5مهارت ضروری برای کارمندان به منظور درخشش در محیط کار

  0
  44
  مهارت ضروری برای کارمندان

  بدون شك این امر كه در موقعیت شغلی خود درخشان ظاهر شوید، زمینه را برای رشد و دستیابی به موقعیت های بالاتر به همراه خواهد داشت. در این زمینه آیا تاكنون به این موضوع فكر كرده اید كه مهمترین مهارت‏ های كارمندی شامل چه مواردی است؟ در ادامه به  5 مهارت ضروری برای کارمندان برای موفقیت در محیط کار اشاره خواهیم کرد. 

  5 مهارت ضروری برای کارمندان و رسیدن به قله های موفقیت 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فرصت امروز، مهارت ضروری برای کارمندان برای دستیابی به موفیت حرفه ای اهمیت ویژه ای دارند که کارکنان باید آن ها در اولویت اصلی خود قرار بدهند. در این زمینه نتایج نظرسنجی ها بیانگر آن است كه درصد بالایی، عقاید اشتباه داشته و این امر بدون شك باعث می شود تا از كسب بالاترین حد نتایج، محروم شوند.

  تحت این شرایط صحبت كردن در رابطه با این موضوع، به اقدامی بسیار مهم تبدیل شده است كه در ادامه پنج مهارت ضروری برای كارمندان را بررسی خواهیم كرد. با رعایت این موارد بدون شك ضمن رشد مداوم، مشكلات به مراتب كمتری را هم خواهید داشت.

   

  مهارت ارتباطی

  مفهوم تیم تنها زمانی معنا پیدا خواهد كرد كه افراد مهارت ارتباطی لازم را داشته باشند و در راستای یك هدف، فعالیت کنند. برای این موضوع به عنوان یک مهارت ضروری برای کارمندان بسیار مهم است كه شما مهارت ارتباطی بالایی را داشته باشید. در این زمینه تنها ارتباط با همكاران مهم نبوده و این مهارت باعث می شود كه در زمینه ارتباط با مشتری، صحبت با مدیر شركت و به صورت كلی كار خود با مشكل خاصی مواجه نباشید. با این حال شیوه ارتباط برقرار كردن در فرهنگ های مختلف، متفاوت است و باید این را مورد توجه ویژه داشته باشید. با این حال برخی از ویژگی های مشترك نظیر اعتماد به نفس وجود دارد كه كاملا مشترك است.

   

  مهارت مدیریتی

  اگرچه ممكن است تصور كنید كه این مهارت به مدیران اختصاص دارد. با این حال واقعیت این است كه این یک مهارت ضروری برای کارمندان نیز محسوب می شود و هر فردی باید از این ویژگی برخوردار باشد تا بتواند كارهای خود، زمان و هر چیز دیگری را به بهترین شكل مدیریت کند. تحت این شرایط شما شانس بالایی را برای كسب رتبه های بالاتر به خاطر مهارت مدیریتی خود خواهید داشت. درواقع این دسته از كارمندان، معمولا مورد توجه مدیر شركت برای جایگزینی خودشان و یا اعطای یك جایگاه بالاتر، قرار می گیرند.

   

  مهارت ضروری برای کارمندانمهارت نظم

  بدون نظم به عنوان مهارت ضروری برای کارمندان شما قادر نخواهید بود تا یک برنامه روزانه درست را برای خود ایجاد کنید. تحت این شرایط طبیعی است كه نتایج چندان خوبی را به دست نیاورید. بدون شك همكاری با یك فرد نامنظم نیز بسیار سخت خواهد بود. برای مثال تصور كنید كه در حال فعالیت بر روی یك پروژه هستید كه هر فردی وظیفه خود را دارد. با این حال یك نفر همواره به خاطر عدم نظم، سرعت تیم را كند می كند.

  به همین خاطر است كه نظم یك ویژگی شخصی نبوده و به عنوان یک مهارت ضروری برای کارمندان به صورت مستقیم بر روی كار تیمی تاثیرگذار است. برای این امر كه نظم خود را بهبود بخشید، توصیه می شود كه از اپلیكیشن های مدیریت زمان و برنامه ریزی استفاده كنید و دلایل عدم وجود این مهارت را در خودتان بررسی كنید.

   

  مهارت كنترل احساسات

  ممكن است شما فردی باشید كه سریعا خشمگین می شوید. بدون شك این موضوع در ارتباط شما با سایر همكاران تاثیر منفی را به همراه دارد. این امر در حالی است كه شما در شركت باید براساس یك شیوه رفتاری مشخص اقدام كنید و اجازه ندارید كه اجازه دهید تا احساسات شما بر عملكرد و رفتار، تاثیرگذار باشد. این موضوع به عنوان یک مهارت ضروری برای کارمندان تنها زمانی امكان پذیر است كه شما مهارت كنترل احساسات خود را داشته باشید. برای این موضوع بهتر است كه از مشاوره های یك روانشناس استفاده كنید. با این حال توصیه های كلی نظیر یوگای مداوم، گوش دادن به موسیقی و تغذیه مناسب نیز وجود دارد.

   

  بیشتر بخوانید: نگاهی به صلاحیت های یک کوچ

   

  مهارت تخصصی

  اگر در زمینه كاری خود مهارت لازم را نداشته باشید، طبیعی است كه عملكرد شما بیش از حد ضعیف باشد. در این زمینه لازم است تا همواره این اطمینان را به دست آورید كه از سطح استاندارد شركت، بالاتر هستید که این یک مهارت ضروری برای کارمندان به شمار می آید. به صورت كلی همواره فضا برای بهترشدن وجود دارد و توصیه می شود كه به دنبال بهبود همیشگی باشید. بنابراین اگر در زمینه خودتان مهارت‏ های لازم را به دست نیاورید، طبیعی است كه یك همكار و كارمند مناسب نخواهید بود و امنیت شغلی شما در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

  در آخر فراموش نكنید كه ممكن است شما به عنوان یك كارمند حرفه ای در شركتی حضور داشته باشید كه هیچ یك از این موارد رعایت نمی شود. تحت این شرایط نباید خود را با شرایط وقف دهید. درواقع توصیه می شود كه به دنبال موقعیت شغلی دیگری باشید. علت این امر به این خاطر است كه در شركتی كه اصول اولیه رعایت نشود، طبیعی است كه آینده چندان مناسبی را نمی توان متصور شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شش + 14 =