استفاده از بطری‌های کاغذی تجدید پذیر

  0
  34
  بطری‌های کاغذی

  یک شرکت بزرگ تولیدکننده نوشابه برای اولین بار در مقیاس محدود به استفاده از بطری‌های کاغذی تجدید پذیر و سازگار با محیط زیست روی آورده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از نیواطلس، اولین مجموعه از بطری‌های کاغذی تولیدی یک شرکت برای بسته بندی نوشابه در مجارستان مورد استفاده قرار گرفته‌اند و قرار است بعد از بازاریابی این نوشابه‌ها در مورد توزیع جهانی آنها تصمیم گرفته شود.

  فعلاً قرار است این بطری‌ها در تیراژهای محدود ۲۰۰۰ تایی در بازار عرضه شوند. این روند از اواخر سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود. در اولین گام نوعی نوشیدنی گیاهی گازدار از طریق این بطری‌ها به فروش می‌رسد.بطری‌های کاغذی

  بیشتر بخوانید:

  مشکل عمده صادرات خرما؛ بازاریابی و بسته بندی نامناسب‌ است

  راه اندازی خط دوم کارخانه تولید کارتن در تویسرکان

  معرفی سرپرست شرکت صنایع بسته‌بندی پگاه

  فروش نوشیدنی در کارتن یا بطری‌های کاغذی پیش از این در مورد لبنیات صادق بوده و اولین بار از سال ۱۹۱۵ آغاز شده است. اما همه نوشیدنی‌ها در بسته بندی‌های کاغذی قابل ذخیره سازی نیستند و به خصوص نوشیدنی‌های گازدار را نمی‌توان در بسته بندی‌های ضعیف کاغذی نگهداری کرد. در عین حال قابلیت بازیافت بالای بطری‌های کاغذی باعث شده استفاده از آنها در طبیعت اولویت داشته باشد.

  بطری‌های کاغذی

  در سال ۲۰۲۰ گروه تحقیقاتی کوکاکولا در بلژیک با همکاری یک استارت اپ دانمارکی نوعی بطری مستحکم کاغذی تولید کردند. در بدنه این بطری از نوعی پوسته سخت پلاستیکی سازگار با محیط زیست نیز استفاده شده است. بطری جدید بر مبنای همین بطری تولید شده و انتظار می‌رود ۱۰۰ درصد در محیط زیست قابل تجزیه باشد. این بطری قابلیت نگهداری و حفظ کیفیت اولیه موادی همچون انواع مایعات، دی اکسید کربن و اکسیژن را دارد.

  مطلب قبلیتوقف چاپ دفترچه‌های کاغذی بیمه از ابتدای اسفند
  مطلب بعدی فراخوان شرکت در نخستین نمایشگاه مجازی ایران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × دو =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.