36.7 C
Tehran
یکشنبه، 5 تیر 1401
مجتمع چاپ نقش الماسمجتمع چاپ و صحافی نقشینهچاپ فاکتور مهیار
اطلاعات رسانه های مکتوب

تولید پاک‌ تر در صنایع کاغذسازی (بخش پایانی)

برخورداری از توان الکتریکی با کیفیت بالا، به ویژه در صنایعی که خطوط تولید پیوسته دارند، از جمله صنایع کاغذسازی، از اهمیت بالایی برخوردار است که پایش کیفی وضعیت توان الکتریکی، می‌تواند راهکاری مفید در راستای حل مشکل‌های توان انرژی مصرفی آن‌ها باشد.
ماشین‌ های چاپ فلکسوگرافی

نگاهی به ماشین‌ های چاپ فلکسوگرافی «بخش اول»

در فلکسوگرافی از ماشین‌آلات و تجهیزات مختلف برای چاپ استفاده می‌ شود. به طور کلی ماشین‌ های چاپ فلکسوگرافی دارای چهار بخش اصلی است؛ ما در این جستار به معرفی و بیان کارکرد هر بخش خواهیم پرداخت.
تولید پاک تر

(بخش اول) تولید پاک ‌تر در صنعت کاغذ

هدف اصلی از تولید پاک ‌تر به کار بردن مداوم یک استراتژی زیست محیطی پیشگیرانه در فرآیند، فرآورده و خدمات است تا بهره‌ وری کلی واحد تولیدی و در نتیجه منافع اقتصادی آن را افزایش داده و علاوه بر آن از خطرات اجتماعی به انسان ‌ها و محیط زیست بکاهد.
شیشه‌ های دارویی

نظارت بر روند تولید شیشه‌ های دارویی و کاهش خطر لایه لایه شدگی

طی سال‌ های اخیر، به‌ دلیل تقاضای روزافزون برای شیشه‌ های دارویی، مسئله لایه‌ لایه‌ شدگی - کندن پوسته سطح داخلی شیشه‌ های دارویی در نتیجه تماس با فرمول داخلی - در معرض توجه زیادی قرار گرفته است. سازمان غذا و داروی آمریکا به نوبه خود صراحتا همه شرکت‌ های دارویی را ملزم کرده است که نظارت دقیق‌ تر و سختگیرانه‌ تری بر روند تولید خود داشته باشند.
چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال؛ قابلیت ها و تمایزها

چاپ دیجیتال، تکنولوژی نوظهوری در عرصه چاپ بوده و هست که برای بالا بردن کیفیت و کاهش هزینه صنعت چاپ به وجود آمده است و انصافا هم که نقش تاثیرگذاری در این عرصه داشته است. در این بخش به معرفی هرچه بیشتر این تکنولوژی خواهیم پرداخت و از ویژگی‌های چاپ دیجیتال برایتان خواهیم گفت.
لیبل ‌های چاپ دیجیتال

تکمیل لیبل ‌های چاپ دیجیتالی؛ به چیزی واقعاً نیاز داریم؟

امروزه لیبل‌ ها دیگر تصاویر زیبای معمولی نیستند. لیبل ‌های چاپ دیجیتال عناصر بسیاری را از قبیل دستگاه‌ های چاپ، تونر یا مرکب، جلازنی، سطوح چاپی مناسب، راهکارهای چاپی صحیح و نیز تجهیزات تکمیل‌ سازی مناسب می‌ طلبد. بهترین راهکار لیبل‌ زنی و بسته‌ بندی شامل همه موارد ذکرشده به نحوی عالی و دقیق است.
چاپ فرمت عریض

ورود به بازارهای چاپی جدید با چاپ فرمت عریض

در این مقاله یافته های گزارش پژوهشی که به تازگی توسط شرکت مشاوره ای keypoint intelligence infotrends تهیه شده، مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس این گزارش چاپ فرمت عریض برای چاپکارانی که مایلند وارد بازارهای جدید چاپی شود و سود خود را افزایش دهند، مزایای فراوانی به ارمغان می آورد.
ماشین های چاپ فلکسو

ارزیابی بازار ماشین های چاپ فلکسو، عرضه و تقاضا تا سال 2026

بر اساس گزارش شورای ارزیابی بازار ماشین های چاپ فلکسو، عرضه و تقاضا در این صنعت طی سال های آینده رشد قابل ملاحظه ای خواهد داشت. این گزارش نشان می هد که بین سال های 2020 تا 2026 اروپا قطب چاپ جهان و بازارهای آسیایی به پر رقابت ترین بازار در این صنعت تبدیل خواهند شد. ادامه بحث را در این مقاله دنبال کنید.
رقابت کاغذ و پلاستیک

