مشکل اصلی بازار ملزومات صنعت چاپ، عدم نقدینگی

  0
  64
  ملزومات صنعت چاپ

  بی ثباتی بازار ملزومات صنعت چاپ و آینده ای نامطمئن

  مدیرعامل شرکت تهران ماشین ابزار عدم نقدینگی را مهمترین مشکل فعالان حوزه بازار ملزومات صنعت چاپ برشمرد و اظهار داشت که این موضوع باعث بی ثباتی بازار شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، سید عمادالدین دیلمی مدیرعامل شرکت تهران ماشین ‌ابزار (TMC) است، این شرکت واردکننده و عرضه‌کننده ماشین‌آلات لیبل، سلفون‌کشی، دستگاه برش و… است و همچنین ملزوماتی مانند زینک، مقوای ایندربرد، سلفون، مرکب‌های افست و فلکسو UV، حلال شستشوی سیلندر آنیلوکس، سیلندر مگنت (قالب مگنت)، رول طلاکوب، چسب کلیشه وپ ملزوماتی از این دست را وارد و در اختیار مصرف‌کنندگان صنعت چاپ قرار می‌دهد.

  وی درباره وضعیت بازار ملزومات صنعت چاپ اظهار داشت: مسئله‌ای که فعالان حوزه ملزومات صنعت چاپ با آن درگیر هستند به عدم نقدینگی مشتریان بازمی‌گردد؛ وضعیت سیاسی که کشور ما با آن درگیر است باعث بی‌ثباتی بازار ملزومات صنعت چاپ شده و از همین رو نمی‌توان آینده این بازار را چندان روشن متصور شد. تأمین نقدینگی در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل حوزه فعالیت ما است.

  ملزومات صنعت چاپ مرکب های متالیکدیلمی در ادامه بیان داشت: متأسفانه این روزها ما در بازار ملزومات با انواع و اقسام جنس‌های تقلبی روبرو می‌شویم. یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که مشتریان می‌توانند برای جلوگیری از ضرر انجام دهند، معامله با فروشندگان حرفه‌ای است. باید از مؤسسات مالی معتبر استفاده شود، مسئله‌ای که هست این مراکز در کشور ما اندک هستند. فروشنده و خریدار باید نقش شرکت‌های مالی را ایفا کنند.

  بیشتر بخوانید: شرکت تهران ماشین ابزار TMC؛ رستن در رکود

  وی در پایان درباره آینده صنعت چاپ گفت: یکی از مشکلات چاپخانه‌های ما عدم به‌روزرسانی است؛ اگر این عزیزان بتوانند بازارهای مطمئنی برای کالاهای چاپی خود پیدا کنند و خود را با توجه به شرایط جهانی به‌روز کنند می‌توانیم حتی به سمت تجارت با بازارهای جهانی حرکت کنیم.

  مطلب قبلی۶۷ هزار تن کاغذ دپو شده در استان هرمزگان کشف شد
  مطلب بعدینامزدهای انتخابات هیئت‌‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران از برنامه های خود سخن گفتند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.