افزایش کارایی به روش مدیریت جف بزوس مالک آمازون

  0
  52
  جف بزوس

  هر کارآفرینی علاقه مند به فعالیت تاثیرگذار در محیط کسب و کار مانند کارآفرینان بزرگ است. جف بزوس به عنوان یکی از بزرگترین کارآفرینان دنیا برای بسیاری از افراد تازه کار یک استاد و راهنمای بزرگ است. اگر شما هم علاقه دارید شبیه به مالک آمازون شوید، مسیر ساده ای در پیش ندارید.

  بدون تردید چنین افرادی یک شبه بدل به کارآفرینان بزرگ نشده اند. بنابراین شما باید مسیر سختی را پشت سر بگذارید. هدف ما در این مقاله کمک به شما برای کاهش سختی های مسیر پیش روی تان است. در ادامه برخی از عادت های مهم جف بزوس برای کارایی بالا در محیط کار را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

   

  همانند جف بزوس کار مخصوص خودتان را انجام دهید

  کارآفرینان در طول روز ایده های بسیار زیادی به ذهن شان می رسد. اگر شما فقط به دنبال ایده های متفاوت ذهنی تان باشید، هیچ وقت شانسی برای جلب نظر مشتریان و حتی توسعه کسب و کارتان نخواهید داشت. نکته مهم در این میان تمرکز بر روی یک کار مخصوص برای خودتان در طول روز است. امروزه حوزه کسب و کار به طور قابل ملاحظه ای تخصصی شده است بنابراین شما امکان پرداختن به تمام کارهای برندتان به تنهایی را ندارید.

  انتخاب کاری که مهارت بالایی در آن دارید، شانس بالایی به شما برای موفقیت خواهد داد. همچنین میزان کارایی و بهره وری تان نیز به طور قابل ملاحظه ای بهتر می شود بنابراین فکر دخالت در کار دیگران را فراموش کنید. این امر نه تنها کمکی به شما نمی کند، بلکه کارایی دیگر تیم های برندتان را نیز کاهش خواهد داد. افرادی مثل جف بزوس فقط در یک کار، یعنی مدیریت کسب و کار در مقیاسی کلان، فعالیت می کنند. کارهای جزئی بخشی از وظایف یا حتی مهارت آنها نیست بنابراین کمتر مایل به حضور در چنین موقعیت هایی، مگر از سر اجبار، هستند.

   

  اختصاص زمان مناسب برای تعریف اهداف درست

  تعیین اهداف مناسب برای کسب و کار امر ساده ای نیست. بسیاری از برندها فقط به دلیل اهداف نامناسب در عرصه کسب و کار با شکست مواجه می شوند. بنابراین اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن هستید، باید به طور ویژه ای تعیین اهداف را مدنظر قرار دهید.

  جف بزوس بخش قابل ملاحظه ای از روزش را به تعیین اهداف درست برای کسب و کارش اختصاص می دهد. این امر به معنای راهنمایی تمام اعضای شرکت به سوی هدفی مناسب و سودمند است. نکته مهم در این میان تعیین اهداف کلی و واگذاری مسئولیت پیگیری آنها به مدیران ارشد و میان رده است. اگر شما در طول روز به این نکته مهم هیچ توجهی ندارید، کارتان حسابی ایراد دارد.

   

  بیشتر بخوانید:

  توسعه کسب و کارها با استراتژی جدید

  حرکت به سوی بازاریابی مدرن با 14 توصیه کاتلر

  مدیریت هزینه در کسب و کارهای امروزی

   

   

  اهداف حرفه ای برای کسب و کار شاید در نگاه نخست تفاوت چندانی با اهداف شانسی نداشته باشد، اما به دلیل مطالعه دقیق امکان تاثیرگذاری بر روی مشتریان و بهبود وضعیت برند را به همراه خواهد داشت بنابراین اگر شما توجهی به این امر ندارید، به احتمال زیاد مدیر تاثیرگذار و دارای کارایی بالایی نیستید. الگوبرداری از جف بزوس در این میان به شما برای توسعه هرچه بهتر کسب و کارتان در مدت زمانی کوتاه کمک خواهد کرد.

   

  ایجاد تعادل میان کار و استراحت

  جف بزوس کیفیت کاری بسیار زیادی دارد، اما وی نیز مانند هر انسان دیگری نیاز به استراحت دارد. نکته مهم در مورد عملکرد وی تلاش برای ایجاد استراحت های در لحظه و پیگیری امور پس از یک یا دو ساعت استراحت است. این امر به بزوس امکان کار برای ساعت های طولانی بدون افت کیفیت کاری ‏اش را می دهد. با این حساب اگر شما در زمینه ایجاد تعادل میان کار و زندگی یا به عبارت دیگر استراحت مشکل دارید، باید ایده کار طولانی و بدون وقفه را فراموش کنید.

  این امر نه تنها غیرممکن، بلکه نادرست نیز هست. شما باید استراحت مناسبی برای ایده‎پردازی و مدیریت بهینه کسب و کارتان داشته باشید. در غیر این صورت همیشه میان کار و زندگی تان در رفت و آمد خواهید بود. در نتیجه به هیچ کدام به طور مناسب رسیدگی نخواهید کرد.

  کارآفرینی و توسعه کسب و کار به سبک جف بزوس کار ساده ای نیست، اما شما با استفاده از نکات مورد بحث در این مقاله امکان شروع فعالیت تان در این حوزه و افزایش کیفیت کاری تان را خواهید داشت.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 + 15 =