6.7 C
Tehran
چهارشنبه، 29 دی 1400
مجتمع چاپ نقش الماسمجتمع چاپ و صحافی نقشینهچاپ فاکتور مهیار
طب کار در کارگاه‌ ها

رسالت و هدف اصلی طب کار در کارگاه‌ ها

چاپخانه‌ های بزرگ کشور مانند سایر کارگاه‌ های بزرگ موضوع طب کار و نظارت پزشکی بر سلامت و عملکرد کارکنان را جدی می‌ گیرند و وظایف قانونی خود را در این زمینه انجام می ‌دهند. آشنایی با طب کار و وظایفی که در این زمینه بر عهده صاحبان کارگاه‌ ها است و همچنین نتایج مثبت این فعالیت موضوع این مطلب کوتاه است.
مرکب های پلی یورتان

ویژگی های مرکب های پلی یورتان در چاپ روتوگراور و فلکسو

چاپ روی فیلم های پلاستیکی به طور معمول مشکلاتی را به همراه دارد که روی سطوح جاذب مثل کاغذ دیده نمی شود. برای کاهش این مشکلات لازم است مرکب چاپ به گونه ای فرموله شود که حداکثر چسبندگی بین مرکب و سطح صاف و غیر متخلخل پلاستیک را تضمین کند. در این موارد از مرکب های پلی یورتان استفاده می شود.
تونر کارتریج

تونر کارتریج قلب تپنده پرینترها

تونر کارتریج و یا تونر لیزر، همان قسمتی در پرینتر شما است که پودرهای تونر را در محفظه خود نگهداری می‌ کند و هنگام چاپ، تونر را برای انتقال به کاغذ، به قطعه‌ ای به‌نام درام منتقل می‌ کند.
دنیای فن آوری دیجیتال

تحولات دنیای فن آوری دیجیتال در صنعت چاپ

سالانه سهم چاپ دیجیتال و تاثیر آن در چاپ بسته‌ بندی در سطح جهانی رو به افزایش است. از این‌رو لازم است دائما جایگاه کلی این نوع چاپ و فن آوری دیجیتال در دنیا به‌ ویژه در ایران بررسی شود. 
نقش بازاریابی عصبی در توسعه بسته بندی

نقش بازاریابی عصبی در توسعه بسته بندی

بعد از مرور مفاهیم کلی برای آشنایی با شیوه بازاریابی عصبی و همچنین بررسی برخی از مباحث فنی آن در کنار بررسی رفتارهای مشتریان، در این بخش یعنی قسمت چهارم به نقش بازاریابی عصبی در توسعه بسته بندی می‌ پردازیم که می‌ تواند بسیار کاربردی باشد.
مرکب های چاپ امنیتی

معرفی انواع مرکب های چاپ امنیتی

تعداد زیادی از مرکب های چاپ امنیتی با اثرات ویژه وجود دارند. این مرکب ‌ها باعث شده ‌اند که ماشین ‌سازان قادر به ساخت چاپگرهای ویژه امنیتی باشند.
گوتنبرگ

چاپ؛ پیش از گوتنبرگ

یوهانس گوتنبرگ زرگر آلمانی و اولین مخترع ماشین چاپ و صنعت چاپ در اروپا بود؛ در این مطلب به گذشته چاپ پیش از این اختراع خواهیم پرداخت.

نورد آنیلوکس قلب چاپ فلکسو

نورد آنیلوکس هسته اصلی مرکزی سیستم ‌های چاپ فلکسو است که وظیفه انتقال مرکب را بر‌عهده دارد. در این مطلب به مزایا و اهمیت این بخش از چاپ فلکسو پرداخته می شود.
چاپ فارسی

350 سال با چاپ فارسی

درباره تاریخ چاپ فارسی در ایران تاکنون مطالب زیادی به چاپ رسیده است و مطلب زیر در واقع خلاصه‌ای است از چاپ نخستین کتاب‌ها به زبان فارسی شروع می‌کند و تا آخرین تحولات دو دهه پیش صنعت چاپ در ایران را در برمی‌گیرد
بسته بندی هوشمند

مروری بر بسته بندی هوشمند در صنایع غذایی

بسته بندی هوشمند درواقع مجموعه‌ای از متدهای نوین است که برای طیف محصولات حساس مثل انواع خوراکی‌های فاسدشدنی، نوشیدنی‌ها و بعضی محصولات خانگی، تا محصولات بسیار حساس مثل محصولات کشاورزی  و دارو به وجود آمده.
کارت ویزیت

کارت ویزیت و شیوه صحیح استفاده از آن

کارت ویزیت صرف‌نظر از اندازه و طرح در ابتدا سند تشخیص و شناسایی برند شماست. طرح کارت شما باید مثل نام تجاری منحصربه‌فرد باشد، نه انتخاب قالب‌هایی که هزاران شرکت از آن استفاده می‌کنند.
تکنیک چاپی

انتخاب نوع تکنیک چاپی نسبت به ویژگی امنیتی

انتخاب نوع تکنیک چاپی به ویژگی امنیتی طراحی شده برای سند، نوع مرکب مصرفی آن و جزئیات المان امنیتی بستگی دارد و متناسب با آن هر قسمت چاپ می شود.
چاپ الکتروگرافیک

معرفی مرکب های چاپ الکتروگرافیک

چاپ الکتروگرافیک پایه‌ی اصلی فرآیند چاپ دیجیتال است، در نتیجه مرکب‌ سازان رقابت نزدیکی در مورد ترکیب مرکب دارند. در ادامه به‌اختصار مطالبی پیرامون مرکب‌ های الکترو ایندیگو، الکوگرافی و تونرهای پودری ارائه می‌ شود.
مواد اولیه صنعت چاپ

مدیریت ریسک در صنعت چاپ

این راهنما خطراتی را که پتانسیل وخامت‌ بخشی به زمان بیکاری و زیان در صنعت چاپ دارند را شناسایی کرده و راهکار‌هایی را برای حل این خطرات با استفاده از استراتژی‌ ها و برنامه‌ های امنیتی و جلوگیری از زیان ارائه می‌ کند.
افزایش قیمت کاغذ

روش های بررسی ویژگی های کاغذ

در این جستار به برخی از روش های معمول ارزیابی و ویژگی های کاغذ  اشاره می شود. اکثر روش های بررسی ویژگی های کاغذ از طریق انجمن آمریکایی آزمون و مواد (ASTM) و یا جامعه فنی صنعت کاغذ و خمیر کاغذ (TAPPI) مطرح شده است.