نشست بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی برگزار شد

  0
  59
  بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی

  بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی با حضور فعالان صنفی

  نشست بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی (سه شنبه 10 آبان ماه) در محل هتل اسپیناس پالاس تهران با حضور رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران و تعدادی از فعالان این صنعت برگزار شد.

  گفتنی است که مهرداد نبات چیان مدیرعامل مجموعه آسان پک قزوین؛ بیژن گلستانیان مدیر عامل چاپ رازی؛ سید عزیز الله نصرالهی مدیرعامل چاپ طلوع آزادی؛ هومن محمدی مدیرعامل چاپ هودیس پارس؛  مجید خادمی خادمی مدیرعامل چاپ پویا هنر نوین؛ فرهاد کهبدی از شرکت کاغذ پیک فراز؛ حمید رضا صفری مدیرعامل چاپ صفری؛ سیدعطا حسینی عضو هیئت مدیره چاپخانه داران و مدیرعامل چاپ عطا؛ مهرداد میراسماعیلی مدیرعامل چاپ آفرینش؛ پیمان ثابت تبار مدیرعامل چاپ پویان پیشرو؛ محمد رضا نیک بخش مدیرعامل چاپ نیک؛ پیام آزادی و پیام چمن رخ مدیران پیام رسان فردا؛ علی نجفی مدیرعامل چاپ پیشرو اورامان، حمیدرضا جواهری مدیرعامل چاپ آرتا؛ حامد طریقت مدیرعامل چاپ پارسان حروف؛ حمیدرضا شکیبا از چاپ هزارنقش؛ محمد رضا عزیزی و محمد رضا رحیمی از چاپ آوازه و مهدی حاجیلو نایب رئیس هیئت مدیره شرکت کیمیای نقش الماس و عضو هیئت مدیره گروه تولیدی نقش الماس کاسپین از حاضران در نشست بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی بودند.

  بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی

  به گزارش خبرنگار چاپ و نشر آنلاین؛ در ابتدای نشست بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی (مقوا، فیلم های پلیمری، کاغذهای پشت چسب دار)؛  احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با اشاره به اینکه تلاش وی و هیئت مدیره اتحادیه همواره بر رفع موانع صنعت چاپ است، گفت: یکی از مشکلات صنعت چاپ عدم توجیه سرمایه گذاری برای واردات ماشین آلات جدید به کشور آن هم با شرایط وام با سود 25 درصد است.

  وی ادامه داد: خبر خوش اینکه وزارت صمت قرار است بودجه خوبی را برای بخش تولید اختصاص بدهد که در این میان با رایزنی های صورت گرفته، قرار بر این شد که مبلغ قابل توجهی نیز به صنعت چاپ اختصاص داده شود. این رقم به گونه ای است که شرایط نوسازی ماشین آلات برای همه آسان خواهد کرد.

  ابوالحسنی در رابطه با هدف از برگزاری نشست بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی در ادامه این نشست گفت: بیان و بررسی مشکلات ورود به حوزه صادرات، دریافت نقطه نظرات در رابطه با افزایش تعرفه در بخش فیلم های پلیمری و کاغذهای پشت چسب دار و  تصمیمات تولیدکنندگان در رابطه با افزایش تعرفه های مقوا از اهداف برگزاری این نشست است. علاقه‌مندیم که نقطه نظرات دوستان را در ارتباط با این مسائل شنیده و به یک اجماع نهایی در این موضوعات برسیم.

  بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندیلزوم افزایش کیفیت و ظرافت کاغذ و مقوای داخلی همزمان با افزایش تعرفه، مشکلاتی که با افزایش تعرفه ها گریبانگیر چاپخانه ها خواهد شد، ضرورت افزاش تعرفه صادرات همزمان با افزایش تعرفه واردات، پیاده سازی استانداردهای جهانی در تولیدات داخلی کاغذ و مقوا و عدم ایجاد انحصار در تولیدات از جمله موضوعاتی بودند که برخی از حاضران در نشست بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی به آنها اشاره کردند.

  بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی

  همچنین در ادامه بر این موضوع تاکید شد که افزایش تعرفه ها زمانی باید اتفاق بیافتد که کیفیت کاغذ و مقوای ایرانی آنقدر خوب باشد که به تجهیزات و ماشین آلات چاپخانه ها آسیب نزند و برایشان استهلاک ایجاد نکند و در این رابطه پیشنهاد شد که از علم متخصصان برای افزایش کیفت تولیدات استفاده شود.

  در این رابطه همه حاضران در نشست متفق القول بودند که در صورت برخورداری کاغذ و مقوای داخلی از کیفیت همسان با محصولات وارداتی، آنها ترجیح می دهند که به دلیل مسائل مختلفی از جمله صرفه جویی در زمان و هزینه همچنین حمایت از تولید داخلی از این محصولات استقبال کرده و خود را ملزم به خریدشان کنند.

  بیشتر بخوانید: نشست هم اندیشی قیمت گذاری صنعت چاپ و بسته بندی برگزار شد

  در انتهای این نشست با تهیه صورت جلسه بنا شد که خواسته ها مطالبات و مطالب اشاره شده در نشست های دیگر به شور گذاشته شده و پیگیری شود.

  بررسی چالش های افزایش تعرفه ملزومات صنعت بسته بندی

  مطلب قبلیشورای سیاست گذاری چاپ حامی برگزیدگان جشنواره صنعت چاپ خراسان رضوی
  مطلب بعدیاصفهان میزبان 2 رویداد نمایشگاهی صنایع غذایی و تبلیغات

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 − ده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.