ساخت انواع لیوان یکبار مصرف

  0
  49
  لیوان یکبار مصرف

  لیوان آیس پک نیز همانند سایر ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و لیوان یکبار مصرف از جنس پلاستیک (PP) یا همان پلی اتیلن درجه یک ساخته می شود. این نوع لیوان نسبت به لیوان های دیگر مزایای خاص خود را دارد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از اخبار فارسی، کیفیت مواد اولیه ورودی به کارخانه سبب بهبود و افزایش کیفیت، شفافیت و استحکام می شود. عدم شفافیت، بوی نامطبوع و شکننده بودن آن از جمله علائم بی کیفیت بودن لیوان آیس پک است.

  ساختار کلی ساخت لیوان کاغذی دوجداره و تک جداره شبیه هم است. با این تفاوت که در تولید لیوان از دو لایه کاغذی استفاده شده است. برای ساخت لیوان ، دو ورق از کاغذ مخصوص که یک طرف آنها توسط پلی اتیلن پوشیده شده است استفاده می شود.

  بیشتر بخوانید:

  رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ؛ مهمترین معضل گرانی است

  استفاده از لیوان یکبار مصرف 

  به تدریج لیوان های شیشه ای جای خود را به لیوان های کاغذی و لیوان یکبار مصرف دادند و در مراکز عمومی مانند بیمارستان، مدارس، قطارها و … مورد استفاده قرار گرفتند. اقتصادی بودن و نشکن بودن این لیوان ها در مقایسه با لیوان های شیشه ای دلیل دیگر گسترش سریع آن میان مردم بود. برای ساخت لیوان کاغذی نمی توان از هر جنس کاغذی استفاده نمود. چراکه این در معرض نوشیدنی ها و خوراکی های سرد، گرم و حتی اسیدی قرار خواهد گرفت. بنابراین باید مقاومت و استحکام کافی در برابر این شرایط را داشته باشد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یازده + هجده =