رقابت کاغذ و پلاستیک به سود محیط زیست

آیا کاغذ و پلاستیک در رقابت با یکدیگر آینده دیگری برای صنعت بسته بندی رقم خواهند زد؟
ماشین راپیدا

معرفی نسل جدید ماشین راپیدا

شرکت کوینگ اند بائر به تازگی نسل جدید ماشین راپیدا 76 را به بازار عرضه کرده است. این ماشین دو ورقی در دو اندازه (ابعاد استاندارد 530×750 میلی متر و فرمت ویژه 605×750 میلی متر) عرضه می شود
کارگران چاپخانه‌ها

بخش پنجم: پلیت های چاپ فلکسوگرافی

در فلکسوگرافی از پلیت‌ های با قابلیت ارتجاعی استفاده می‌شود. امروزه پلیت های چاپ فلکسوگرافی تغییراتی گسترده کرده‌اند.
لمینیت در بسته‌بندی

لمینیت در بسته‌بندی انعطاف‌پذیر «بخش چهارم»

در بخش های پیشین درباره فویل آلمینیوم، متالایز کردن با روش وکیوم و خواص فیزیکی و ساختاری لمینیت در بسته‌بندی توضیح دادیم و در این شماره نیز به توضیحی درخصوص کیسه‌های انعطاف‌پذیر (Sachets, Pouches) و ماشین‌ های فرم، فیل، سیل عمودی و افقی می‌پردازیم.
چاپ دیجیتال

آشنایی با کاغذهای چاپ دیجیتال (بخش چهارم و پایانی)

نحوه انتقال تصویر در فرآیندهای مختلف چاپ دیجیتال روی کاغذ یا هر نوع سطح چاپ‌شونده دیگر در این سیستم پروسه‌ای خاص دارد که شناخت و انجام و ارزیابی آن یک ضرورت مهم است.
رسانه الکترونیک

رقابت رسانه چاپی با رسانه الکترونیک

صنعت چاپ در نهایت عرصه را به طور کامل به عنصر دیجیتال و رسانه الکترونیکی واگذار خواهد کرد. این هم تاکیدی تازه است برای اثبات این که آینده صنعت چاپ در بخش بسته‌ بندی و تبلیغات نهفته است.
چسباندن پلیت و نمونه‌ گیری

بخش چهارم: بررسی روش چسباندن پلیت و نمونه‌ گیری در چاپ فلکسو

امروزه عملیات چسباندن پلیت و نمونه‌ گیری خارج از ماشین انجام می‌شود. در این بخش درباره چسباندن پلیت و نمونه‌ گیری به‌ طور مفصل بحث می‌ شود.
نور در کارگاه‌ های چاپ

اصول اولیه تامین نور در کارگاه‌ های چاپ

وجود نور کافی در کارگاه‌ های چاپ از چند جنبه اهمیت دارد. این مقاله شما را با اصول اولیه تامین نور در کارگاه‌ های چاپ آشنا می‌ کند.
لمینیت

لمینیت در بسته‌بندی انعطاف‌پذیر «بخش سوم»

در بخش های پیشین درباره فویل آلومینیوم، خواص آن و متالایز کردن با روش وکیوم توضیح دادیم و در این شماره نیز به خواص فیزیکی و ساختاری لمینیت می‌پردازیم.
بخش چاپ دیجیتال

آشنایی با کاغذهای چاپ دیجیتال (بخش سوم)

آنچه می‌خوانید بخش سوم مقاله آشنایی با کاغذهای چاپ دیجیتال است و حاصل تلاش ایشان برای انتقال این معناست.
توسعه چاپ

توسعه چاپ با نبوغ چینی

توسعه چاپ به‌ عنوان یک فن مرتبط با اقتصاد و تاثیرات اجتماعی این ارتباط مورد بررسی قرار می‌گیرد.
لمینیت در بسته‌ بندی

لمینیت در بسته‌ بندی انعطاف‌ پذیر «بخش دوم»

هدف از لمینیت در بسته‌ بندی، به دست آوردن مجموعه‌ای از خواص مطلوب، اعم از محافظت، ماشین‌پذیری و هزینه مناسب در یک ساختار بسته‌ بندی است.
رسالت و هدف اصلی طب کار در کارگاه‌ ها
رسالت و هدف اصلی طب کار در کارگاه‌ ها