کوتاه کردن دست واسطه‌ها از چاپ چهارمحال بختیاری

  0
  53
  چاپ استان خراسان جنوبی

  علی ترکی مدیر چاپخانه ترکی است. این چاپخانه از دهه هشتاد کار خود را در زمینه چاپ افست در استان چهارمحال بختیاری آغاز کرد. وی درباره وضعیت صنعتچاپ چهارمحال بختیاری به  بیان داشت: صنعت چاپ در استان ما وضعیت چندان مطلوبی ندارد. یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در زمینه مسئله کاغذ و گرانی مواد اولیه است.

  چاپ چهارمحال بختیاریوی افزود: مشکلاتی که عرض کردم باعث شده است تا صنعت چاپ روزبه‌روز ضعیف‌تر شود. ما چاپخانه‌های بزرگی در استان داشتیم که یا مجبور به تعدیل نیرو شده‌اند و یا به‌طور کامل تعطیل کرده‌اند.

  چاپ چهارمحال بختیاری و مشکل مالیات بر ارزش افزوده

  ترکی با اشاره به مسئله حل ناشدنی مشکل مالیات بر ارزش‌افزوده بیان داشت: چاپخانه‌داران با مشکلات ریزودرشت فراوانی روبرو هستند با این‌همه از ابتدای سال مجبور به پرداخت انواع و اقسام مالیات‌ها هستند. مالیات سالیانه و مزید بر آن مالیات بر ارزش‌افزوده؛ ما مجبور هستیم 9 درصد از اجرتمان را به‌عنوان مالیات بر ارزش‌افزوده به دولت پرداخت کنیم.چاپ چهارمحال بختیاری

  وی همچنین افزود: این صنعت نیاز به حمایت و تسهیلات دارد. تسهیلاتی مانند کاغذ دولتی و مواد اولیه تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند. مورد دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد ایجاد شرایطی است که تداخل‌های شغلی را به حداقل برسانند؛ دفاتر تبلیغاتی که سفارشات را دریافت می‌کنند و بدون پرداخت مالیات سود می‌برند تعادل بازار این صنعت را بر هم می زنند.

  بیشتر بخوانید: رکود همه‌جانبه صنعت چاپ استان چهارمحال بختیاری

  مطلب قبلیوضعیت انتشار کتاب کودک در سال ۱۴۰۰
  مطلب بعدینخستین دوره تخصصی بازاریابی صادرات صنعت چاپ برگزار خواهد شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده − هجده =