ترفندهای افزایش فروش برای برندها

  0
  67
  مدیریت مالی شخصی

  بدون شک تعطیلات سال نو فرصتی ایده آل است تا برندها بتوانند فروش بالایی را داشته باشند. امسال با توجه به درگیر بودن جهان با ویروس کرونا، طبیعی است که بسیاری از برندها با فروش به مراتب پایین تر از حد انتظاری مواجه شده باشند. در این راستا آگاهی از ترفندهای افزایش فروش می تواند برای کسب و کارها راهگشا باشد. 

  ترفندهای افزایش فروش در سال جدید 

  در چند ماه اخیر به خاطر واکسیناسیون جهانی، اوضاع بهتر شده و به همین خاطر تعطیلات سال نو، فرصت بسیار خوبی است تا برندها مقداری از خسارت های خود را جبران کنند و با قدرت وارد سال جدید شوند. با این حال برای موفقیت در هر زمینه ای، نیاز است تا برنامه ریزی درستی داشته باشید. در این راستا آگاهی از ترفندهای افزایش فروش می تواند به موفقیت شما کمک کند. برای آگاهی از این هشت ترفند همراه ما باشید. 

   

  آنالیز داشته باشید

  یکی از ترفندهای افزایش فروش که باید به آن توجه کنید این است که وضعیت حال حاضر برند چگونه است و در بهترین حالت، چه آماری را می توانید به ثبت برسانید. درواقع این بخش کمک خواهد کرد تا با دید بهتری وارد کار شوید. در این بخش شما باید اطلاعات جامعی از تمامی بخش های خود داشته باشید. برای مثال پرفروش ترین و کم فروش ترین محصولات، از جمله آمارهای مهم برای شما خواهد بود که در نهایت کمک می کند تا استراتژی های مناسب تری را داشته باشید. به صورت کلی این بخش را می توان طی یک هفته به اتمام رساند و به همین خاطر ابدا اقدامی زمانبر محسوب نمی شود.

   

  برای تبلیغات و بازاریابی بودجه بندی کنید

  برنامه ریزی برای بودجه یکی از ترفندهای افزایش فروش است. شما باید بدانید که هر اقدام، به چه میزان بودجه نیاز دارد. این موضوع بدون شک در تصمیم گیری شما تاثیرگذار خواهد بود. در این راستا شما باید استراتژی ها و اقدامات مختلف نظیر تبلیغات را با یکدیگر مقایسه کنید تا در نهایت بتوانید بهترین ها را با توجه به شرایط خود داشته باشید. همچنین شما باید کمپین هایی را تعریف کنید که نحوه رشد و زمان شروع آن نیز از جمله مواردی است که باید در این بخش نسبت به آن تصمیم گیری کرده باشید.

   

  وب سایت خود را به روزرسانی کنید

  درواقع تمامی اقدامات شما باید همگام با شرایط جدید باشد و تم سال نو را اعمال کنید. در این زمینه با توجه به این امر که هنوز هم وضعیت برای فروش حضوری در ابعاد گسترده مهیا نیست و پروتکل ها باعث شده است تا نتوانید فعالیت چندانی را نداشته باشید به همین خاطر بررسی وضعیت سایت بسیار مهم است. در این زمینه توصیه می شود که سایت خود را برای این شرایط آماده کنید و بسته بندی های مخصوص هم داشته باشید. در این رابطه با رعایت برخی از اصول سئو، می توانید به راحتی مشتریان بسیاری را پیدا کنید.

  ترفندهای افزایش فروشاز گذشته درس بگیرید

  یکی دیگر از مهمترین ترفندهای افزایش فروش  این است که اشتباهات سال های گذشته را بررسی کرده و این اقدام را برای برندهای دیگر هم انجام دهید. این امر باعث خواهد شد تا امسال بتوانید بهترین آمار ممکن را به ثبت برسانید. همچنین فراموش نکنید که همچنان کرونا یک دغدغه جهانی محسوب می شود و لازم است تا پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایید تا مشتری بدون نگرانی از شما خرید کند.

