گرانی نا معقول مواد اولیه صنعت چاپ

  گفت و گو با معین معینی فر مدیر چاپ معین 

  0
  63
  مواد اولیه صنعت چاپ

  مدیر چاپ معین  یکی از مهمترین مشکلات این صنعت را گرانی غیر معقول مواد اولیه صنعت چاپ عنوان کرد و افزود: این روزها تهیه مواد اولیه به قدری سخت شده که چاپخانه داران تنها می توانند هزینه های تهیه مواد را تامین کنند و عملا سودی برایشان باقی نمی ماند.

  معین معینی فر مدیر چاپ معین  و یکی از فعالان حوزه چاپ در استان خراسان شمالی است. وی درباره وضعیت صنعت چاپ این استان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ استان این روزها در وضعیت مطلوبی به سر نمی برد. گرانی مواد اولیه و ملزومات چاپی یکی از مهمترین و بزرگترین مشکلاتی است که ما به عنوان فعالان این رسته با آن درگیر هستیم.

  مواد اولیه صنعت چاپ

  دلایل گرانی مواد اولیه صنعت چاپ

  وی در ادامه بیان داشت: نبود تسهیلات لازم در این شرایط نا مطلوب اقتصادی ما را با چالش های بیشتری روبرو کرده است. قبل از مشکلات ارزی فعالان صنعت چاپ قادر بودند با گرفتن یک وام 200 میلیونی دستگاهشان را به روز کند و با موانع بسیار کمتری مواد اولیه مورد نیازشان را نیز فراهم کنند؛ اما این روزها به دلیل عدم ثبات اقتصادی چنین امکانی برای چاپخانه ها وجود ندارد. تسهیلاتی که بانک ها برای صنعت گران این حوزه در نظر گرفته اند به هیچ عنوان نمی تواند نیازهای فعالان این بخش را تامین کند.

  معینی همچنین افزود: صنعت چاپ از آن نوع صنایعی است که برای فعالیت خود به صنایع دیگر وابسته است؛ به این معنا که کارگاهها  و کارخانه های تولیدی باید فعالیت داشته باشند تا کار برای این حوزه به وجود بیاید. این حوزه در بخش صنعتی می تواند در رسته هایی همچون بسته بندی، چاپ لیبل و … فعالیت کند. در استان خراسان شمالی به دلیل کمبود کارخانه و کارگاه تولیدی  صنعت چاپ نتوانسته به صورت شایسته ای از رشد و بالندگی برخوردار باشد.

  مواد اولیه صنعت چاپبیشتر بخوانید:

  برگزاری هم اندیشی آموزش و راهکار تداوم تربیت متخصص در حوزه چاپ

  مدیر چاپ معین در ادامه یکی از مهمترین مشکلات این صنعت را گرانی مواد اولیه صنعت چاپ عنوان کرد و افزود: این روزها تهیه مواد اولیه به قدری سخت شده که چاپخانه داران تنها می توانند هزینه های تهیه مواد را تامین کنند و عملا سودی برایشان باقی نمی ماند.

  وی درپایان بیان داشت: با توجه به مطالب بیان شده نمی توانم آینده چندان خوبی برای این حوزه پیش بینی کنم

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × 5 =