روش های راه اندازی کسب و کار و جذب سرمایه گذار

  0
  51
  راه اندازی کسب

  اکثر افرادی که مشغول کاری هستند و در جایی استخدام شده اند یا افرادی که هنوز در ابتدای راه هستند و هنوز شغلی ندارند، حداقل یکبار هم که شده به این موضوع فکر کرده اند که کسب و کار شخصی خودشان را راه اندازی کنند اما راه اندازی کسب و کار چه روش هایی دارد؟ برای فهمیدن آن با ما همراه باشید. 

  راهنمای راه اندازی کسب و کار : کارآفرینی درون سازمان

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فرصت امروز، کسانی که در جایی کار می کنند، در اکثر اوقات شک دارند که آیا می توانند در کنار شغل فعلی خود، راه اندازی کسب و کار ساده است یا اینکه حتماً باید از کسب و کار خود استعفا بدهند. شما به چند صورت می توانید راه اندازی کسب و کار خودتان را داشته باشید.

  بسیاری از سازمان ها به کارمندان خود این امکان را می دهند که زیر نظر آنها برندی را ایجاد کنند. شما اگر از این طریق بتوانید کسب و کاری برای خودتان راه اندازی کنید، دیگر نیازی به جذب سرمایه اولیه نخواهید داشت. زیرا سازمانتان از ایده شما حمایت خواهد کرد. برای مثال بسیاری از کسب و کارهایی که زیر شاخه اسنپ هستند مانند اسنپ فود و اسنپ داک از همین شیوه استفاده کرده اند.

  شما باید یک پروپوزال جامع از ایده ای که دارید تهیه کنید و به سازمانتان ارائه دهید. آنها قبول می کنند که از ایده شما حمایت کنند و دست شما را  برای راه اندازی کسب و کار باز می گذارند و در عوض در سود این کسب و کار با شما شریک می شوند.

   

  کارآفرینی در کنار کار

  اگر سازمان شما از آن دسته از سازمان هایی نیست که از شما حمایت کافی را به عمل آورد شما می توانید در کنار کاری که دارید، یک  راه اندازی کسب و کار داشته باشید. به این صورت که شما خارج از ساعت کاری به راه اندازی کسب و کارتان بپردازید و پس از مدتی که کارتان به درآمد رسید از کارتان استعفا دهید. در غیر این صورت استعفا دادن کار منطقی به حساب نمی آید.

  اگر شغلی ندارید و می خواهید برای خودتان کسب و کار راه اندازی کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مدتی در آن حوزه ای که قصد کارآفرینی دارید، کارآموزی کنید و در یک کسب و کار استخدام شوید و پس از آن که چم و خم کار را یاد گرفتید برای راه اندازی کسب وکار اقدام کنید. کارآموزی می تواند تجربیات ارزشمندی برای شما به همراه داشته باشد.

  همچنین در زمانی که در حال کارآموزی هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا  آنجایی که می توانید راجع به مطالب مختلف کسب و کار از جمله مدیریت، رفتار سازمانی، فروش و….. مطالعه کنید.

   

  جذب سرمایه گذار

  اگر بخواهید به صورت پاره وقت و در کنار شغلتان، کاری راه اندازی کنید یا این که قصد دارید از پایه کاری را راه اندازی کنید نیاز به یک سرمایه اولیه دارید. شما می توانید بدون سرمایه اولیه کارتان را شروع کنید اما برای پیش بردن کسب و کارتان نیاز به سرمایه خواهید داشت. از این رو در ابتدای کارتان یا پس از مدت کوتاهی که کسب و کارتان را راه اندازی کردید، نیاز دارید که یک سرمایه گذار برای خودتان پیدا کنید.

   

  استفاده از فضاهای اشتراکی کسب و کار

  برای یافتن سرمایه گذار  چه کنیم؟ شما با فعالیت در فضا های اشتراکی علاوه بر آنکه می توانید با پرداخت هزینه بسیار کم تر نسبت به یک دفتر کسب وکارتان را راه اندازی کنید. سرمایه گذارها در اکثر اوقات به این مکان ها سر میزنند. در نتیجه شما می توانید ایده خودتان را به آنها ارائه کنید و به طوری آنها را به عنوان شریک تجاری خود برگزینید.

   

  افزایش ارتباطات

  یکی از ساده ترین کارهایی که در مبحث راهنمای راه اندازی کسب و کار  وجود دارد این است که شما باید تلاش کنید تا با ایجاد یک صفحه در لینکدین و حضور در انواع نمایشگاه های کسب و کار ارتباطات خود را گسترش دهید. با گسترش ارتباطات، پیدا کردن سرمایه گذار ساده تر می شود.

   

  با دوستان و خانواده شریک شویم یا نه؟

  یکی دیگر از راه هایی که برای جذب سرمایه می توانید از آن استفاده کنید، شراکت با دوستان و خانواده است. از آنجایی که افراد به دوستان و خانواده خود اعتماد بیشتری دارند اغلب این گزینه را انتخاب می کنند.

  بسیاری از صاحب نظران کسب و کار شراکت با اعضای خانواده و دوستان را پیشنهاد نمی کنند. زیرا در زمانی که افراد با خانواده و دوستان خود شراکت می کنند، به علت آنکه نمی توانند مسائل بین کار و ارتباطات شخصی را جدا کنند، دچار مشکلاتی می شوند. برای مثال مشکلاتشان را بیان نمی کنند که رابطه شان خراب نشود یا اینکه از طرف مقابل انتظار دارند که همه چیز را بداند و به همین دلایل شکاف بین طرفین بیشتر می شود و در نهایت یا منجر به نابودی رابطه می شود یا کسب کسب و کار.

  بیشتر بخوانید: اهمیت بازاریابی متاورس به عنوان حوزه جدید دنیای آنلاین

  اگر می توانید مسائل کار و رابطه را از هم تفکیک کنید و همه مسائل را برای هم دیگر شفاف کنید و بدون رو در بایستی نظرتان را بیان کنید، شراکت با خانواده اتفاق بدی نخواهد بود.

  برای انتخاب حوزه کاری و راه انداختن کسب و کار کافی است که نگاهی به استعداد ها و مهارت های خود بیاندازید. کاری که شروع می کنید بهتر است که در راستای استعداد و مهارت های شما باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که مقالات سایت که یک راهنمای راه اندازی کسب و کار است را بخوانید و با خطرات کم تری، کسب و کارتان را راه اندازی کنید.

  مطلب قبلیدستگاه بسته بندی توزین و پرکن WeighPack برای مواد غذایی
  مطلب بعدیکویت ضوابط چاپ و واردات قرآن را اعلام کرد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سیزده + 12 =