   

  از شبکه های اجتماعی غافل نشوید

  از دیگر ترفندهای افزایش فروش که باید به آن توجه کنید این است که امروزه حضور در شبکه های اجتماعی به مهمترین استفاده افراد از بستر اینترنت تبدیل شده است. درواقع براساس آمارهای جهانی هر فرد بیش از چهار ساعت از زمان شبانه روز خود را به این موضوع اختصاص می دهد. در این راستا شما هم باید به دنبال حضوری فعال و حرفه ای در حداقل سه شبکه محبوب منطقه خود باشید. در این زمینه آمریکا بهترین آمار را دارد و بیش از 80 درصد جمعیت آن، حداقل از یک شبکه اجتماعی استفاده می کنند.

  در این زمینه فراموش نکنید که شبکه ها، بسترهایی رایگان محسوب می شوند و این امر خود فرصتی برای فعالیت تمام برندها است. در این زمینه با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات سال نو باید به دنبال اقداماتی نظیر ارائه کدهای تخفیف ویژه، نقد و بررسی محصولات و… باشید. در این زمینه بررسی اقدامات سایر برندها نیز به شما ایده های بسیار خوبی را می دهد.

   

  تجربه خرید متفاوتی را ارائه دهید

  درواقع شما باید خرید را به یک تفریح در ایام تعطیل تبدیل کنید تا افراد ضمن سپری کردن یک خاطره جذاب، محصولات شما را نیز خریداری کنند. این موضوع به عنوان ترفندهای افزایش فروش نیاز به سناریوی دقیقی دارد. برای مثال اگر در زمینه پوشاک فعالیت دارید، می توانید با یک عکاس هماهنگی های لازم را داشته باشید و فرصت یک روز زندگی مانند مدل ها را ایجاد کنید.

  در این زمینه تنها کافی است که نور ثابت، فون عکاسی و دوربین وجود داشته باشد. درواقع هنگامی که افراد تجربه استفاده از محصول را در فضایی جذاب داشته باشند، طبیعی است که تمایل برای خرید نیز چندین برابر شود. با این حال این امر تنها یک مثال ساده بوده و با کمی خلاقیت می توانید اقدامات بسیاری را انجام دهید.

  ترفندهای افزایش فروشاستخدام فصلی داشته باشید

  با توجه به این امر که در تعطیلات سال نو فرصت خوبی برای افزایش فروش وجود دارد طبیعی است که شما به نیروی کار بیشتری هم نیاز داشته باشید و به همین خاطر توصیه می شود که استراتژی استخدام فصلی را اجرا نمایید. این امر باعث خواهد شد تا امکان انجام کارهای بزرگ شکل گیرد و از فرصت به وجود آمده، بهترین استفاده را داشته باشید. تحت این شرایط شما دیگر نگران مرخصی های کارمندان خود نیز نخواهید بود.

  بیشتر بخوانید: هفدهمین نمایشگاه بین المللی تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته افتتاح شد

   

  برنامه روزانه داشته باشید

  تعیین یکسری اهداف، ابدا کافی نبوده و شما باید از فرصت کوتاه تعطیلات، بهترین استفاده را داشته باشید. به همین خاطر شما باید برای هر روز، برنامه دقیقی را تعیین کنید که این یکی دیگر از  ترفندهای افزایش فروش محسوب می شود. با این اقدام می توانید بهترین عملکرد ممکن را داشته باشید. نکته ای که لازم است تا به آن توجه کنید، مسائل پیش بینی نشده است. درواقع ممکن است برخی از اقدامات را نتوانید انجام دهید و با مشکلاتی مواجه شوید، به همین خاطر همواره باید اقدامات و برنامه های جایگزین هم وجود داشته باشد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 − هفت =