طرح «بازتوزیع بنزین» با توافق دولت در کل کشور اجرا می شود

  0
  67
  بازتوزیع بنزین

  امکان اجرایی کردن طرح «بازتوزیع بنزین» تا دو ماه دیگر در کل کشور 

  رئیس ستاد هماهنگی طرح بازتوزیع بنزین گفت: برنامه ما این است که فعلا طرح بازتوزیع بنزین در جزیره کیش اجرا شود و پس از رفع اشکالات آن در جزیره قشم نیز اجرا خواهد شد و سپس به کل کشور توسعه پیدا می‌کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فارس، علی ملکی رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین درباره جزئیات و آخرین وضعیت این طرح گفت: تاکید اصلی طرح بازتوزیع بنزین بر توزیع عادلانه یارانه بنزین در کشور است. در حال حاضر یارانه پنهان بنزین در کشور رقم بالایی است که توزیع آن هم عادلانه نیست و فقط حدود 50 درصد مردم که دارای خودرو هستند، از یارانه بنزین بهره‌ مند می‌ شوند.

  ملکی افزود: این شیوه بازتوزیع یارانه بنزین ناعادلانه است، زیرا الان افراد کم درآمد که خودرو ندارند یارانه بنزین نمی‌ گیرند، اما آنهایی که پردرآمدتر هستند و یک یا چند خودرو دارند، یارانه می‌ گیرند. در همه جای دنیا یارانه به افراد کم‌ درآمد داده می‌شود تا اختلاف طبقاتی کاهش یابد، اما در ایران در موضوع بنزین این ماجرا برعکس شده است.

  وی گفت: به همین دلیل به ستاد اقتصادی دولت پیشنهاد شد که در قالب طرح بازتوزیع بنزین، سهمیه بنزین به جای تخصیص به خودرو به کارت ملی تخصیص یابد.  این طرح به صورت آزمایشی در کیش اجرا شده است و افرادی که خودرو ندارند، این سهمیه بنزین به کارت بانکی آنها واریز شده است.

  بیشتر بخوانید: وضعیت دریافت بنزین یارانه‌ای با کارت سوخت

  رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین گفت: میزان تخصیص بنزین به ازای هر نفر 20 لیتر است و افراد می‌توانند در هر جایگاه و سامانه «بنزینِ من» از سهمیه خود مطلع شوند. اگر این خانوار نخواهند از سهمیه بنزین خود استفاده کنند، درخواست فروش آن را در سامانه اعلام می‌ کنند و سپس معادل نقدی سهمیه بنزین خود را به صورت ریالی در حساب بانکی خود دریافت می‌ کنند.

  ملکی گفت: برنامه ما این است که فعلا این طرح در جزیره کیش اجرا شود و پس از رفع اشکالات آن در جزیره قشم نیز اجرایی خواهد شد و سپس به کل کشور توسعه پیدا می‌ کند. اینکه چه زمانی این طرح در کل کشور اجرا خواهد شد به تصمیم دولت بستگی دارد، اما در صورت موفقیت آمیز بودن اجرا در کیش و قشم طی دو ماه آینده امکان اجرای آن در کشور نیز وجود دارد.

  مطلب قبلیتوسعه کسب و کار واحدهای چاپی در کارگاه آموزشی آشنایی با سیستم های مدیریتی
  مطلب بعدینبود آمارهای مشخص از وضعیت صنعت چاپ و گرفتاری های متمادی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − دو =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.