25.4 C
Tehran
یکشنبه، 10 مهر 1401
مجتمع چاپ نقش الماسمجتمع چاپ و صحافی نقشینهچاپ فاکتور مهیار
کاروان مهربانی چاپ

ضیافت افطاری کاروان مهربانی چاپ

یکشنبه مورخ 23 رمضان المبارک مطابق با 28 خردادماه، کاروان مهربانی چاپ در هتل مارلیک (واقع در خیابان شهید مفتح) میزبان قدوم صنعتگران رسته چاپ بود.
محمدرضا جاوید

محمدرضا جاوید؛ جاوید صنعت چاپ

محمدرضا جاوید سال ها برای اعتلای صنعت چاپ کشور تلاش کرده و در این راستا گام های مهمی برداشته است؛ از کمک به کارآموزی صنعتگران چاپ گرفته تا مشاوره و تهیه دستگاه هایی که از دیرباز تاکنون چرخش چرخ چاپ را تسهیل کرده اند.
کاروان مهربانی صنعت چاپ

دیدار کاروان مهربانی صنعت چاپ با پیشکسوتان صنعت چاپ مازندران

کاروان مهربانی صنعت چاپ قصد سرزمین گل و عطر و زیباترین و تماشایی ترین رنگ های جهان را کرد چرا که همنشین گل، رنگ و عطر آن را می گیرد و گل می شود. شوق دیدار مازندرانیان در ساعت پنج صبح کاروانیان را به ترمینال بیهقی کشاند.
مرحوم محمد کیان احمدی

مرحوم محمد کیان احمدی؛ کاروان مهربانی در سایه‌ی صنوبر

 قرار بود کاروان مهربانی صنعت چاپ در زمان حیات مرحوم محمد کیان احمدی با او ملاقات داشته باشد ولی متاسفانه به رحمت خدا رفتند و کاروانیان مهربان صنعت چاپ برای ادای احترام و عرض تسلیت به دیدار پسران بزرگوار آن مرحوم رفتند.
چاپ و نشر کتاب های درسی

چاپ و نشر کتاب های درسی بوی مدرسه می داد

به همراه کاروان مهربانی صنعت چاپ مهمان شرکت چاپ و نشر کتاب های درسی ایران بودیم. دیدار مدیرعامل یکی از چاپخانه های بزرگ ایران، سید محمد موسوی کیانی همیشه دلچسب است.
غلامحسین میدانچی

غلامحسین میدانچی کهن حروفچین صنعت چاپ

دوم بهمن ماه ۱۳۹۶ ما اعضای کاروان مهربانی صنعت چاپ به دیدار غلامحسین میدانچی یکی از پیشکسوتان این صنعت که در رشته ی حروفچینی ید طولایی داشته است و هم اکنون صاحب امتیاز چاپ پیچک واقع در خیابان سعدی است، آمده ایم.
تقی کوچک زاده

آگراندیسمان مهربانی‌، در کلام تقی کوچک زاده

برای عرض تسلیت به دیدار تقی کوچک زاده مدیر چاپ نامی ‎نقش برود و بگوید همواره، همدرد و شریک غم اوست.
حجت‌ الله علی‌ محمدی

حجت الله علی محمدی؛ چاپچی که می‎ خواست طبیب باشد

کاروان مهربانی صنعت چاپ در این شماره به مهمانی حجت الله علی محمدی یکی دیگر از پیشکسوتان این صنعت می‌رود.
سيد نصراله اسدی

سيد نصراله اسدی/ چاپ اکسیر؛ 4 بعد ظهر

سيد نصراله اسدی بزرگمردی بود که در لباس روحانیت برای فرهنگ این مرزوبوم عمری تلاش بی وقفه کرده و خالصانه به تربیت فرزندان این ملت پرداخته است.
احمد عزیزی

