حمایت‌های وزارت ارشاد اسلامی از ناشران

  0
  181
  وزارت ارشاد اسلامی

  معاون وزارت ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه خرید کتب ناشران توسط وزارت ارشاد را نمی‌شود حمایت دانست تصریح کرد: این اقدام به نوعی تضییع بیت‌المال است گاهی اوقات ارائه کاغذ نیز تضییع بیت‌المال است که باید نسبت به این برنامه‌ها تجدیدنظر شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم یاسر احمدوند در دیدار با جمعی از ناشران دینی که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد اظهار کرد: جمع ناشران دینی را می‌توانیم جمع ارزشمند و نورانی عنوان کنیم که دغدغه تولید محتوای مناسب در جامعه را دارند.

  وزارت ارشاد اسلامیوی با تاکید براینکه در تولید نشر دینی در حوزه کودک و نوجوان و ادبیات خلاق نیاز به کارهای خلاقانه در تولید محتوا داریم تصریح کرد شاید باورها براین باشد که فروش نرفتن آثار دینی در راستای کمبود کاغذ است در حالی که همه مسئله چنین نیست و ما باید در تولید محتوای خوب و ترویج آن تلاش کنیم.

  معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد:  گاهی پرداختن به حوزه تولید در اولویت‌‎ها جابجا می‌شود و اصولاً نباید کاغذ دغدغه ناشر باشد زیرا عمده هزینه ناشر تولید محتوا است.

  وی با تاکید براینکه کتاب‌های دینی ما با بحران  فروش مواجه هستند تصریح کرد: باید این مشکل به صورت ریشه‌ای و اساسی  بررسی شود و در جایی که لازم است با حمایت و تسهیلات جبران مشکلات ناشران حوزه دین بشود.وزارت ارشاد اسلامی

  احمدوند با اشاره به اینکه خرید کتب ناشران توسط وزارت ارشاد را نمی‌شود  حمایت دانست تصریح کرد: این اقدام به نوعی  تضییع بیت‌المال است، گاهی اوقات ارائه کاغذ نیز تضییع بیت‌المال است که  باید نسبت به این برنامه‌ها  تجدید نظر شود.

  وزارت ارشاد اسلامیوی افزود:  تجربه نشان داده است که حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ناشران نه تنها حمایت موثری نبوده است بلکه منجر به افزایش مخاطب نیز نمی‌شود که باید در راستای حمایت درست بازنگری‌هایی صورت بگیرد.

  بیشتر بخوانید: بررسی سیاست گذاری نشر در ایران

  معاون وزارت ارشاد اسلامی؛ کاغذ دغدغه اصلی ناشران

  احمدوند گفت: موضوع کاغذ از  دغدغه‌های اصلی ناشران کل کشور به شمار می‌رود این در حالی است که قیمت کاغذ در بازار جهانی ۱۲۰۰ دلار است و سال گذشته ۹۰۰ دلار بوده است ولی کمبود کاغذ در بازار وجود ندارد و  کاغذ تحریر بالای ۷۰۰ هزار تن وارد کشور شده است.وزارت ارشاد اسلامی

  وی اضافه کرد:وزارت ارشاد اسلامی ذاتا مکلف به ورود به حوزه کاغذ نیست اما اگر وارد نشود برای ناشران مشکل پیش می‌آید.

  وزارت ارشاد اسلامیاحمدوند خاطرنشان کرد: اگر دولت همت کند ۲۰ تا ۳۰ هزار تن کاغذ برای نشر آموزش و پرورش و ۲۰ تا ۳۰ هزار تن کاغذ برای نشر کشور تامین می‌شود.

  وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: دبیرخانه نمایشگاه دین تشکیل می‌شود و جزییات آن در یک  کمیته بررسی می‌شود تا کار  اقتصادی خوبی برای ناشران این حوزه انجام شود.

  مطلب قبلیاولین مدل ساختمان سازی در ماه با استفاده از روش چاپ سه بعدی
  مطلب بعدی58 میلیون دلار واردات کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 + 8 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.