تجلیل از ۲۵ فعال صنعت چاپ در خراسان شمالی

  0
  54
  صنعت چاپ در خراسان شمالی

  همزمان با بیست و یکمین جشنواره ملی صنعت چاپ ایران و ششمین جشنواره صنعت چاپ و صنایع وابسته خراسان شمالی از ۲۵ فعال صنعت چاپ در خراسان شمالی (پیشکسوتان، فعالان، کارآفرینان، کارشناسان و کارگران) تجلیل شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی عصر روز سه شنبه در آیین برگزاری ششمین جشنواره صنعت چاپ و صنایع وابسته استان اظهار داشت: به طور قطع نبض فرهنگ هر کشوری در چاپ و نشر آن می تپد و افرادی که در این عرصه فعالیت می کنند، نقش بسیار مهمی در گسترش علم و دانش و آگاهی داشته و دارند.

  حسین فرخنده افزود: صنعت چاپ از ابتدا با مقوله کتاب شکل گرفته است، اما در دوره کنونی فضای مجازی این موضوع را تحت الشعاع قرار داده و بیشتر نگاه ها را به سمت فضای مجازی کشانده و سبب شده است تا صنعت چاپ در حوزه فرهنگ کاهش یابد.

   

  تسهیلات کم بهره نیاز فوری صنعت چاپ در خراسان شمالی

  وی همچنین تسهیلات کم بهره را نیاز فوری چاپخانه های استان دانست و درباره وضعیت صنعت چاپ در خراسان شمالی گفت: در این راستا جلساتی با متولیان امر داشتیم و تصمیماتی اتخاذ شده است اما به طور قطع پیگیری ها تداوم خواهد یافت.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از این که توجه به صنعت چاپ ثمرات بسیاری را برای اقتصاد استان به دنبال خواهد داشت، اظهار داشت: صنعت چاپ نقش پیشران در دیگر صنایع دارد و اگر می خواهیم تولیدات ما در سطح ملی و بین المللی به خوبی شناخته شوند باید به این صنعت توجه ویژه ای داشته باشیم.

  فرخنده فعالیت ۶۱ واحد چاپ در استان را ظرفیت بسیاری خوبی برای تحقق این امر دانست و گفت: به روز رسانی دانش و آگاهی فعالان این عرصه بسیار مهم است و بازدید از نمایشگاه های ملی و دوره های آموزشی نقش کمک کننده در به روزرسانی نگاه فعالان این حوز خواهد داشت.

  گفتنی است؛ در پایان این مراسم از ۲۵ پشکسوت، فعال، کارآفرین و کارگر صنعت چاپ در خراسان شمالی تقدیر شد.

  صنعت چاپ در خراسان شمالیصنعت چاپ در خراسان شمالی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 − 1 =