طرح درج قیمت تولیدکننده بر روی بسته بندی کالاها اجرا می شود

  0
  46
  طرح درج قیمت تولیدکننده

  طرح درج قیمت تولیدکننده یک الزام قانونی است 

  رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور، گفت: با اجرای مرحله پنجم طرح درج قیمت تولیدکننده، از اردیبهشت امسال همه کالاهای بسته بندی و سوپری مشمول این طرح می شوند.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، عباس تابش رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور، عباس تابش روز شنبه در سنندج در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: در راستای بهبود وضعیت معیشتی مردم در تهیه کالاها تکلیف سنگینی بر عهده وزارت خانه های صمت و جهادکشاورزی است. 

  وی اضافه کرد: از آنجا که وضعیت معیشتی مردم مطلوب نیست چاره ای جز بهنیه کردن قیمت تولید و مصرف نداریم که اقدامات خوبی هم در این راستا انجام شده است. 

  رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور با اشاره به اینکه نباید از داخل خود را تحریم کرده و کالا با قیمت بالایی عرضه شود، گفت: طرح درج قیمت تولیدکننده الزام قانونی است و اجرای آن در اولویت کاری دولت سیزدهم است. 

  تابش یادآور شد: برآورد ما این است که ۴۰ درصد سطح عمومی قیمت کالاهای مشمول طرح درج قیمت تولیدکننده کاهش پیدا می کند که با اجرای چهار مرحله این طرح، همین اتفاق هم افتاد. 

  بیشتر بخوانید: اجرای طرح آزمایشی کنترل، نظارت و بازرسی پیش بسته بندی‌ها

  وی اظهار داشت: در ابتدای اجرای طرح درج قیمت تولیدکننده، تولیدکنندگان مقاومت می کردند ولی با جلسات متعددی که با تولیدکنندگان و نمایندگان شرکت های پخش و اتاق اصناف تشکیل دادیم همه ملزم به اجرا شدند. 

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مرحله اول طرح درج قیمت تولید کننده با آب معدنی و نوشیدنی ها شروع شد تا طرح در بین تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و خرده فروش ها جا بیافتد. 

  تابش اضافه کرد: برای مردم قیمت کالاهایی هم چون مرغ و لبنیات مهم است که در مرحله پنجم این کالاها که از اردیبهشت امسال آغاز می شود مشمول طرح می شوند.

  مطلب قبلیپاسخ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد به نگرانی ناشران
  مطلب بعدیفاکتورهای مهم تصمیم گیری درباره موقعیت های کاری

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شش + هفت =