تابلو چلنیوم و دنیای تبلیغات

  0
  30
  تابلو چلنیوم

  تابلو چلنیوم نوع مدرنی از تابلوهای تبلیغاتی است که از موادی به نام چلنیوم ساخته می‌شود و به همین علت تابلو چلنیوم نام گرفته است. چلنیوم هم در واقع آلیاژی از فلز آلومینیوم است و علت شباهت آوایی اسم آن به آلومینیوم نیز همین موضوع است.

   تابلو چلنیوم در دنیای تبلیغات

  چلنیوم درواقع از ترکیب دو کلمه‌ی channel و آلومینیوم به وجود آمده است. channel در زبان انگلیسی به معنای کانال و شکل دادن است. در اینجا هدف از ترکیب این دو کلمه این بوده است که این محصول از شکل دادن به آلومینیوم به وجود می‌آید و طی آن حروفی با خم‌های مختلف متولد می‌شوند.

  ساخت تابلو چلنیوم

  ساخت تابلو چلنیوم کار ساده‌ای نیست و تنها می‌تواند به دست تابلوسازی‌های مجرب و حرفه‌ای صورت بگیرد. درواقع ظرافت‌های بسیار زیادی در مراحل طراحی و ساخت این تابلوها وجود دارد که باعث می‌شود انجام آن از دست هر کسی برنیاید.

  تابلو چلنیوم می‌تواند به دو صورت دستی و یا با دستگاه تولید شود. تابلوسازی‌های حرفه‌ای می‌توانند قسمت‌های مختلف تابلو چلنیوم را به‌وسیله‌ی دست بسازند که پروسه‌ای بسیار حساس است و نیاز به دستان هنرمند و باتجربه دارد. از طرف دیگر دستگاه‌های مخصوص نیز وجود دارند که می‌توانند با استفاده از زوایا و خطوطی که به آن‌ها داده می‌شود، این تابلو را بسازند.

  تابلو چلنیومویژگی‌ ها

  ویژگی بسیار مهم تابلوهای چلنیوم این است که از نظر ظاهری بسیار جذاب هستند. دلیل آن‌هم این است که ما در ساخت تابلو دست بسیار بازی داریم و می‌توانیم از زوایا و خطوط مختلفی استفاده کنیم. این مسئله باعث می‌شود تا بتوان شکل‌ها و طرح‌های بدیعی در این نوع تابلوها به وجود آورد و درنتیجه محصولی به وجود خواهد آمد که ازنظر ظاهری بسیار جذاب خواهد بود. ویژگی‌های مختلف نورپردازی در این تابلو خصوصاً باعث می‌شود که در نور شب زیبایی دوچندانی در آن‌ها ایجاد شود.

  چند سال بیشتر از ورود این نوع تابلوها به بازار نمی‌گذرد اما به علت ویژگی‌های مثبتی که دارد به‌سرعت در حال گسترش است. می‌توان گفت که احتمالاً زیباترین تابلو مغازه‌هایی که روزانه در سطح شهر مشاهده می‌کنید از چلنیوم ساخته‌شده‌اند.

  بیشتر بخوانید: توسعه کسب و کار با استفاده از تابلو چلنیوم

  تابلو چلنیوممزایای استفاده از تابلو چلنیوم

  تابلو چلنیوم در کنار زیبایی و ظاهر جذابش، ویژگی‌های مثبت دیگری نیز دارد که باعث شده تا به یکی از محبوب‌ترین تابلوهای تبلیغاتی در بسیاری از نقاط تبدیل شود. تابلو چلنیوم مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارد و این موضوع باعث می‌شود تا بتوان از این تابلو در جاهای مختلفی استفاده کرد، بدون آن‌که نگران باشیم تا آسیبی متوجه آن بشود. درواقع همین موضوع است که باعث می‌شود این تابلو عمر و دوام بسیار بالایی داشته باشد و بتوان تا مدت بسیار طولانی از آن بهره‌برداری و استفاده کرد.

  دیگر ویژگی‌ای که باعث می‌شود تابلو چلنیوم به یک تابلوی تبلیغاتی خاص تبدیل شود، مقاومت بالای آن در برابر نور آفتاب، سرما و گرما است. شما حتماً به تابلوهای رنگ‌پریده‌ای برخورد کرده‌اید که نه‌تنها جذاب نیستند و از پس وظیفه‌ی اصلی خود که جلب‌توجه است، برنمی‌آیند بلکه به شکل آزاردهنده‌ای نازیبا و دافع هستند. مقاومت در برابر نور آفتاب یکی از ویژگی‌های مهمی است که حتماً باید در تابلوهای تبلیغاتی وجود داشته باشد و تابلوهای چلنیوم از این خاصیت بهره می‌برند.

  تابلو چلنیومبیشتر این تابلوها در فضاهای باز نصب می‌شوند و این بسیار مهم و حیاتی است که مقاومت بالایی در برابر نور آفتاب داشته باشند. در غیر این صورت تابلوها خیلی زود دچار مشکل شده و تعویض آنها لازم می‌شود که به‌هیچ‌وجه اتفاق خوبی نیست و هزینه و ضرر زیادی را روی دست خواهد گذاشت؛ بنابراین بسیار مهم است که پیش از انتخاب نوع تابلو مغازه به چنین ویژگی‌هایی دقت داشته و جنسی را انتخاب کنیم که دوام و عمر بالایی دارد و می‌تواند تا یک مدت طولانی برای ما کار کند و ارزش هزینه‌ای که برای آن می‌شود را داشته باشد.

  ویژگی بسیار مهم دیگری که باعث می‌شود طول عمر سرویس‌دهی این نوع تابلوها افزایش یابد، این است که در لبه‌های حروف تابلو از نوعی اسفنج استفاده‌شده است که به‌مانند یک فیلتر عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد تا گردوغبار و ذرات معلق وارد تابلو شوند. در غیر این صورت ورود چنین موادی به تابلو چلنیوم می‌تواند آسیب جدی به آن وارد نماید.

  مطلب قبلینگاهی به ماشین‌ های چاپ فلکسوگرافی «بخش چهارم»
  مطلب بعدیجعفر مصطفوی؛ از فن غرب تا سنت شرق

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 + 12 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.