انتخاب نوع تکنیک چاپی نسبت به ویژگی امنیتی

0
67
تکنیک چاپی

انتخاب نوع تکنیک چاپی به ویژگی امنیتی طراحی شده برای سند، نوع مرکب مصرفی آن و جزئیات المان امنیتی بستگی دارد و متناسب با آن هر قسمت چاپ می شود. به همین منظور استفاده از ماشین های ترکیبی با واحد (یونیت) های متفاوت در چاپ امنیتی رایج است.

ماشین های ترکیبی قابلیت سازگاری با سفارش مشتری را دارند. به این شکل که طبق نیاز و با توجه به طراحی سند امنیتی، واحدهای مختلف (تکنیک ها چاپی متفاوت، ورنی های متفاوت، Embossing، UV، الصاق برچسب ضد سرقت و یا هولوگرام، ماشین های دیجیتال چاپ اطلاعات متغیر و…) به آن اضافه یا کاسته می شود. استفاده از این ماشین ها، که به صورت in-line واحدهای مختلف را دارند، صرفه جویی در وقت و هزینه را به همراه دارد. از سویی دیگر، اتوماسیون دستگاه ها به گونه ای است که کار با آن برای اپراتور بسیار آسان است.

 

فویل های هولوگرافیک هات استمپینگ (مهر داغ)

مفهوم خدمات مهرزنی از استفاده پانج و یا رنک برای ایجاد تصویر سه بعدی گرفته شده است. نمونه های آن برگه های مسطح، حروفچینی و یا فویل است. مراحل مهرزنی ممکن است چاپ روی فلزات آهنی و غیرآهنی و آلومنیوم و ترموپلاستیک باشد.

از شناخته شده ترین خدمات را برای فویل هولوگرافیک هات استمپینگ شامل انواع هولوگرام های اسکرچ، چاپ جوهر فرابنفش و برچسب امنیتی هولوگرام می باشد. مراحل هات استمپینگ که برای ایجاد فویل از آن استفاده می کنیم، یعنی انتقال تصویری حک شده به سطحی دیگر. گرمایش یکی از مراحل مهم آن است چرا که انتقال تصویر را میسر می کند. با کمک تاس، تصویر قبل از انتقال گرما داده می شود تا فویل ساخته شود. فویل منقش از طرف دیگر، جوهر را روی سطحی که قرار است منتقل شود، باقی می گذارد.

 بیشتر بخوانید: تاریخچه هولوگرام History of Hologram

فواید فویل های هولوگرافیک هات استمپینگ

در مقایسه با سایر خدمات مهرزنی، فویل هولوگرافیک هات استمپینگ به علت فوایدی که دارد مورد قبول تر است. قابل انعطاف است و در هر نوع ماده ای مانند پلاستیک قابل استفاده است. محصولاتی مانند کاغذ، مداد، فویل و نوارهای مهرزنی نمونه ای از محصولات تولیدی هستند. به علاوه روشی بسیار ارزشمند است چرا که روشی خشک به حساب می آید. هیچ نیازی به یادگیری مراحل پیچیده ترکیب جوهر نیست. دستگاه می تواند بدون دخالت دست کار کند.

تنها کاری که باید انجام داد افزودن تاس به سینی دستگاه است. فویل باید به سادگی دور سینی داغ پیچیده شود. سپس قسمتی از لوازم نصب کردنی باید کنار گذاشته شود. این کار باعث دوام بیشتر می شود. با این کار، محصول در شرایط سخت تر نیز دوام خواهد داشت. استفاده از تاس فلزی در این مرحله امکان برندسازی را می دهد، یعنی اگر رنگ از بین رفت نام برند روی آن باقی می ماند.

هولوگرافی فویل داغ از روش های مختلفی ساخته می شود. فویل دارای طرح های مختلف و رنگ های خیره کننده ای است. با ترکیب رنگ های متنوع که آنها را جذاب تر می کنند.

