دست دلالان مواد اولیه صنعت چاپ را کوتاه کنید

  گفت و گو با داریوش سرمدی مدیر عامل چاپ سرمدی

  0
  77
  صنعت چاپ

  ما در صنعت چاپ استان تهران نیاز به حمایت داریم. اتحادیه چاپخانه‌داران تهران به همراه متولی چاپ این استان باید با کمک یکدیگر در جهت حل مشکلات این حوزه وارد عمل شوند. باید برای چاپخانه‌داران در خصوص تهیه مواد اولیه سوبسیدهای ویژه‌ای در نظر بگیرند و دست دلالان را از بازار مواد اولیه به‌ویژه در بخش تهیه کاغذ، کوتاه کنند.

  داریوش سرمدی یکی از فعالان حوزه چاپ استان تهران است. وی که 20 سال است در صنعت چاپ این استان فعالیت می‌کند درباره وضعیت این بخش به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: وضعیت چاپ در کشور ما تقریباً رو به ورشکستگی است؛ البته این موضوع تنها به استان تهران مربوط نمی‌شود و در مورد همه استان‌های کشور صدق می‌کند.

  مدیرعامل چاپ سرمدی در ادامه بیان داشت:صنعت چاپ را می‌توان به چند بخش تقسیم کرد؛ نشر، تبلیغات و بسته‌بندی. در حال حاضر صنعت چاپ در بخش نشر کاملاً در حال ورشکستگی است. بخش تبلیغات نیز با توجه به ورود فضای مجازی به این حوزه محکوم به نابودی است، کاتالوگ‌ها و بروشورهایی که در بخش تبلیغات چاپ می‌شد جای خود را به تبلیغات در فضای مجازی داده است و صنعت چاپ در این حوزه نیز بخت و اقبال چندانی ندارد.

   

  بیشتر بخوانید:

   

  سوددهی پایین، از مشکلات تابلو سازان در ایران است

  عدم ثبات قیمت ها بلای جان صنعت چاپ کشور

  اجرای تعرفه قیمت صنعت چاپ برای مبارزه با فساد

   

  صنعت چاپ و بسته بندی به یکدیگر گره خورده اند

  اکنون تنها بخشی که صنعت چاپ هنوز امکان نفس کشیدن در آن را دارد حوزه بسته‌بندی داشت و کسانی که می‌خواهند در این رشته کاری فعال باشند باید انرژی خود را روی صنعت بسته‌بندی متمرکز کنند.

  وی درباره میزان سفارش‌های چاپی در استان تهران اظهار داشت: در حال حاضر سفارشات کاری در این استان از 100 درصد به 30 درصد کاهش پیدا کرده است. اعتراف می‌کنم که بنده در حال حاضر با 20 درصد توان مجموعه‌ام مشغول به کار هستم.

  صنعت چاپ

  ما در گذشته سفارش‌هایی از کشورهای همسایه داشتیم؛ به طور مثال چاپخانه ما از عراق سفارشات خوبی دریافت می‌کرد اما در یکی دو سال اخیر این سفارش‌ها قطع شد، یکی از دلایل این موضوع آن است که این کشورها خودش دستگاه‌های جدیدی وارد کرد و از واردات بی‌نیاز شده‌اند، در ثانی ما به دلیل تحریم‌های بین‌المللی درزمینه‌ی واردات مواد اولیه با مشکل مواجه هستیم و حتی نمی‌توانیم پول حواله کنیم، در مرزها نیز برای صادرات کالا با انواع و اقسام درگیری‌ها مواجه هستیم.

  این چاپخانه‌دار تهرانی در پایان افزود: ما در صنعت چاپ استان تهران نیاز به حمایت داریم. اتحادیه چاپخانه‌داران تهران به همراه متولی چاپ این استان باید با کمک یکدیگر در جهت حل مشکلات این حوزه وارد عمل شوند. باید برای چاپخانه‌داران در خصوص تهیه مواد اولیه سوبسیدهای ویژه‌ای در نظر بگیرند و دست دلالان را از بازار مواد اولیه صنعت چاپ به‌ویژه در بخش تهیه کاغذ، کوتاه کنند.

  مطلب قبلیسوددهی پایین، از مشکلات تابلو سازان در ایران است
  مطلب بعدیخروج چوکا گیلان از وضعیت ضرردهی به سودآوری خاص

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × یک =