کاربرد انواع نایلون در بسته بندی

  0
  37
  نایلون

  همه‌ی ما در طول روز از نایلون‌ها استفاده می‌کنیم. نایلون‌ها در واقع پلیمرهایی هستند که در موارد مختلفی از جمله بسته‌بندی، نگه داری، ذخیره مواد دیگر و… مورداستفاده قرار می‌گیرند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبر آنلاین، نایلون‌ها، در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر یک کاربرد خاص خود را داشته و متناسب با آن کاربرد تولید شده است.

  انواع نایلون

   بسته بندی : این محصولات  برای بسته ‌بندی انواع محصول به دو شکل پاکت و رول تولید می‌شود.

  فروشگاهی : از نایلون‌های فروشگاهی برای حمل محصولات خریداری شده از فروشگاه ها استفاده می‌شود.

  کشاورزی و گلخانه ای : در بخش‌های کشاورزی و گلخانه‌ای از نایلون کشاورزی و گلخانه‌ای استفاده می‌کنند.

   حبابدار : برای محافظت از وسایل در هنگام حمل و نقل از نایلون حبابدار استفاده می‌شود.

  نایلون

   کشاورزی و گلخانه ای

  در فعالیت‌های کشاورزی و گلخانه‌ای نیز از این محصول  استفاده می‌شود. تولید نایلون‌ کشاورزی و گلخانه‌ ای در انواع مختلفی قابل انجام است که از جمله آن‌ها عبارت است از:  UV، نایلون مالچ،  آبیاری،  بسته‌بندی علوفه،  کشت نهال،  کشت صیفی‌جات و… .

  نایلون‌های کشاورزی و گلخانه‌ای داری ویژگی‌های مختلفی هستند:

  مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش: این کالا ها هم دربرابر مقاومت مقابل اشعه ماوراء بنفش، هم نسبت به سایر نایلون ها، طول عمر بالاتری خواهند داشت و همچنین با جلوگیری از نفوذ این اشعه مضر، از آسیب محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای پیشگیری می‌نمایند.

  توانایی جذب اشعه مادون قرمز: این محصول، با جذب اشعه مادون قرمز که توانایی جذب و تولید گرما را دارد، گرمای موردنیاز را در مواقع سرما و در طول شب تأمین می‌کنند.

  خاصیت ضد الکتریسیته: برخورداری از خاصیت ضد الکتریسیته نایلون‌های کشاورزی و گلخانه‌ای، از نشستن گردوغبار بر روی محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای جلوگیری می‌کند.

   فروشگاهی

  از این محصول فروشگاهی دسته دار برای حمل محصولات خریداری شده از فروشگاه‌ها استفاده می‌شود. همچنین از نایلون فروشگاهی در بسیاری از بوتیک‌ها و فروشگاه‌هایی که اجناس لوکس و سنگین می فروشند، استفاده می‌شود.

  با توجه به اینکه هزینه تبلیغات برای کسب و کارهای مختلف بسیار بالا است، فروشندگان و صاحبان مشاغل با چاپ تبلیغات بر روی نایلون‌های فروشگاهی، محصول خود را تبلیغ می‌کنند. کیسه‌های چاپی برای تبلیغ رایگان بوده و برای فروشندگان و سایر مشاغل بسیار مناسب است.

  صاحبان مشاغل مختلف می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و با استفاده از نایلون‌های فروشگاهی مشخصات خود را بر روی کیسه‌های فروش چاپ کنند. از این نایلون نیز در صنایع مایعات برای چاپ لیبل آب معدنی، لیبل ماءالشعیر، لیبل آب میوه و شربت نیز استفاده می‌کنند.

  انواع روش های چاپ

  بسیاری از این محصولات، مانند نایلون‌های تبلیغاتی، با استفاده از فرایند چاپ، تولید شده و سپس عرضه می‌شوند. فرایند چاپ نایلون به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که این روش‌ها عبارت است از:

  بیشتر بخوانید: تولید ظروف بسته ‌بندی قابل کمپوست با استفاده از نشاسته

  چاپ فلکسو: این چاپ به روش رول و با استفاده از کلیشه ژلاتینی انجام می‌شود.

  چاپ هلیوگراور: می‌توان این روش چاپ را به روش چاپ فلکسو تشبیه کرد. در واقع تنها فرق بین این دو روش چاپ، استفاده از سیلندر به جای کلیشه ژلاتینی، گران‌تر بودن و همچنین پشتیبانی از حجم بیشتر سفارش خواهد بود.

  نایلون چاپ سیلک: این روش چاپ از آن جا که به‌صورت تک به تک است، معمولاً برای سفارش‌هایی انجام می‌شود که تعداد و حجم کمی داشته باشند. از این روش چاپ برای چاپ نوشته‌ها و تصاویر مختلف بر روی نایلون‌ها استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که طرح موردنظر، برای چاپ شدن به روش سیلک باید دارای نقاط درشت و تصاویر واضح بوده و همچنین در نقاط تفاوت رنگ، فاصله ی مناسبی وجود داشته باشد.

  قیمت 

  قیمت این محصول نیز مانند هر محصول دیگری بسته به عوامل مختلفی است. عواملی مانند نوع نایلون، ضخامت، تعداد لایه، شرکت سازنده، نوع چاپ، تعداد یا وزن و… می‌تواند بر قیمت نهایی این کالا مؤثر باشد. لازم به ذکر است که برخی از فرایندهای قبل از چاپ نیز می‌توانند بر قیمت نهایی مؤثر باشند. یکی از این فرایندها، گرمادهی است که برای کاهش چروک نایلون، پیش از چاپ انجام می‌شود چرا که این چروک‌ها موجب عدم حصول نتیجه رضایت‌بخش از چاپ خواهد شد.

  خلاصه ای از تولید 

  همان‌طور که در طول مطلب شرح داده‌ایم، این محصولات در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر یک از این انواع برای فعالیت‌های خاص خود، کاربرد خواهند داشت. از جمله انواع مختلف  می‌توان به نایلون بسته‌بندی، برچسب دار،  حباب‌دار، کشاورزی، گلخانه‌ای، صنعتی و ساختمانی، نایلون تبلیغاتی، نایلون آرایشی بهداشتی و… اشاره کرد که کاربردها و ویژگی‌های هر یک از این محصولات، در طی مطلب شرح داده شده است. در رابطه با قیمت این محصول نیز باید گفت این آیتم تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله شرکت سازنده، نوع، کیفیت، چاپ، نوع چاپ و… خواهد بود.

  مطلب قبلیساخت و نصب فیلتر‌های هیبریدی در یک شرکت تولید کاغذ
  مطلب بعدی5 گام مهم برای موفقیت یک کارآفرین

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 + 17 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.