تکنیک چاپیویژگی های برچسب های کاغذی هولوگرامی

 انواع مختلفی برچسب امنیتی توسط شرکت برای محصولات تولیدی ساخته می شود. برچسب های کاغذی هولوگرام برای ایجاد آگاهی درباره محصولات شرکت ها استفاده می شود. براساس نیازهای شرکت مانند اندازه، رنگ و شکل و مواد مصرفی می توانیم آنها را شخصی سازی کنیم.

تکنولوژی لیزرسک با برچسب های هولوگرامی کاغذی باکیفیت بالا سر و کار دارد. ما برچسب هایی ماندگار، مقوام در برابر آب، جذاب و لطیف تولید می کنیم.

 

فواید برچسب هولوگرامی

برچسب هولوگرامی فواید بسیاری دارند. به شما کمک می کنند تا در زمان، پول و دستمزد کارگران صرفه جویی کنید. این نوع برچسب های امنیتی در صنایع مختلفی استفاده می شوند. از انجاییکه طراحی آنها بر اساس تکنولوژی های مدرن است، دارای کیفیت بالایی هستند. برچسب های هولوگرافیک سنتی در یک طرف هولوگرام خطوط راه راه داشتند. هولوگرام ها به برندسازی شما کمک می کند.

انواع برچسب های هولوگرافیک: برچسب های هولوگرافیک با راه های عمودی – برچسب هولوگرافیک با تصاویر ثبت شده – برچسب های کاغذی هولوگرافیک.

برچسب های هولوگرافیک طرحی پیچیده ای دارند و افکت خاص تصویری دارند که هرگونه دستکاری در آن را نشان می دهند. این برچسب ها از نظر قیمت مقرون به صرفه هستند و به محصول اصالت می بخشند.

فواید برچسب های امنیتی هولوگرافیک: محافظت از برند – کاهش نیروی کارگری – بسته بندی اتوماتیک – دوام و ثبات.

برچسب های هولوگرافیک ساخته شده در ابعاد، اندازه ها و اشکال مختلف هستند تا نیازهای سازنده کالا را برطرف کنند.

 

دلیل انتخاب برچسب هولوگرامی

تکنولوژی برچسب های هولوگرامی بسیار پیچیده است. این مساله تقلب و کپی برداری از محصول را دشوار می کند. به محصول امنیت بیشتر می دهد. از آنجایی که بسیار مقرون به صرفه است می توان در تولید کنندگان کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار گیرد.

تکنیک چاپیهولوگرام و برچسب های هولوگرامی

 واژه هولوگرام از کلمات یونانی Holo و Gram به دست آمده است که به ترتیب به معنی دید کلی و نوشته شده است. همانطور که می دانید یک هولوگرام در بر گیرنده دو یا چند تصویر مرتب شده است که هر کدام از آنها بسته به زوایه و دید بیننده قابل مشاهده خواهند بود. برچسب های هولوگرامی امنیت، هویت محصولات و مراقبت در برابر جعل و تقلب را فراهم می کند.

این موضوع به فراهم کنندگان برچسب و مشتریان کمک می کند همه چیز را تحت کنترل خود داشته باشند. محصولات تقلبی که وارد بازار می شوند یکی از بزرگ ترین نگرانی های موجود برای صاحبان کسب وکارها هستند. این نوع محصولات می توانند اثر مخرب بر روی برند اصلی داشته باشند. محققان بر این باورند که مشتریان به هنگام جست وجو برای محصولات با کیفیت به دنبال برچسب های هولوگرامی می روند.

این گزینه می تواند اصل بودن یک محصول را تضمین کند. معمولا امکان جعل در برچسب های هولوگرامی وجود ندارد. این نوع برچسب ها به طور گسترده در نوشته های بانکی، پاسپورت ها و کارت های اعتباری مورد استفاده قرار می گیرند. برندهای با کیفیت لباس نیز در حال حاضر از این برچسب ها استفاده می کنند زیرا یک روش مؤثر و سریع برای شناسایی هویت برند محسوب می شود.

