پیشرفت درصنعت چاپ استان خراسان جنوبی

  گفت و گو با مدیر عامل مجموعه سهند گلشن شرق

  0
  226
  صنعت چاپ استان خراسان جنوبی

  استان خراسان جنوبی از پتانسیل های بالایی برای رشد در بخش های(صنعت، معدن، کشاورزی ) برخوردار است اما خام فروشی و کلی فروشی در تمامی این حوزه ها از مهمترین موانع ما در امر تولید و صادرات به شمار می رود؛ از همین رو ما به عنوان فعالان صنعت چاپ استان خراسان جنوبی بر آنیم تا به عنوان بازوان قوی تولید رسته بسته بندی را در منطقه به جایگاهی که حق مسلم آن است ارتقا دهیم.

  صنعت چاپ استان خراسان جنوبیمهدی آزاد وار یکی از کارآفرینان و چاپخانه داران صنعت چاپ استان خراسان جنوبی است. وی که مدیر عامل مجموعه سهند گلشن شرق است فعالیت خود را در صنعت چاپ از سال 86 آغاز کرده است. مجموعه وی در حال حاضر در نظر دارد تا با کمک گرفتن از دانش شرکت های مطرح کشورهای پیشرفته و وارد کردن دستگاه ها و تجهيزات به روز به استان خراسان جنوبی این منطقه را به قطبی قابل اطمینان برای کمک به تحقق توسعه پایدار و ایجاد برندینگ برای امر صادرات تبدیل کند؛ در همین راستا مجموعه سهند گلشن شرق  بدون کمک گرفتن از کوچکترین تسهیلات بانکی و دولتی اقدام به سرمایه گذاری و رایزنی با کشورهای صاحب نام صنعت چاپ و بسته بندی کرده است و طبق برنامه ای که از پایان سال 99 آغازشده به زودی  وارد فاز اجرایی برنامه های خود خواهد شد.

  وی درباره وضعیت صنعت چاپ استان خراسان جنوبی به خبرنگار مجله چاپ و نشر آنلاین گفت: قطعا در چند سال گذشته همه اصناف با چالش های فراوانی روبرو بوده اند و این در مورد صنعت چاپ استان خراسان جنوبی نیز صدق می کند. این روزها اکثر تولیدکنندگان با مسئله نبود سرمایه در گردش کافی و عدم اطلاع کافی از بازار مواجه هستند. کمبود مواد اولیه یکی دیگر از مشکلات چاپخانه داران است که به دلیل مشکلات تحریم ها وارداتشان با موانع فراوانی همراه شده و این برای تولیدکنندگان بسیار آسیب زا است.

  صنعت چاپ استان خراسان جنوبیمدیر عامل مجموعه سهند گلشن شرق افزود: همانطور که اشاره کردم استان خراسان جنوبی از پتانسیل های بالایی برای رشد برخوردار است. خام فروشی و کلی فروشی در صادرات دنیای معاصر نمی تواند جایگاهی داشته باشد؛ از همین رو ما به عنوان فعالان صنعت چاپ بر آنیم با ایجاد بانک اطلاعاتی در همه حوزه هاي صنایع و بکار گیری عالیترین نیروی هاي متخصص و تجهيزات با فناوری نوین صنعت بسته بندی را در منطقه ارتقا دهیم و در همین رابطه نیز اقدام به بستن قرار داد همکاری در همین حوزه با کشورهای اروپایی و آسیای میانه کرده ایم.

  بیشتر بخوانید: عرضه لیبل های حرارتی بدون مواد شیمیایی توسط شرکت هرما

  سرمایه گذاری برای  صنعت چاپ استان خراسان جنوبی

  آزادوار اظهار داشت: مجموعه ما با سرمایه گذاری  25 میلیون یورویی بدون کمک گرفتن از هیچ گونه تسهیلات دولتی و داخلی برای ارتقا صنعت چاپ، تولید کاغذ و کارتن و مقوا، سرمایه گذاری کرده است؛ همچنین یک تفاهم نامه ویژه با شرکت های خارجی برای محصولات مربوط به بسته بندی مواد غذایی، کشاورزی در دست اقدام دارد. ما درصدد هستیم طبق تفاهم نامه و تحت لیسانس شرکت های معتبر  اروپا به کار خود ادامه دهیم؛  از اين رو  80 درصد محصولات تولیدی ما صادرات محور خواهد بود.

  صنعت چاپ استان خراسان جنوبیوی در پایان درباره آینده صنعت چاپ استان خراسان جنوبی بیان داشت: بنده آینده صنعت چاپ استان خراسان جنوبی را با وجود همه مشکلات بسیار درخشان می بینم، ما در راه ارتقا این حوزه سختی های بسیاری متحمل شده ایم و به نوعی استخوان خورد کرده ایم، با این همه اما آماده ایم تا با وجود همه مشکلات و موانع با قدرت هر چه تمام تر به ادامه مسیر پیش رو اهتمام ورزیم.

   

  مطلب قبلیتاثیرات کاهش قیمت کاغذ بر بازار نشر
  مطلب بعدینشست خبری آیین سپاس چهره های ماندگار صنعت چاپ برگزار شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 + سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.