نامزدهای انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران از برنامه های خود سخن گفتند

  0
  69
  کارگروه بانوان و چاپ دیجیتال اتحادیه لیتوگراف، مهر و پلاک

  برنامه‌ نامزد‌های انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران

  نامزد‌های انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران، تشکیل کارگروه‌های تخصصی، تقویت کمیسیون‌ها و تربیت نیروی متخصص و کارآزموده برای رسته‌های مختلف، شفاف‌سازی و ارائه عملکرد اتحادیه را به‌عنوان برنامه‌های اصلی خود معرفی کرده‌اند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، دو روز دیگر انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران برگزار خواهد شد، دوشنبه 24 مرداد ساختمان این تشکل صنفی میزبان اعضای خود خواهد بود تا با انتخاب پنج نفر از اعضای هیات مدیره و یک بازرس به مدت چهار سال، برنامه‌ها و اهداف مختلفی را برای حمایت از این تشکل فعال در صنعت چاپ و نشر کشور اجرایی کند.

  انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران از ساعت 9 تا 14 در محل این اتحادیه واقع در ابتدای خیابان مطهری، روبه‌روی هتل بزرگ تهران، پلاک 472 برگزار می‌شود و براساس بند 6 ماده 15 آیین‌نامه انتخابات هئیت مدیره و بازرسان اتحادیه‌های صنفی، فقط صاحبان پروانه کسب، مجاز به شرکت در انتخابات هستند. آن‌ها  می‌توانند با ارائه اصل کارت ملی، پروانه کسب خود یا تصویر آن در انتخابات اتحادیه لیتوگرافان تهران شرکت کنند.

  در انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران  دو گروه با هم به رقابت می‌پردازند؛ «اتحاد و توسعه» و «اتحادیه پویا» که هر یک پنج تا 6نفر نامزد را به صنف معرفی کرده است. در گزارش پیش رو نگاهی کوتاه داریم به اهداف و برنامه‌های هر یک از این گروه‌ها و کاندیدای انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران. 

   

  اتحادیه پویا؛ تاکید بر توسعه کار تیمی

  انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران بخش چاپ دیجیتال

  گروه انتخاباتی «اتحادیه پویا» یکی از گروه‌های انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران است که افرادی چون مجتبی معراج محمدی، جلال ذکایی، غلامرضا دیرمینا، جواد آقاجانلو، هادی عطایی و بهروز معراجی در آن حضور دارند.

  ازجمله اهدافی که برای این گروه برای انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران اعلام شده است، می‌توان به ارتقا جایگاه صنفی اتحادیه تا رسیدن به اتحادیه تراز و هوشمند، با استفاده از همه ظرفیت‌ های قانونی مصرح در قانون نظام صنفی، ارتقاء سطح علمی و دانش‌ افزایی علمی صنف،  بازآفرینی روحیه مشارکت بین اعضای صنف، تاکید بر توسعه کار تیمی و پرهیز از تک‌روی و حاشیه‌پردازی، ایجاد روحیه هم‌افزایی با استفاده از همه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل سایر تشکل‌ ها و ایجاد شفافیت در فرآیند تصمیم‌ گیری و امور مالی اتحادیه اشاره کرد.

  جلال ذکایی، سخنگوی این گروه درباره برنامه‌هایی که برای گروه انتخاباتی «اتحادیه پویا» برای انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران پیش‌بینی شده است، توضیح داد: شناسایی و اولویت‌گذاری معضلات پیش رو صنف از طریق مشارکت همه رسته‌های صنفی اتحادیه، بهره‌گیری از خرد جمعی صنف از طریق تشکیل کارگروه‌های تخصصی و بهره‌ گیری از تمام ظرفیت‌ های قانون نظام صنفی به نفع اعضا از جمله برنامه‌های اولیه ما برای حضور در اتحادیه است.