 

برچسب امنیتی

ویژگی های برچسب های امنیتی قابل تولید مجدد نیستند، ظاهر بسته بندی را بهبود می بخشند و باعث افزایش آگاهی از برند می شوند، با جعل و تقلب مقابله می کنند، اعتبار سنجی آنها سریع و آسان است، می توان آن را برای برند یا لوگو سفارشی سازی کرد.

 سایر برچسب های امنیتی نیز که در بازار وجود دارد شامل برچسب های فویل داغ، برچسب های تخریب پذیر، برچسب های حرارتی و یووی و برچسب های ضد سرقت است. برچسب های فویل داغ، یکی از جایگزین های مقرون به صرفه برای برچسب های امنیتی است و هنوز هم می تواند حس امنیت و کیفیت را در اختیار مشتری قرار دهد.

این نوع برچسب ها کمتر از سایر موارد برای ضد جعل و تقلب مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر ظاهر زیبایی به محصول می بخشند. برچسب های فویل داغ در بیشتر صنایع کارکرد خوبی دارند و در رنگ ها و الگوهای متفاوت در اختیار مشتری قرار می گیرند. برچسب های تخریب  پذیر نیز در با دزدی مقابله می کنند. برچسب هایی که در برگیرنده تغییر رنگ، فلورسنس یا جوهرهای یووی نامرئی هستند به شناسایی اصل بودن محصول کمک می کنند. برچسب های ضد سرقت نیز به طور گسترده در بسته بندی ها و صنایع برچسب گذاری مورد استفاده قرار می گیرند.

 

تولید برچسب امنیتی

امروزه مطمئن ترین و ارزان ترین راه حل برای جلوگیری از جعل، تقلب و سرقت و نشان دهنده اصل بودن کالا، حافظ اعتبار اسناد و محصولات و رواج دهنده علامت تجاری آن در تمامی کشورهای پیشرفته استفاده از برچسب امنیتی هولوگرام است زیرا این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی باشد.

همچنین تولید برچسب امنیتی نوعی استاندارد محسوب گردیده و به مانند ISO و سایر استانداردها نشان دهنده کیفیت مطلوب و مرغوبیت کالاست. همچنین جلوه زیبای آن باعث شده است که برخی از تولید کنندگان صرفا جهت افزایش جاذبه های ظاهری و بصری کالا از این برچسب استفاده نمایند.

هولوگرام ها کاملا در برابر کپی برداری مصون بوده و در مقابل روش های رایج کپی برداری با استفاده از پیچیده ترین اسکنرها و یا فتوکپی ها مقاوم است. هولوگرام غیرقابل انتقال از روی کالایی به کالای دیگر است حتی با استفاده از روش هایی همچون حرارت، بخار و …. هولوگرام دارای حساسیت بالایی است و غیرقابل مخدوش شدن با دستکاری می باشد.

تولید کنندگان هولوگرام می بایستی عضو اتحادیه بین المللی سازندگان هولوگرام IHMA (International Hologram Manufacturers Association) در لندن باشند. لذا هولوگرام های تولید شده توسط شرکت هایی که عضو این اتحادیه باشند در این اتحادیه ثبت می شوند که به این ترتیب جلوی هرگونه تقلب و تکثیر مجدد بدون مجوز صاحب امتیاز هولوگرام گرفته خواهد شد.

برای تهیه فیلم لیزری (تهیه MASTER) ادوات اپتیکی در محل های خاص چیده می شوند که با کوچکترین جابجایی ادوات اپتیکی برای ثبت لیزری، تصویر نهایی هولوگرام دچار تغییرات ظاهری می شود.

لذا خلق مجدد یک تصویر بدون هیچگونه تغییر نسبت به تصویر اول حتی برای تولیدکننده اصلی هولوگرام نیز غیرممکن می باشد و در نتیجه تهیه تصویر مجدد که بر روی ورقه های نیکلی تهیه می شود بسیار مشکل می باشد و قابل کپی کردن نمی باشد.

