باز کردن گره‌های کور صنعت چاپ به دست دولت

  0
  70
  صنعت چاپ در استان سمنان

  نیاز به یک مدیریت کلان و قوی برای حل مشکلات اقتصادی  صنعت چاپ وجود دارد.

  صنعت چاپرحمان آذری مدیر مجتمع چاپی کویر سبز است. این فعال حوزه چاپ درباره وضعیت این روزهای صنعت چاپ تهران به خبرنگار چاپ و نشر گفت: صنعت چاپ در حال حاضر نه‌تنها در استان تهران بلکه در کل کشور، در وضعیت مطلوبی به سر نمی‌برد، این موضوعی است که به‌کل کشور برمی‌گردد و دولت باید برای رفع آن وارد عمل شود. نیاز به یک مدیریت کلان و قوی برای حل مشکلات اقتصادی وجود دارد.

  این فعال حوزه چاپ یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ و بسته‌بندی را کمبود مواد اولیه دانست و بیان داشت: ما به دلیل بالا رفتن لحظه‌ای قیمت مواد اولیه که با نرخ ارز در یک ارتباط دوسویه است، نمی‌توانیم سفارش کار قبول کنیم چراکه حتی اگر دستمزد کار را پیش از تحویل آن از مشتری دریافت کنیم باز هم قادر به جایگزین کردن مواد اولیه برای ادامه کار نخواهیم بود. میزان سفارش‌هاس استان تهران نیز در حال حاضر به یک چهارم کاهش پیدا کرده است.

  صنعت چاپآذری همچنین اظهار داشت: همان‌طور که می‌دانید صنعت چاپ و بسته‌بندی به‌گونه‌ای است که همه‌ی تولیدات به‌نوعی به آن وابسته هستند و دسته آخر باید به این حوزه سپرده شوند و به دلیل گره کوری که به دلیل مسائل ارزی بر اقتصاد کشور افتاده است، هزینه‌های بسته‌بندی کالاها گاه چند برابر خود کالایی شده که قرار است در آن قرار بگیرد؛ به همین دلیل خیلی از تولیدکنندگان از ادامه کار منصرف شده‌اند و یا در حال حاضر از گرفتن سفارش‌های تولید خودداری می‌کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  6 + چهارده =