28.9 C
Tehran
پنجشنبه، 14 مهر 1401
مجتمع چاپ نقش الماسمجتمع چاپ و صحافی نقشینهچاپ فاکتور مهیار
روش‌ های نوین افزایش خاصیت نفوذپذیری

روش‌ های افزایش خاصیت نفوذپذیری در صنعت کارتن‌ سازی

در این مقاله به تشریح روش‌ های نوین افزایش خاصیت نفوذپذیری و ضد آب شدن چسب نشاسته در صنعت کارتن‌ سازی خواهیم پرداخت.
فلکسوگرافی

نگاهی به ماشین ‌های چاپ فلکسوگرافی «بخش سوم»

در فلکسوگرافی از ماشین‌آلات و تجهیزات مختلفی برای چاپ استفاده می‌شود. به‌طور کلی ماشین چاپ فلکسوگرافی دارای چهار بخش اصلی است
چاپ دیجیتال پارچه

رشد بازار چاپ دیجیتال روی پارچه

گزارش ها و مطالعات جهانی نشان می دهند که بازار «چاپ دیجیتال پارچه» به سرعت در حال رشد است. ارزش جهانی چاپ پارچه در سال 2019، معادل 2/2 میلیارد دلار تخمین زده شده و انتظار می رود این رقم تا سال 2027 با رشد 19 درصدی، به 8/8 میلیارد دلار برسد.
لمینیت کردن

لمینیت کردن در بسته‌ بندی انعطاف‌پذیر «بخش ششم»

در این مطلب نیز به توضیحی درخصوص فرآیندهای لمینیت کردن و معرفی دستگاه‌های لمینیت می‌پردازیم.
چاپ پارچه

روش چاپ پارچه متناسب با انواع پارچه

روش چاپ پارچه متناسب با خاصیت و ذات هر نوع پارچه انتخاب می ‌شود.
صنعت چاپ مازندران شورای راهبری صنعت چاپ کشور

پیچدگی های کسب و کار چاپ در جهان امروز

مقاله پیچدگی های کسب و کار چاپ در جهان امروز پیش رو توسط جنیفر مت، سردبیر بخش نرم افزار چاپ در پایگاه اینترنتی وات دی تینک تهیه شده است. این مقاله در خصوص چگونگی بهبود اجرای کار در تجارت الکترونیک و کم کردن شکاف بین مرحله تصورات و مرحله به اجرا درآوردن پروژه ها مطالبی را بیان می کند.
بسته بندی انعطاف پذیر

لمینیت در بسته بندی انعطاف پذیر «بخش پنجم»

در شماره‌های پیشین درباره فویل آلمینیوم، متالایز کردن با روش وکیوم و خواص فیزیکی و ساختاری لمینیت، کیسه‌ ها و بسته بندی انعطاف پذیر و ماشین‌های فرم، فیل، سیل عمودی و افقی توضیح دادیم و در این شماره نیز به توضیحی درخصوص سیل‌پذیری و نفوذناپذیری می‌پردازیم.
چاپ فلکسوگرافی

نگاهی به ماشین ‌های چاپ فلکسوگرافی «بخش دوم»

در فلکسوگرافی از ماشین‌ آلات و تجهیزات مختلفی برای چاپ استفاده می‌ شود. به‌ طور کلی ماشین چاپ فلکسوگرافی دارای چهار بخش اصلی است
بسته بندی شرینک اسلیو

مزیت های بسته بندی شرینک اسلیو و انواع آن

بسته بندی شرینک اسلیو می‌ تواند در مرحله‌ی «تحقیق برای خرید» یک محصول تاثیر فوق‌العاده‌ای داشته باشد. در ادامه به بیان تاثیرات استفاده از بسته بندی لیبل شرینگ می پردازیم.
شخصی سازی در چاپ

افزایش تقاضا و شخصی سازی در چاپ

همه صنایع، از جلمه چاپ، با افزایش تقاضا برای محصولات شخصی و با کمترین قیمت ممکن رو به رو هستند. در صنعت چاپ، تجهیزات نرم افزاری که در همه مراحل زنجیره ارزش استفاده می شوند، قابلیت تجهیز دوباره، شخصی سازی در چاپ و راه اندازی سریع ماشین های چاپ را ممکن می سازد.
UV و EB

کاربرد فن آوری UV و EB در چاپ و بسته بندی

استفاده از فن آوری UV و EB در بسته بندی برای تحقق همین عوامل رو به گسترش است.
اطلاعات رسانه های مکتوب

تولید پاک‌ تر در صنایع کاغذسازی (بخش پایانی)