تکنیک چاپیآیا شما هولوگرام خود را ثبت می کنید؟

سازمان بین المللی استاندارد (ISO) چندین استاندارد مربوط به تولیدات هولوگرام را در طول چند سال گذشته صادر کرده است. یک استاندارد خاص ۱۴۲۹۸ ISO است برای فرآیندهای مدیریت چاپ امنیتی (و تولید فویل امنیتی) می باشد که برای بررسی طرح و ثبت آن بر روی پایگاه داده ها نیاز به هولوگرام های امنیتی دارد.

 

استاندارد ISO تولیدات هولوگرام

این استاندارد، که با استفاده از یک رویکرد مبتنی بر ریسک است، نیاز به گواهی فویل امنیتی (یا هولوگرام) دارد که تولید کننده باید روش هایی را قرار دهد تا مشتریان سابق آنها اطمینان حاصل کنند و اقداماتی را برای جلوگیری از تولید اقلام کالای تقلبی انجام دهند. اینترگراف و NASPO، از سازمان های حسابرسی جهانی پیشرو برای ۱۴۲۹۸ ISO هستند، که نیاز به تولید فویل را برای بررسی طرح پیشنهادی در ثبت هولوگرام جهانی و سپس ثبت هولوگرام جدید را در ثبت کننده تفسیر کرده اند.

بنابراین هر شرکت تولید هولوگرام امنیتی که تمایل به گواهی تحت ۱۴۲۹۸ ISO داشته باشد، نیاز به تطابق با این تجهیزات را دارد. در حال حاضر، فقط تصویر هولوگرام IHMA در جهان ثبت شده است که مطابق با این شرایط است.

 

اهداف اصلی استاندارد ISO تولیدات هولوگرام

امنیت را برای صنعت در رابطه با چاپ امنیتی بهبود بخشد و برای مبارزه بر علیه تقلب و جعل کمک نماید. موانع تجاری را با تشویق اقدامات یکنواخت در سراسر جهان کاهش دهد. رضایت مشتریان را که نیاز به افزایش امنیت دارند برآورده کند.

۱۴۲۹۸ ISO به سرعت به علامت رسمی اعتبار و کیفیت در زمینه چاپ امنیتی و فویل امنیتی تبدیل شد، بنابراین صدور گواهینامه تحت این استاندارد برای سازمان هایی که در حال تولید و یا تمایل به صادرات هولوگرام امنیتی باشند، از جمله کسانی که در ارز، مالیات تمبر، گواهینامه ها، کوپن، برچسب امنیتی و دیگر اسناد امنیتی استفاده می شود.

 

معرفی برچسب های ID هولوگرام

زندگی گاهی بسیار گیج کننده می شود و گاهی در بین این سردرگمی ها، چیزهایی گم می شود. گم شدن برخی چیزها بسیار اذیت کننده است. چه در محیط کار چه مدرسه و چه مکان شغلی، اشیای گم شده می تواند موجب یک سردرد بد شود.

با استفاده از برچسب های ID می توانید اطمینان خاطر حاصل کنید که هر اشیای گم شده به شما باز می گردد. این برچسب ها می توانند به صورت مجزا به هر چیزی ضمیمه شوند و به شما اطمینان می دهند که اگر چیزی را گم کردید، خیال تان راحت باشد که هر فردی که آن را بیابد، به شما پس خواهد داد. این برچسب های شناسایی برای چیزهایی از قبیل دوربین های عکاسی، طرح عینک های افتابی و حتی گوشی موبایل و لپ تاپ به کار می روند. چه در سر کار و چه در محیط مدرسه، نشان دار کردن اشیا تا حد قابل ملاحظه ای سردردتان را کم می کند.

گم کردن اشیا در محل کار بسیار متداول است. معمولا در هر محیطی، مکانی به اشیای گم شده تعلق دارد و اشیا به راحتی ممکن است با هم قاطی شوند. اشیایی مانند فنجان قهوه یا ظرف غذا اغلب گم می شوند و معمولا دیگر پیدا نمی شوند و خرید مجدد آنها در کنار گران بودن، آزاردهنده نیز می باشد. با شخصی سازی وسایل خود توسط برچسب ID هولوگرام می باشد، می توانید مطمئن باشید که اشیای گم شده تان به آسانی شناسایی شده و به شما باز می گردند. با استفاده از این برچسب های شناسایی هولوگرام اشیا بسیار ساده است.