احمد عزیزی/ لباس های اتو کشیده، دست های مرکبی

احمد عزیزی خواست تا خود را معرفی کرده و بگوید که چگونه به صنف چاپ واردشده است. در ادامه می خوانید
محمدعلی بایه

محمدعلی بایه/ گوشه ای در بیات چاپ

این گزارش غایبانه ی حاضر از دیدار و جریان شور و عاطفه ای سپری شده نیست، بلکه گزارشی از گوشه های چشم نم آگین از سر غلیان عاطفه کاروان مهربانی در دیدار با محمدعلی بایه است که جاریست.
محمود پیشعلی

محمود پیشعلی؛ مشعلی برافروخته از عشق

اتوبوس کاروان مهربانی صنعت چاپ و نشر در خیابان ایرانشهر منتظر بود تا تمام همراهان گرد هم جمع شوند و به دیدار محمود پیشعلی، یکی دیگر از استادان چاپ برویم.
غلامحسین سلامت

غلامحسین سلامت؛ عمر بهادار سلامت، صرف اوراق امانت

میریونس جعفری سکان جلسه را در دست گرفت و گفت: امروز نهم بهمن ماه است و به دیدار یکی از پیشکسوتان این صنعت آمده ایم که زحمات زیادی برای این صنف کشیده است، سپس از غلامحسین سلامت خواست تا از خود بگوید
احمد سمیعی

احمد سمیعی؛ قلم و آتش

چند صباحی است که بنا بر مقتضیات زمانه از کاروان دور افتاده‌ام و گزارش دیدار این مجالس باصفا جزای نیک همکاران دیگر شده است...
سید حسن معافی

سید حسن معافی ؛ سربه‌زیر دل فراز

در کوچه پس‌کوچه‌های خیابان فلسطین خانه‌ای گرم و نقلی وجود دارد که مهمانش این‌بار کاروان مهربانی بود. این خانه متعلق به مرد هنرمندی به نام سید حسن معافی است که سال‌ها در صنعت چاپ کار کرده و به دقت و امانت‌داری در کارش شهره است. حاصل دسترنج این مرد نام نیک است و شش پسر رشید که همه در حوزه صنعت چاپ مشغول به کار هستند.
محمود ذوالفقاری

سید محمود ذوالفقاری ؛ برنای پرتجربه

کاروان مهربانی صنعت چاپ این بار به دیدار محمود ذوالفقاری ، مدیر و چاپخانه‌داری باتجربه و موفق رفت تا رمز و راز توفیقاتش را از زبان خودش بشنود. در ادامه گزارشی مبسوط از این دیدار و گپ و گفت‌های حواشی آن را می‌خوانید.
محمود معیری‌ زاده

محمود معیری‌ زاده ؛ سال‌ های کار و ثواب

خیابان ظفر تهران، از آن خیابان‌هایی است که همیشه ترافیک دارد، برخی از اعضای کاروان مهربانی صنعت چاپ از این ترافیک گذر کرده بودند...
نورالله غلامحسینی

 نورالله غلامحسینی ؛ یک عمر سرب و ورساد

چاپ او را به نام نوری می‌شناسند، اما کسی به‌درستی نمی‌داند که اسمش نوری است یا ‌فامیلش. کاروان‌مهربانی صنعت چاپ به دیدار دوستی قدیمی، نورالله غلامحسینی رفت.
علی اکبر ساعدی

علی‌ اکبر ساعدی ؛ شیرین که تلخی می‌کند…

سه‌شنبه اولین روز مردادماه، کاروان مهربانی صنعت چاپ با کوله‌باری از محبت به دیدار پیشکسوت، دوست و همکاری قدیمی رفت، البته این دیدار اندکی...
حسین رئیسی

حسین رئیسی ؛ چاپ و عشق

کاروان مهربانی صنعت چاپ اولین بار است که بدون حاج محمد کلاری به دیدار یکی دیگر از پیشکسوتان صنعت چاپ ، حسین رئیسی می‌رود. بغضی...