شرکت ارگ سیستم آپادانا خدمات رسان توسعه محور

گفت‌وگو با مهدی علی پناه، مدیریت مجموعه ارگ سیستم

0
78
شرکت ارگ سیستم آپادانا

راه توسعه معلوم است؛ بسیاری قبل از ما آن را کشف کرده و قوانینش را منتظم کرده‌اند با این‌ حال بسیاری از مجموعه‌ ها علیرغم دانستن آن به خاطر شرایط و بنا به مقتضیاتی راهی دیگر در پیش می‌گیرند. ماندن بر روند توسعه با توجه به وضع رکود نسبی اقتصادی کار دشواری است و محدود مجموعه‌ هایی بر این طریق می‌مانند؛ کمتر مجموعه‌ای هزینه‌های زیرساختی و تحقیقاتی را که سوددهی‌شان مکتوم و دیرباز ده است، تقبل می‌کند. شرکت ارگ سیستم آپادانا مصداقی از این شرکت‌ها است که برنامه مدونی برای توسعه خود در نظر گرفته است.

شرکت ارگ سیستم آپادانالطفاً مجموعه خود را معرفی کرده و از سوابقتان بگویید.

شرکت ارگ سیستم آپادانا مجموعه‌ای متشکل از 4 کارگروه فروش، پشتیبانی، تحقیق و توسعه و بازرگانی است. ما در زمینه تهیه و توزیع ماشین های اداری، دستگاه ها و ملزومات چاپ و همچنین خدمات پس از چاپ فعالیت داریم.

شروع کار این مجموعه بیش از سه دهه قبل با فعالیت در حوزه تهیه و توزیع ملزومات چاپ و عکاسی کلید خورد. از ابتدای کار تا به امروز بنده به عنوان مدیر شرکت ارگ سیستم آپادانا، همراه با تمامی همکارانم، ارائه کالاهای باکیفیت و پشتیبانی نامحدود را در رأس امور قرار دادیم، به گونه ای که امروز در میان مشتریان عزیز به عنوان مجموعه‌ای خوشنام در حوزه خدمات رسانی مطرح هستیم.

 

خدمات شرکت ارگ سیستم آپادانا

شما ابتدا بحث تان را با خدمات شروع کردید، قطعاً برایتان دارای اهمیت خاصی است که در همین ابتدا وارد این مبحث شدید، لطفاً در این باره کمی بیشتر توضیح دهید.

بله، این بخش کار برای من و همکارانم دارای اهمیت ویژه ای است. ما خدمات رسانی را  در شرکت ارگ سیستم آپادانا یک اصل مهم قلمداد می کنیم و همیشه آن را مدنظر داریم. به طور مثال همکاران ما در تیم تحقیق و توسعه ارگ سیستم تلاش شان این است که همواره بهترین تامین کنندگان را رصد و شناسایی کنند که یکی از فاکتورهای این شایستگی خدمات این عرضه کنندگان است. ما این خدمات رسانی را با بخش خدمات خود ترکیب می کنیم تا با کمک و همکاری هم بتوانیم فروشی مطمئن داشته باشیم.

ما با همکاری تأمین کنندگان یک نمایشگاه از اجناس قابل عرضه داریم که معتقدیم بازدید از آن در کنار تأمین اطمینان مشتریان می تواند آنها را به خرید ترغیب کند. در همین مبحث خدمات رسانی شرکت ارگ سیستم آپادانا یک انبار از قطعات مورد لزوم و یک تیم از متخصصان قوی در اختیار دارد تا به وسیله این سرویس های بدون محدودیت مکانی و زمانی از سایر مشتریانش پشتیبانی لازم را به عمل بیاورد.

شرکت ارگ سیستم آپاداناجناب مهندس؛ شما برای تحقیق و توسعه یک واحد مستقل تعریف کرده اید، کاری که هر شرکتی در این رکود اقتصادی نسبی حاضر به تخصیص سرمایه در این بخش نیست. به نظرتان تحقیق و توسعه چه نقشی در فرآیند فروش و پشتیبانی دارد؟

با وجود شرکت‌های بسیار زیاد در زمینه تولید دستگاه های چاپ و ملزومات پس از چاپ قطعاً شرکت‌ هایی که قصد رقابت جهت رشد و توسعه دارند، می بایست تمامی محصولات کمپانی ها را رصد کرده و از کم و کیف آن آگاهی یابند. با جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل است که می توان بهترین تولیدکنندگان را یافت. این اطلاعات جمع آوری شده است که راه همکاری را هموار کرده و هدف گذاری ها را مشخص می‌کند، این عمل برای ماندن در بازار رقابت لازم است؛ این پروسه باید همواره توسط یک بخش تحقیق و توسعه پویا تکرار شود.

 

حالا که در مورد سایر بخش ها سخن گفته شد خواهش می کنم که راجع به بخش فروش شرکت ارگ سیستم آپادانا هم توضیحاتی بدهید.

می توان گفت که قسمت فروش مانند پل واسطی در میان سایر بخش ها عمل می‌کند که شرکت را به مشتریان متصل می نماید. این بخش با معرفی محصولات به مشتریان و ارائه اطلاعات و مشاوره های لازمه به آنها همواره سعی در ارائه بهترین محصولات و خدمات به آنها را دارد.

شرکت ارگ سیستم آپادانابه عنوان یک مدیر خلاق و کارآزموده می توانم نظرتان را در مورد تبلیغات بدانم؟ شما برای معرفی هرچه بهتر ارگ سیستم چه تمهیداتی اندیشیده اید؟

امروزه اهمیت تبلیغات بر کسی پوشیده نیست، شرکت ارگ سیستم آپادانا هم همیشه برنامه های مدونی برای تبلیغات خود داشته است. ما برای معرفی محصولاتمان در مجلات و نشریات مختلف حضور فعالی داشته و همچنین در نمایشگاه های مختلف این عرصه نیز حضور مستمر داریم. نمایشگاه چاپ دیجیتال هم یکی از مصدایق این حضور بود. ارگ سیستم سال های متمادی و از همان ابتدای راه اندازی این نمایشگاه همواره در آن حضور داشته است. شرکت ارگ سیستم آپادانا امسال هم با ارائه بهترین و جدیدترین دستگاه هایش در ششمین دوره نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی شرکت داشت. سعی ما این است که با حضوری پررنگ در راستای معرفی هرچه بیشتر و بهتر محصولاتمان کوشا باشیم.

سیاست کاری ما تا به امروز این بوده که بهترین محصولات را از بین برترین تولیدکننده ها انتخاب کرده و به بازار ارائه دهیم. رمز ماندگاری و موفقیت ما توجه به نیاز بازار و به وجود آوردن اعتماد در مشتری است که این روند باعث شده امروز نام شرکت ارگ سیستم آپادانا با اعتبار عجین شده باشد.

منتشر شده در شماره 148- خرداد 96

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پنج + 6 =