مجتمع چاپ نقش الماسمجتمع چاپ و صحافی نقشینهچاپ فاکتور مهیار
تجهیزات پیشرفته بسته بندی

بسته بندی های دوستدار محیط زیست

این مقاله، به بحث بسته بندی و این نکته که در کنار سایر ملزومات یک طرح باید به محیط زیست هم توجه داشت می ‌پردازد.
تشخیص خواص مقوا

معرفی آزمون های تشخیص خواص مقوا

در این مطب به معرفی آزمون های تشخیص خواص مقوا خواهیم پرداخت. چون مقوا از مشتقات کاغذ است بسیاری از آزمون هایی که برای شناخت ویژگی های کاغذ کاربرد دارند در این آزمون ها هم به کار می روند.
مرکب های پایه آب

مرکب های پایه آب چاپ اسکرین

در روش چاپ سیلک اسکرین می‌ توان انواع سطوح مختلف اعم از تخته، پلاستیک، فلزات شیشه، به ویژه مدارهای الکتریکی را چاپ کرد. در این مطلب با مرکب های پایه آب چاپ اسکرین مورد استفاده در این شیوه پرکاربرد چاپی، بیشتر آشنا خواهیم شد.
روش های مدرن بسته بندی

آنچه باید درباره روش های مدرن بسته بندی بدانیم

مقاله حاضر در صدد ارائه تاریخچه مختصری از روش های بسته بندی و تشریح آخرین فناوری ها و روش های مدرن بسته بندی در این زمینه است که در قالب بسته بندی اسپتیک ظهور پیدا کرده است.
مدیریت رنگ

مدیریت رنگ ها در دوربین دیجیتال و چاپ

در این نوشتار ابتدا مفاهیم اساسی مطرح مانند Color Gamut ،Profile ،Color Space Working Space  و… را توضیح خواهیم داد و سپس روش قدم به قدم مدیریت رنگ در کامپیوتر را بیان خواهیم کرد.
بازاریابی عصبی

بازاریابی عصبی در صنعت چاپ بسته‌ بندی

بازاریابی عصبی از جمله علومی است که اخیرا مورد توجه فراوانی قرار گرفته است. این علم جدید تلفیق دو علم بازاریابی و عصب‌شناسی است.
معماری چاپخانه

طراحی و معماری چاپخانه

اولین و اساسی ترین قدم برای طراحی و معماری چاپخانه، محاسبات، نیازها و پارامترهای فنی یک ساختمان است.
APF

از APF چه می ‌دانید؟

اتحادیه بسته ‌بندی آسیا APF (Asian Packaging Federation) یک سازمانی غیر­انتفاعی  است که در سال 1967 توکیو/ ژاپن تاسیس شد. منافع بسته‌ بندی همه تجارت‌ ها و صنایع در منطقه اقیانوس آرام آسیایی و فراتر از آن را زیر یک چتر به نام همکاری متحد می ‌سازد.
انواع کاغذ

آشنایی با انواع کاغذ

در مقاله بررسی انواع کاغذ، نیم‌ نگاهی به استفاده از کاغذها در صنعت چاپ، بسته‌ بندی و ساخت لایه‌ های پوششی و مقواسازی خواهیم داشت.
شستشوی شابلون

بخش 18 چاپ سیلک و شستشوی شابلون

ما شیوه چاپ سیلک تا روش‌ های مختلف و بخش‌ های متعدد کار را با هم مرور کردیم و در بخش آخر به شستشوی شابلون و  آماده سازی آن برای یک عملیات چاپ دیگر می‌ پردازیم.
مرکب های چاپ اسکرین

مرکب های چاپ اسکرین

در این مقاله با مرکب های چاپ اسکرین مورد استفاده در این شیوه پرکاربرد چاپی، بیشتر آشنا خواهید شد.
چاپ بسته بندی

تحول در دنیای چاپ بسته بندی

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ تا ‌پانصد ‌سال ‌تغییر ‌چندانی ‌در ‌صنعت ‌چاپ ‌رخ ‌نداد. ‌اما ‌حالا ‌همه ‌چیز ‌به ‌سرعت ‌در ‌حال...
لامینیت اکستروژن

لامینیت اکستروژن چیست؟

لامینیت اکستروژن دستگاهی است که طی فرآیندی، از ترکیب پلیمرهای مختلف برای بدست آوردن لایه هایی با ترکیب ها و خواص متفاوت پس از لامینیت روی کاغذ، فویل آلومینیوم، یا انواع فیلم، محصولی چند لایه را در یک مرحله تولید می کند.
مقواهای کنگره دار

 بسته ‌ها و مقواهای کنگره دار

تقاضا برای مقواهای کنگره دار به دلایل عدیده در سطح جهان رو به افزایش گذاشته است. طراحی، چیدمان، صرفه اقتصادی و نحوه دسته کردن جزو این دلایل است.
تکنولوژی یو وی

الزامات فنی برای تکنولوژی یو وی

 با توجه به سهم 12 درصدی چاپ افست و نرخ رشد سالانه 10 درصدی آن در بازار چاپ، تکنولوژی یو وی (UV) از ظرفیت توسعه بالایی برخوردار است.