هواشناسی استان تهران ؛گرد و خاک تا سه‌شنبه در تهران می‌ماند

  0
  48
  هواشناسی استان تهران

  معاون اداره کل هواشناسی استان تهران با بیان این نکته که آلودگی گرد و خاک تا امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ تیرماه) در تهران ماندگار است، گفت: گرد و خاکی که تهران را تحت تاثیر قرار داده، منشا داخلی دارد و حاصل وزش باد شدید و خیلی شدید در بیابان‌های استان‌های قزوین و البرز است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، مازیار غلامی معاون اداره کل هواشناسی استان تهران درباره ماندگاری آلودگی هوا در تهران اظهار کرد: آلودگی گرد و خاک امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ تیرماه) در تهران ماندگار است اما بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی روز سه‌شنبه به طور نسبی غلظت گرد و خاک نسبت به امروز (۱۳ تیرماه) کاهش خواهد یافت.

  هواشناسی استان تهران

  هواشناسی استان تهران؛ آلودگی ها داخلی است

  او افزود:با توجه به گردوخاکی که در سطح استان داریم، غلظت آلاینده‌های ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون میزان بیشتری نسبت به آلاینده‌های دیگر دارند و به‌طور معمول هم در فصل تابستان درحوالی ظهر آلاینده ازن نیز افزایش پیدا می‌کند.

  هواشناسی استان تهرانبیشتر بخوانید: هواشناسی استان تهران: هوا کمی خنک می‌شود

   غلامی درپایان درباره منشأ گرد و خاک تهران توضیح داد: توده گردوخاکی که تهران را تحت تاثیر قرار داده است، منشاء داخلی دارد و ناشی از وزش باد شدید و خیلی شدید در بخش‌هایی از بیابان‌های استان‌های قزوین و البرز است به‌ گونه‌ای که بر اثر وزش باد غربی به سمت تهران منتقل شده و متاسفانه شدت و غلظت بالایی دارد.

  مطلب قبلیدیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان با پیشکسوت صنعت چاپ
  مطلب بعدیشرکت چاپ و نشر کتاب‌ های درسی ایران؛ گذر از دشت زیر سایه‌ی کوه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده + 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.