  وی تقویت کمیسیون‌ های تخصصی اتحادیه در راستای ارتقای جایگاه صنف را یکی از ضرورت‌های این گروه دانست و افزود: ارائه خدمات مشاوره‌ ای به اعضا در حوزه‌ های امورمالیاتی، تامین اجتماعی، قانون کار، حقوقی و کسب و کار، ارائه خدمات آموزشی به اعضا در راستای تقویت دانش حرفه‌ای و فراهم‌سازی خدمات رفاهی به اعضا از طریق مشارکت و رایزنی با سازمان‌ ها و نهادهای دولتی و خصوصی را نیز می‌ توان در زمره برنامه‌ های گروه قرار داد.

  انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران گروه «اتحادیه پویا»ذکایی با بیان اینکه ارائه گزارش فعالیت به اعضا در قالب گردهمایی‌ های سالانه از جمله کارهایی است که حتما در این دوره پس از برگزاری انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران پیگیری خواهد شد، گفت: مطالعه، بررسی وآسیب‌ شناسی عملکرد اتحادیه و ارائه راهکارهای کارشناسی برای برون‌رفت از بحران‌ ها، اصلاح و مدیریت نظام بازرسی اتحادیه با تاکید برشناسایی واحدهای متخلف و غیرقانونی و هوشمندسازی فرایند عضوگیری و ارتباط اعضا با اتحادیه را نیز در صنف پیگیری خواهیم کرد.

  وی در ادامه صحبت‌های خود در رابطه با برنامه های این گروه برای انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران از تهیه و تنظیم پیشنهادهای مرتبط با معضلات صنف و ارائه به مراجع ذیربط برای حفط منافع اعضاء و مصالح ملی خبر داد و گفت: از سوی دیگر ایجاد بانک اطلاعاتی در زمینه‌های مرتبط با اهداف اتحادیه و اطلاع‌رسانی از طریق ایجاد شبکه اطلاع‌ رسانی و نشر کتاب، مجلات و بروشورهای تخصصی و تبادل اطلاعات را نیز دنبال می‌ کنیم.

  ذکایی همچنین بر لزوم ارتقا اعتبار و جایگاه اتحادیه از طریق توسعه و تعمیق روابط بین سایر اتحادیه‌ های مرتبط در صنعت چاپ تاکید کرد و یادآور شد: در این مسیر از هرگونه فعالیت‌ های علمی، تحقیقاتی برای رسیدن به اهداف اتحادیه حمایت می‌ کنیم، همچنین از سرمایه‌گذاری‌ هایی که زمینه افزایش و ارتقا فعالان صنف را در برداشته باشد را نیز تشویق و حمایت می‌‌ کنیم.

  وی در ادامه سخنان خود در رابطه با انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران، با اشاره بر ضرورت حضور اتحادیه در رویدادهای تخصصی، توضیح داد: برگزاری همایش‌ های تخصصی و میزگردها، همچنین حضور در همایش‌های مختلف داخلی و خارجی، کمک به برگزاری یا حضور در نمایشگاه‌ های داخلی و خارجی مرتبط و انعقاد تفاهم‌ نامه‌های علمی، آموزشی، صنعتی، تجاری، نمایشگاهی و… بین اتحادیه و سایر سازمان‌ ها و تشکل‌ های همسو از دیگر برنامه‌ هایی است که برای اتحادیه در نظر داریم.

  ذکایی در پایان صحبت‌های خود در رابطه با انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران ایجاد زمینه و سازوکار لازم برای پذیرش و اجرای تصدی‌ های دولت که وفق قانون اجرای سیاست‌ های کلی اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین موضوعه به بخش خصوصی تفویض می‌ شود را نیز دیگر برنامه این گروه معرفی کرد.

   

  اتحاد و توسعه؛ بازگرداندن اتحاد و مودت به صنف

  انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران محمدرضا کاریگروه دیگری که در انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران حضور دارند، نام گروه خود را «اتحاد و توسعه» انتخاب کردند، در این گروه رضا کاری، محمد ابوالحسنی، رضا بناری، علیرضا احکامی و بهروز معراجی قرار دارند که کارها و برنامه‌های مختلفی برای چهار سال آینده اتحادیه ترسیم کرده‌ اند.

