جذب مشتری از طریق سیمرغ چاپ

  0
  111
  سیمرغ چاپ

  عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه ‌داران قم از اهمیت دریافت سیمرغ چاپ برای چاپخانه‌داران و توجه مشتریان برای سفارش کار خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ستاد خبری بیستمین جشنواره ملی چاپ، شهاب‌الدین عربستانی؛ عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران قم با بیان اینکه جشنواره چاپ به ارتقای کیفی و کمی صنعت چاپ کمک می‌کند، عنوان کرد: این جشنواره در طول سالیان مختلف کیفیت خروجی محصولات چاپی را ارتقا داده است و موجب هم‌افزایی میان همکاران و تعامل آن‌ها با یکدیگر می‌شود و به‌نظرم در شرایط فعلی برگزاری آن می‌تواند موجب دلگرمی صنف شود.

  عربستانی با اشاره به دیگر مزایای برگزاری جشنواره چاپ گفت: از سوی دیگر این جشنواره محلی برای تقدیر از پیشکسوتان و افرادی است که سال‌ های سال موی خود را پای دستگاه چاپ سپید کرده‌اند و عمری را در صنعت چاپ سپری کرده‌اند و یکی از اقدامات خوب و مثبت این جشنواره محسوب می‌شود.

  به گفته وی، جوان‌ترهایی که اکنون مشغول کار در این صنعت هستند باید بدانند در گذشته افرادی به این حرفه مشغول بودند و عمر و جوانی خود را در این کار گذاشتند و تجربه کسب کردند و این افراد باید به صنف و جامعه معرفی شوند.

  بیشتر بخوانید: ایجاد رقابت در جشنواره صنعت چاپ و رشد کیفیت محصولات چاپی

  سیمرغ چاپ معیاری برای انتخاب

  وی ایجاد مزیت رقابتی در میان چاپخانه‌داران را یکی دیگر از کارکردهای جشنواره چاپ دانست و ادامه داد: زمانی که مشتری به تندیس سیمرغ چاپی  که من از جشنواره دریافت کرده‌ام اهمیت می‌دهد و می‌گوید من بخاطر دریافت سیمرغ چاپ به چاپخانه‌ شما آمده‌ام یعنی اینکه از بیرون هم به نتیجه جشنواره نگاه می‌کنند و خروجی کار چاپخانه ‌ها برای آن‌ها مهم است.

  عربستانی با بیان اینکه من فکر نمی‌کردم که این موضوع برای مشتریان اهمیت داشته باشد، گفت: زمانی که دیدم مشتریان بر موضوع دریافت سیمرغ چاپ تاکید دارند و به عنوان یکی از فاکتورهای انتخاب به آن توجه دارند متوجه شدم که آن‌ها به غیر از کیفیت، قیمت و سرعت به این موضوع هم اهمیت می‌دهند.

  وی در بخش پایانی صحبت‌های خود با ارایه پیشنهادی برای جشنواره چاپ گفت: می‌خواهم به موضوعی اشاره کنم که همیشه در جشنواره‌های مختلف نادیده گرفته شده است. در حلقه کارهای چاپی افراد مختلفی سهیم هستند اما گروهی در این حلقه وجود دارند که با ماشین بین چاپخانه‌ها و صنایع تکمیلی مثل صحافی و بسته‌بندی و ناشر بار جابجا می‌کنند اما این افراد هیچ وقت دیده نمی‌شوند.

  وی یادآور شد: این افراد صنف زحمت‌کشی هستند که شاید همکاران ما به آن‌ها توجه کنند اما هیچ وقت در مراسم‌ها و همایش‌ها روی سن دیده نمی‌شوند و همیشه دوست داشتم یک اتفاق خوبی هم برای این افراد رخ دهد و دیده شوند.

  بیستمین جشنواره ملی چاپ در زمستان 1399 برگزار می‌شود و متقاضیان حضور در بخش مسابقات چاپی می‎توانند برای شرایط حضور در رقابت و ثبت‎نام در بخش مسابقات به پایگاه  جشنواره ملی چاپ به آدرس https://nppf.farhang.gov.ir/ مراجعه کنند.

  مطلب قبلیبازدید دادستان از مجتمع صنایع بسته بندی ایحا گستر شمال
  مطلب بعدیتشریح برنامه تاک در ناحیه نوآوری مدرس

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.