تداوم روند آموزش کارمندان با 5 تکنیک از سوی مدیران برندها

  0
  38
  مدیریت

  درواقع شیوه های غلط رایج باعث شده است تا دوره های آموزشی، نتیجه لازم را به همراه نداشته باشد.  نحوه به اجرا درآوردن آنها، به مراتب مهمتر از هر چیزی محسوب می شود. همچنین فراموش نکنید که افزایش مهارت ها به صورت مقطعی نیز کاربرد لازم را به همراه نخواهد داشت. تحت این شرایط سوال اصلی این است که تداوم روند آموزش کارمندان چگونه باید باشد که در ادامه پنج راز رسیدن به این هدف، بررسی شده است.

  اهمیت اجرایی کردن تکنیک های تداوم روند آموزش کارمندان 

  بدون شک یکی از الزامات موفقیت برای هر کسب و کاری این است که سطح دانش و مهارت های کارمندان کاملا به روز و مطابق نیازهای جدید باشد. آمارها در این زمینه بیانگر آن است که بیش از 70 درصد کارمندان از سطح دانش و مهارت خود رضایت ندارند. در این زمینه تمایل به یادگیری نیز بسیار پایین است.  تداوم روند آموزش کارمندان و برگزاری دوره آموزشی تکنیک هایی دارد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

   

  آموزش های مرتبط را همزمان انجام دهید

  تداوم روند آموزش کارمندانواقعیت این است که کارمندان داشته های خود را در مدت زمان کوتاه فراموش می کنند. دلیل اصلی این امر نیز به خاطر توضیحات بد و خصوصا مرتب نبودن مباحث با یکدیگر است. برای مثال هنگامی که در زمینه فروش دوره ای را برگزار می کنید، ایجاد یک دوره متفاوت نظیر کار با یک نرم افزار باعث سخت شدن روند یادیگری می شود.

  با این حال اگر دوره های همزمان ارتباط لازم را با یکدیگر داشته باشد و تداوم روند آموزش کارمندان وجود داشته باشد بدون شک نتایج بسیار خوبی را به دست خواهید آورد. در این زمینه نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که دوره های را براساس اولویت انتخاب کنید.

  برای مثال اگر ارتباط گرفتن با یک کشور خاص، برنامه حال حاضر شرکت محسوب می شود. بدون شک یادگیری زبان جامعه هدف، اولویت اصلی خواهد بود. در این زمینه فراموش نکنید که در هر جلسه، موارد را به صورت خلاصه در اختیار کارمندان خود قرار دهید و از آنها بخواهید که تا روز بعد، مطالعه و تمرین داشته باشند.

  این امر به عنوان یکی از تکنیک های تداوم روند آموزش کارمندانباعث خواهد شد تا آموخته ها بهتر در ذهن آنها حک شود. همچنین جزوه های خلاصه کمک خواهد کرد تا در صورت فراموش کردن یکسری موارد، امکان رجوع کردن سریع به آنها وجود داشته باشد. در این زمینه اولویت خود را در درک عمیق قرار دهید. درواقع یاد گرفتن کمتر ولی به صورت عمیق به مراتب بهتر از زمانی است که افراد پس از یک ماه نتوانند مباحث دوره برگزارشده را به خاطر بیاورند.

  در کنار این موضوع فراموش نکنید که آموزش های شما باید کاملا به موقع باشد که این تکنیک تداوم روند آموزش کارمندان باعث خواهد شد تا افراد مباحث را حین کار خود مورد استفاده قرار دهند و طبیعی است که این امر یادگیری بهتری را به همراه خواهد داشت و افراد اهمیت دوره را بهتر درک می کنند که خود در تمایل ادامه دادن آنها تاثیرگذار است.

   

  زمان بندی درستی داشته باشید

  تداوم روند آموزش کارمندانزمان بندی درست برای آموزش یکی از تکنیک های تداوم روند آموزش کارمندان است. درواقع بسیاری از شرکت ها نسبت به اهمیت زمان بندی درست آگاهی کافی را دارند. همین امر نیز باعث می شود تا تمایل کارمندان برای شرکت در دوره ها بسیار کم باشد. در این زمینه ساعت های اولیه صبح و ساعت های پایانی، ابدا مناسب نخواهد بود و همچنین نباید از کارمندان خود بخواهید که زمان شخصی خود را به چنین مواردی اختصاص دهند.