  رضا کاری، سخنگوی گروه «اتحاد و توسعه» درباره اهداف این گروه برای شرکت در انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران گفت: اقتدار صنف و اتحادیه در مجامع صنفی باتوجه به مغفول ماندن آن در چند سال اخیر، بازگرداندن اتحاد و مودت به صنف، ایجاد تغییر و توسعه صنفی با حمایت اعضا و تلاش حداکثری برای احقاق حقوق به حق صنف از‌جمله اهدافی است که در این گروه دنبال می‌ کنیم.

  وی ادامه می‌دهد: در این زمینه نیز برنامه‌ های مختلفی را در نظر داریم که شامل پشتیبانی از اعضا در مراجع قانونی نظیر دارایی، بیمه، وزارت کار و …. با به کارگیری وکلای مجرب و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای تربیت نیروی متخصص و کارآزموده برای استفاده در همه رسته‌ها، برخی از این برنامه‌ ها است.

  کاری با بیان اینکه تقویت اتحادیه با جذب اعضاء واجد شرایط جدید و نظارت و برخورد جدی با واحدهای غیرمجاز را پس از برگزاری انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران در دوره جدید حتما پیگیری خواهیم کرد، عنوان کرد: شفاف‌سازی و ارائه عملکرد اتحادیه در دوره‌های 6‌ماهه با ارائه گزارش‌های دقیق و معتبر یکی دیگر از برنامه‌‌ ها است؛ همچنین برگزاری نشست‌های دوره‌ای هم‌ اندیشی با اعضا و پیشکسوتان برای شناسایی و رفع مشکلات صنف را نیز در نظر داریم.

  وی تاکید کرد: تعامل با توزیع‌ کنندگان ملزومات برای دستیابی به قیمت و شرایط پرداخت بهتر برای اعضای صنف،  نگاه به آینده با تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای شناسایی فرصت‌ها و تهدیدهای پیش‌رو و برگزاری سالانه مراسم مناسبتی و مسابقات ورزشی برای ایجاد نشاط و همدلی بین اعضای صنف را هم می‌توان از دیگر برنامه‌های این گروه معرفی کرد.

  انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهرانکاری در پایان با اشاره به پیش‌بینی برنامه‌هایی برای  تجلیل از بزرگان و پیشکسوتان صنف، گفت: حضور موثر در محافل و مجامع صنفی برای صیانت از حقوق صنف را نیز باید در ردیف فعالیت‌ و برنامه‌های این گروه قرار دارد که اجرایی خواهیم کرد.

  بیشتر بخوانید: انتخابات اتحادیه لیتوگرافان تهران برگزار می شود

  در پایان باید گفت که نهادهای صنفی به دسته‌های تعاونی، انجمن، تشکل، سندیکا و اتحادیه دسته‌بندی می‌ شوند، در این میان اتحادیه‌ های صنفی از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب، تشکیل می‌ شوند که برای تشکیل هر اتحادیه، وجود تعداد مشخصی واحد صنفی که دارای فعالیت شغلی مشابه یا همگن هستند ضرورت دارد.

  هدف اصلی شکل‌گیری اتحادیه‌ها حمایت از حقوق صنفی آن رسته مشاغل و ایجاد همکاری،  میان فعالان آن صنف و بهبود خدمات به مصرف‌کنندگان، همچنین بهبود اقتصاد شهر و ارتباط با موسسه‌های دولتی و خصوصی و انجام وظایف قانونی مندرج در قوانبن نظام صنفی و آئین‌نامه‌های مربوطه است. تشکلی قوی که به‌عنوان بازوی دولت، صنف و تسهیل‌گر، بارهای اضافی را از دوش صنف و دولت بردارد و به بهبود وضعیت فعالان مجموعه خود کمک کند. در این زمینه امید است اتحادیه لیتوگرافان تهران که یکی از قدیمی‌ترین تشکل‌ های چاپ و نشر کشور است در سایه اتحاد و همراهی اعضا شاهد انتخاباتی قوی و موثر باشد.

  مطلب قبلیمشکل اصلی بازار ملزومات صنعت چاپ، عدم نقدینگی
  مطلب بعدیتولید و توسعه بسته بندی مبتنی بر کاغذ از سوی Mondi و Fiorini International

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  13 − 8 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.