 

برچسب های ID  هولوگرام و محیط کاری امن تر

بسیاری از کارگران ساختمانی از وسایل خودشان استفاده می کنند. این وسایل اغلب توسط خود کارگران خریداری می شود و جایگزین کردن مجدد آنها بسیار هزینه بر است و متاسفانه احتمال گم شدن این وسایل بسیار زیاد است که سبب اتلاف هزینه و زمان برای مالک آنها می شود. اما با استفاده از برچسب های شناسایی این احتمالات کاهش می یابد. زمانی که اسم شما روی وسایلتان باشد هیچکس آنها را به اشتباه برنمی دارد و حتی اگر زمانی هم آنها را گم کنید، شخص یابنده شما را پیدا خواهد کرد.

 

برچسب های شناسایی هولوگرام و امنیت وسایل فرزندتان در مدرسه

در مورد بچه ها، این برچسب ها واقعا می تواند نجات دهنده زندگی باشد. بسیاری از والدین این تجربه را داشته اند که بچه ها را با همه وسایل راهی مدرسه کرده اند اما آنها دست خالی به خانه بازگشته اند و اتفاق افتادن مکرر این امر بسیار آزاردهنده است.

با استفاده از این برچسب ها، نام و آدرس شما روی وسیله نوشته می شود و سبب می شود اشیای گم شده به شما بازگردند و خانواده ها نیز نیاز به خریدن مجدد و مجدد آنها نداشته باشند. این برچسب ها برای تمامی وسایل بچه ها از کتاب گرفته تا کیف و مداد ضروری است. حتی زمانی که بچه به اردو فرستاده می شود، این برچسب ها می تواند برای لباس نیز به کار رود.

 

برچسب های شناسایی هولوگرام و شخصی سازی اشیا در بیمارستان

اگر شما یا یکی از عزیزانتان در بیمارستان بستری باشد، برچسب های شناسایی کمک بزرگی است. اغلب بیمارستان ها رویه ای دارند که در برابر اشیای گم شده شما مسئول نمی باشند. لذا اشیا به آسانی گم می شوند. اما با استفاده از این برچسب ها، اشیای گم شده به سادگی توسط کارکنان بیمارستان پیدا شده و به شما باز می گردند.

این برچسب ها حتی برای افراد مسنی که در خانه سالمندان هستند و جستجو برای یافتن اشیای گم شده برایشان دشوار است نیز راه حل مناسبی است. استرس بستری بودن در بیمارستان با ترس گم کردن وسایل، صد برابر می شود.

 

محافظت از وسایل گران قیمت با برچسب ID هولوگرام

طبق آمار، گزارش گم شدن گوشی موبایل بسیار بالا است. امنیت برخی از گوشی های هوشمند بسیار بالا است به گونه ای که امکان برقراری تماس فرد یابنده با مالک گوشی وجود ندارد. این امر نیز بسیار ازار دهنده است که یا منجر به صرف نظر کردن از آن گوشی و یا پاک شدن اطلاعات می گردد. لذا استفاده از این برچسب های شناسایی برای گوشی نیز مفید است.

هزینه این گوشی ها اغلب بالاست و مردم برای امور مختلفی از آنها بهره می گیرند. با استفاده از این برچسب ها می توانید مطمئن شوید که در صورت گم شدن به شما باز می گردند. دوربین و لپ تاپ نیز می تواند از این برچسب ها بهره گیرد.

شخصی سازی وسایل در زندگی روزانه اهمیت بالایی دارد. با استفاده از برچسب های ID هولوگرام بر روی وسایل گران قیمت می توانید اطمینان داشته باشید که اشیای گم شده در اسرع وقت به شما باز می گردند.

مطلب قبلیاما اگر شاید های حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی
مطلب بعدیوزارت ارشاد و مشکلات صنعت چاپ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

2 + 7 =