   در این رابطه بهتر است که دوره ها را یک ساعت پس از تایم ناهار برگزار کنید که بهترین تکنیک برای تداوم روند آموزش کارمندان است.  در این زمان افراد استراحتی مناسب داشته‏ اند و آمادگی ذهنی خوبی را دارند. در این زمینه همزمان کردن آموزش با تایم ناهار نیز ابدا مناسب نبوده و افراد در هنگام غذا خوردن نمی توانند تمرکز لازم را داشته باشند. در کنار این موضوع بهتر است که ارزش مادی دوره را به گوش تمامی کارمندان خود برسانید و از قبل مباحث دوره را مطرح کنید.

  این امر باعث خواهد شد تا نسبت به ارزشمند بودن آن به اطمینان بالاتری دست پیدا کنند. در این زمینه هیچ گاه نباید به دنبال دوره ای باشید که بیش از نیم ساعت طول می کشد. درواقع این امر برای افراد خسته کننده خواهد بود و لازم است تا هر جلسه تا حد امکان کوتاه باشد. درواقع حداکثر زمانی که در اختیار خواهید داشت تنها نیم ساعت است.

   

  فرآیند یادگیری مشارکتی را اجرا کنید

  فرآیند یادگیری مشارکتی یکی دیگر تکنیک های تداوم روند آموزش کارمندان است. در اکثر دوره های آموزشی، کارمندان تنها مشاهده کننده محسوب می شوند. این امر در حالی است که دوره موفق باید کاملا مشارکتی باشد. در این زمینه از کارمندان خود برای یادگیری بهتر استفاده کرده و موارد را همزمان تمرین نمایید. در این زمینه می توانید اهداف تیمی را در نظر بگیرید.

  برای مثال افراد را به دو تیم خریدار و فروشنده تقسیم کنید تا موارد را تمرین کنند. این امر به عنوان یکی از تکنیک های تداوم روند آموزش کارمندان باعث خواهد شد تا در ذهن افراد سوالات و چالش هایی ایجاد شود که بدون شک در حالت عادی رخ نخواهد داد. همچنین برای نظارت بر انجام مناسب دوره، بهتر است که مدیر شرکت نیز حضور داشته باشد.

  این امر باعث می شود تا تمامی افراد دقت بالاتری را داشته باشند. با این حال این امر نباید باعث شود تا جو دوستانه از بین برود. درواقع کارمندان شما باید ارتباط خوبی را با مدیر شرکت داشته باشند.

   

  به وضعیت جسمی و روحی کارمندان خود توجه داشته باشید

  تداوم روند آموزش کارمندانتوجه به وضعیت جسمی و روحی کارمندان یکی دیگر از تکنیک های تداوم روند آموزش کارمندان است. واقعیت این است که جسم آماده، بر وضعیت روحی کارمندان نیز تاثیر بسزایی را دارد. در این راستا توصیه می شود که به دنبال سلامت جسمی کارمندان خود از طریق اقداماتی نظیر یوگا و یا پیاده روی باشید در این زمینه توصیه می شود که به وضعیت روحیه کارمندان خود نیز توجه کنید. درواقع دغدغه های فکری، باعث می شود که روند آموزش با اختلال مواجه شود. در این زمینه وجود مواد غذایی مناسب در محل کار، باعث می شود تا افراد آمادگی ذهنی به مراتب بهتری را داشته باشند.

  بیشتر بخوانید: تکنیک ‌های مدیریت زمان برای موفقیت در فروش

  به تفاوت‎ها توجه کنید

  واقعیت این است که همه کارمندان به یکدیگر شبیه نبوده و لازم است تا به این نکته به عنوان یکی از تکنیک های تداوم روند آموزش کارمندان  توجه داشته باشید. درواقع ممکن است یک دوره برای تنها تعدادی از کارمندان مفید باشد. همچنین لازم است تا به تفاوت نیاز بخش های مختلف نیز توجه نمایید. برای مثال ممکن است برای تیم فروش مهارت هایی متفاوت در مقایسه با تیم تولید محتوا، نیاز باشد.

  در آخر فراموش نکنید که برای کاهش هزینه ها در زمینه آموزش، می توانید با برندهای دیگر همکاری داشته باشید. درواقع هر یک از شما می تواند در زمینه ای که بالاترین تخصص را دارید، مطالبی برای آموزش به یکدیگر داشته باشید.

  مطلب قبلیروکش‌های جدید Actega با حس لمس قوی
  مطلب بعدیصدور کارت بازرگانی با جعل هویت تجاری برای افراد غیرتاجر

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.