیبل های مواد ضدعفونی کننده و ماسک ثابت کرده است، جا دارد از تک تک عزیزان صنعت چاپ تشکر ویژه ای داشته باشم.

  وی افزود: ما طبق رساتمان اقدام به برگزاری این نمایشگاه کرده ایم. ورودی های نمایشگاه کنترل خواهد شد تا تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شوند؛ همچنین در طول روز هر یک ساعت یکبار سالن ها ضدعفونی خواهند شد، علاوه بر آن ستاد اجرایی نمایشگاه ماسک و الکل در اختیار غرفه گذاران قرار می دهد.

  ابوالحسنی تاکید کرد: امسال به جز احساس مسئولیت در قبال رسالتمان و سربلندی صنعت چاپ به دنبال منافعی نبوده ایم چرا که چاپ زندگی است و هیچ تولیدی بدون چاپ معنا پیدا نمی کند.

  وی ادامه داد: رسانه ها همیشه یار و یاور نمایشگاه چاپ و بسته بندی بودند و در سالهای گذشته نیز مانند یک بازوی قوی اخبار و تکنولوژی حاضر در نمایشگاه را پوشش داده اند. تقاضا دارم امسال نیز مانند سال های گذشته در کنار ما حضور داشته باشید.

  رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته در ادامه خبر داد: امسال افتخاری نصیب شرکت آروین مهر فجر شده است و قرار است همزمان با برگزاری نمایشگاه بیست و هفتم، برای اولین بار نمایشگاه مجازی آن نیز برگزار شود.

   

  برپایی نمایشگاه مجازی در کنار نمایشگاه حضوری

  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپدکتر بهنام نجفی درباره نمایشگاه مجازی چاپ و بسته بندی توضیح داد: امسال برای علاقمندانی که نمی توانند از این نمایشگاه بازدید حضوری داشته باشند شرایطی را مهیا کرده ایم تا به صورت مجازی از نمایشگاه بازدید کنند. در همین راستا پلتفرمی به نام iroxpo طراحی شده است و علاقه مندان می توانند باتوجه به پوشش آنلاینی که وجود دارد از نمایشگاه بازدید کنند.

  وی اشاره کرد: در این پلتفرم ارتباط تصویری و صوتی ممکن شده است تا غرفه گذاران بتوانند اطلاعات بازدیدکنندگان خودشان را داشته باشند. این سامانه از فردا برای غرفه گذاران باز می شود و می توانند در آن ثبت نام کنند. شنبه صبح نیز همزمان با بازگشایی نمایشگاه حضوری برای بازدیدکنندگان آنلاین نیز امکان بازدید فراهم می شود.

  نجفی افزود: رئیس نمایشگاه هزینه های حضور غرفه داران در نمایشگاه مجازی را متقبل شده و نمایشگاه مجازی برای آن‌ها هیچ هزینه ای دربر ندارد و کاملا رایگان است.

  گفتنی است، برای حضور در نمایشگاه مجازی چاپ و بسته بندی نیاز به نصب هیچ اپلیکیشنی نیست و علاقه مندان می توانند تنها با حضور در سایت www.iroxpo.com از این نمایشگاه بازدیدکنند.

  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ

  راهنمای استفاده از پلتفرم نمایشگاه آنلاین چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته

  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته 13 تا 16 دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌ های بین‌المللی تهران برگزار می شود.

  مطلب قبلینقش بسته بندی در تبلیغ بصری کالا
  مطلب بعدیبدعهدی واردکنندگان کاغذ دولتی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شش + 18 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.