فعالیت در محیط کار اشتراکی

  0
  35
  محیط کار اشتراکی

  اگرچه این موضوع بسیار مثبت است که هر فردی در دفتر کار مخصوص خود فعالیت نماید. با این حال این موضوع یک ایده آل محسوب شده و در اکثر موارد امکان پذیر نیست. در این زمینه سوال اصلی این است که چگونه می تواند در محیط کار اشتراکی فعالیت موثر داشت؟

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فرصت امروز،درواقع آمارها در این زمینه حاکی از آن است که محیط کار اشتراکی ، تمرکز افراد را به شدت کاهش می دهند و این مسئله بر روی راندمان کاری آنها، تاثیر منفی به همراه دارد. این امر در حالی است که با رعایت چند نکته ساده، می توانید این وضعیت را تا 80 درصد بهبود بخشید که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

  تنها به محیط کار خود محدود نشوید

  یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما نباید بیش از حد فعالیت نمایید. درواقع این موضوع منجر به خستگی ذهن شما خواهد شد. در این راستا توصیه می شود که برای بهبود اوضاع خود، استراحت ها را در فضایی خارج از محیط کار خود داشته باشید. این موضوع باعث خواهد شد تا برای مدتی از جو شلوغ محیط کار اشتراکی خارج شده و بتوانید به معنای واقعی استراحت نمایید. در این زمینه می توانید برخی از اقدامات خود را در خارج از محل کار هم انجام دهید. برای مثال چک کردن ایمیل ها در پشت بام، یکی از راهکارها محسوب می شود.

  محیط کار اشتراکییک هدفون کاهش صدای محیط در محیط کار اشتراکی  تهیه نمایید

  درواقع این هدفون ها به شما کمک خواهند کرد تا صدای زیاد محیط های کاری مشترک را تا حد زیادی کاهش دهید. در این زمینه حتی برخی از افراد از موسیقی استفاده می کنند که نتایج تحقیقات بیانگر آن است که منجر به افزایش خلاقیت کاری خواهد شد. در این زمینه بهتر است که از ترکیبی از این دو استفاده کنید. درواقع برخی از فعالیت ها به حدی حساس هستند که تمرکز کامل را می خواهند و تحت این شرایط گوش دادن به موسیقی، می تواند آزاردهنده باشد. با این حال بسیاری از فعالیت ها را نیز می توان نام برد که حتی گوش دادن به موسیقی باعث می شود تا کمتر احساس خستگی داشته باشید.

  در محیط کار اشتراکی تعیین مرز داشته باشید

  حتی در محیط کار اشتراکی نیز شما باید فضای مخصوص به خود را داشته باشید. این موضوع باعث خواهد شد تا انجام کارها به مراتب ساده تر شود و در صورت نیاز به ابزار خود، سریعا بتوانید آن را پیدا کنید. به همین خاطر نیز از همان روز اول لازم است تا فضای کار خود رامشخص کرده و به مرزهای دیگران نیز احترام بگذارید.

  همچنین لازم است تا با همکاران خود شرط کنید که در حین انجام کار، مزاحم شما نشوند و موارد را به صورت ایمیل و یا از طریق شبکه های ارتباطی، ارسال نمایند. با این حال فراموش نکنید که برخی از وسایل در رفتار کار، کاملا مشترک بوده و نمی توانید برای آنها، مرزی را تعیین کنید. درواقع مراجعه متعدد افراد به میز شما نیز از دیگر مواردی محسوب می شود که تمرکز را نابود می کند.

  درمحیط کار اشتراکی از ایمیل استفاده کنید

  این امر که افراد برای ارتباطات خود از ایمیل استفاده کنند، باعث خواهد شد تا ضمن حفظ ارتباط افراد، مزاحمت هایی برای تمرکز نیز وجود نداشته باشد. در این رابطه توصیه می شود که برای پیام های خودتان سه سطح را تعیین کنید. مورد نخست شامل مواردی است که مهم نیستند و می توان حتی در روزهای دیگر نیز آنها را مطرح کرد.

  مورد بعد مواردی را شامل می شود که اهمیت دارند ولی محدودیت زمانی برای آنها مطرح نیست و همکار شما هر زمان از ساعت کاری آن را مشاهده کند، کافی خواهد بود. با این حال پرچالش ترین، موارد مهم و ضروری هستند که باید سریعا انتقال پیدا کنند. در این راستا می توانید حتی در حین کار نیز به همکار خود مراجعه کنید. درواقع این دسته از موارد، بسیار نادر بوده و ممکن است در طول روز، بیش از دو بار تکرار نشود. با این حال در این زمینه هر راهکار خلاقانه ای را هم می توان به کار برد.

  بیشتر بخوانید:

  بهبود وضعیت شغلی با حضور در نمایشگاه مدیریت کسب و کار

  محیط کار جایگزین پیدا کنید

  حتی در بهترین شرایط نیز ممکن است شما برخی از فعالیت های خود را با کیفیت لازم نتوانید در محل کار اشتراکی انجام دهید. برای مثال ممکن است شما به تماس گرفتن مداوم نیاز داشته باشید که این امر بدون شک سایر همکاران را هم ناراحت خواهد کرد. تحت این شرایط توصیه می شود که به دنبال محیط کار جایگزین برای برخی از فعالیت های خود باشید. در این زمینه دورکاری، بهترین گزینه موجود محسوب می شود. درواقع دورکاری، دارای مزیت های بسیاری است که حتی برای شرکت ها نیز مزیت های بسیار خوبی را دارد. به همین خاطر باید مورد توجه جدی شما قرار گیرد.

  برای ماند در  محیط کار اشتراکی  تمرین داشته باشید

  در آخر نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که هر فردی، به شرایط جدید خود عادت خواهد کرد. به همین خاطر می توانید با تمرین کردن، خود را به دفتر کار اشتراکی عادت دهید. درواقع براساس نظر روانشناس ها، برای یک ایجاد یک عادت جدید به زمانی در حدود یک ماه نیاز خواهد بود. در این زمینه می توانید تمرین را در اتاق خود هنگامی که وسیله ای نظیر تلویزیون روشن است، انجام دهید. درواقع با تمرین کردن، دیگر سختی های ابتدای راه را متحمل نخواهید شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سیزده − یک =