برخورداری از توان الکتریکی با کیفیت بالا، به ویژه در صنایعی که خطوط تولید پیوسته دارند، از جمله صنایع کاغذسازی، از اهمیت بالایی برخوردار است که پایش کیفی وضعیت توان الکتریکی، می‌تواند راهکاری مفید در راستای حل مشکل‌های توان انرژی مصرفی آن‌ها باشد.
مجموعه چاپ اسلامی گچساران

نگاهی به ماشین‌ های چاپ فلکسوگرافی «بخش اول»

در فلکسوگرافی از ماشین‌آلات و تجهیزات مختلف برای چاپ استفاده می‌ شود. به طور کلی ماشین‌ های چاپ فلکسوگرافی دارای چهار بخش اصلی است؛ ما در این جستار به معرفی و بیان کارکرد هر بخش خواهیم پرداخت.
تولید پاک تر

(بخش اول) تولید پاک ‌تر در صنعت کاغذ

هدف اصلی از تولید پاک ‌تر به کار بردن مداوم یک استراتژی زیست محیطی پیشگیرانه در فرآیند، فرآورده و خدمات است تا بهره‌ وری کلی واحد تولیدی و در نتیجه منافع اقتصادی آن را افزایش داده و علاوه بر آن از خطرات اجتماعی به انسان ‌ها و محیط زیست بکاهد.
شیشه‌ های دارویی

نظارت بر روند تولید شیشه‌ های دارویی و کاهش خطر لایه لایه شدگی

طی سال‌ های اخیر، به‌ دلیل تقاضای روزافزون برای شیشه‌ های دارویی، مسئله لایه‌ لایه‌ شدگی - کندن پوسته سطح داخلی شیشه‌ های دارویی در نتیجه تماس با فرمول داخلی - در معرض توجه زیادی قرار گرفته است. سازمان غذا و داروی آمریکا به نوبه خود صراحتا همه شرکت‌ های دارویی را ملزم کرده است که نظارت دقیق‌ تر و سختگیرانه‌ تری بر روند تولید خود داشته باشند.
چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال؛ قابلیت ها و تمایزها

چاپ دیجیتال، تکنولوژی نوظهوری در عرصه چاپ بوده و هست که برای بالا بردن کیفیت و کاهش هزینه صنعت چاپ به وجود آمده است و انصافا هم که نقش تاثیرگذاری در این عرصه داشته است. در این بخش به معرفی هرچه بیشتر این تکنولوژی خواهیم پرداخت و از ویژگی‌های چاپ دیجیتال برایتان خواهیم گفت.
لیبل ‌های چاپ دیجیتال

تکمیل لیبل ‌های چاپ دیجیتالی؛ به چیزی واقعاً نیاز داریم؟

امروزه لیبل‌ ها دیگر تصاویر زیبای معمولی نیستند. لیبل ‌های چاپ دیجیتال عناصر بسیاری را از قبیل دستگاه‌ های چاپ، تونر یا مرکب، جلازنی، سطوح چاپی مناسب، راهکارهای چاپی صحیح و نیز تجهیزات تکمیل‌ سازی مناسب می‌ طلبد. بهترین راهکار لیبل‌ زنی و بسته‌ بندی شامل همه موارد ذکرشده به نحوی عالی و دقیق است.
چاپ فرمت عریض

ورود به بازارهای چاپی جدید با چاپ فرمت عریض

در این مقاله یافته های گزارش پژوهشی که به تازگی توسط شرکت مشاوره ای keypoint intelligence infotrends تهیه شده، مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس این گزارش چاپ فرمت عریض برای چاپکارانی که مایلند وارد بازارهای جدید چاپی شود و سود خود را افزایش دهند، مزایای فراوانی به ارمغان می آورد.
ماشین های چاپ فلکسو

ارزیابی بازار ماشین های چاپ فلکسو، عرضه و تقاضا تا سال 2026

بر اساس گزارش شورای ارزیابی بازار ماشین های چاپ فلکسو، عرضه و تقاضا در این صنعت طی سال های آینده رشد قابل ملاحظه ای خواهد داشت. این گزارش نشان می هد که بین سال های 2020 تا 2026 اروپا قطب چاپ جهان و بازارهای آسیایی به پر رقابت ترین بازار در این صنعت تبدیل خواهند شد. ادامه بحث را در این مقاله دنبال کنید.
رقابت کاغذ و پلاستیک

رقابت کاغذ و پلاستیک به سود محیط زیست

آیا کاغذ و پلاستیک در رقابت با یکدیگر آینده دیگری برای صنعت بسته بندی رقم خواهند زد؟