روش های چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالا

  0
  78
  چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالا

  اطلاعات مربوط به تاریخ تولید، انقضا، قیمت و … که در انتهای خط تولید روی کالا یا بسته بندی آن درج می شود مورد توجه مصرف کننده است، اما چطور چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالا یا بسته درج می شود؟

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، بسیاری از کارشناسان بسته بندی را یکی از مهمترین عوامل فروش کالا می ‌دانند. بسته بندی ایمن، جذاب و خلاق موجب جلب توجه و اعتماد خریدار به محصول می ‌شود.

  کیفیت بسته بندی در فرآیند فروش و بازاریابی به حدی است که شرکت ‌های موفق، سرمایه گذاری ویژه ای روی تحقیقات و روش ‌های نوین بسته بندی کالا دارند. شرکت ‌های تحقیقاتی زیادی هستند که تخصص آنها صرفاً بررسی و ابداع روش‌های بسته بندی است و تولیدکنندگان آینده نگر از این تحقیقات بهره می‌برند.

   

  در این مقاله می خوانید

  چاپ روی بسته بندی

  بسته بندی کالا محدود به شکل جعبه نیست. بلکه طراحی و چاپ باکیفیت المان ‌های معرفی محصول روی بسته بندی، نقشی اساسی در جلب توجه ببینده دارد. استفاده از رنگ‌ های مناسب و طرح ‌های خلاق با نوشتار زیبا از مهمترین خصوصیات یک بسته بندی خوب است.

  اگرچه بسته بندی اولین چیزی است که خریدار می بیند اما اطلاعات مهمی نیز وجود دارد که چاپ آن به روز بوده و برای خریداران بسیار حائز اهمیت است. درج اطلاعات و چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالا که در انتهای خط تولید روی کالا یا بسته بندی انجام می ‌شود مورد توجه خاص مصرف کننده نهایی محصول است.

  چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالاانواع رایج بسته ‌بندی محصولات

  بسته بندی کالا صنعت عظیمی است که هزاران شرکت تحقیقاتی و خدماتی در آن مشغول طراحی و توسعه هستند. در ادامه با رایج‌ترین اشکال بسته بندی آشنا می‌شوید.

  بسته بندی فلزی

  بسته بندی فلزی برای کالاهایی استفاده می ‌شود که به دلایل مختلف نیاز به حفاظت بیشتر دارد. مثلاً مواد غذایی کنسروی، محصولات شیمیایی، مایعات صنعتی و … که در معرض ضربه و نشت محتویات هستند، اغلب بسته بندی فلزی داشته و به صورت چندتایی با کارتن حمل می ‌شوند.

  بسته بندی شیشه‌ای

  انواع بطری و جارهای شیشه ‌ای از گذشته تاکنون به طور وسیع مورد استفاده در صنایع غذایی بوده است. بسته بندی شیشه ‌ای به دلیل پیدا بودن محتویات داخل از جلوه زیادی برخوردار بوده و اغلب محصولات با کیفیت غذایی را در این نوع بسته بندی عرضه می‌کنند.

  بسته بندی پلاستیکی

  بسته بندی پلاستیکی به دلیل دوام و ارزان بودن کاربرد فراوانی در بسته بندی کالاهای مختلف دارد. پلی اتیلن ماده اولیه این نوع بسته بندی است. پلی اتیلن با چگالی‌های مختلف، خصوصیات مختلفی از خود نشان می‌دهد. از بسته بندی پلاستیکی به علت قابلیت‌هایی مانند عدم واکنش با محصول و قابلیت دوخت حرارتی برای بسته بندی مواد غذایی مانند شیر، ماست، آبمیوه و … استفاده می ‌شود.

  چرا بسته بندی مهم است؟

  هر محصول تولید شده از تولیدکننده تا مصرف کننده نهایی در معرض عوامل تأثیرگذار و آسیب زننده زیادی است. لذا باید محصول را در برابر این عوامل محافظت کرد. بسته بندی روش رایج محافظت از محصول است.

  یکی دیگر از دلایل بسته بندی کمک به بازاریابی برای فروش محصول است. محصولاتی که دارای طراحی و گرافیک زیبایی روی بسته بندی خود هستند می‌توانند در رقابت فروش برنده باشند. چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالا

  چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالاروش چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالا با جت پرینتر

  برای چاپ تاریخ تولید و انقضا، سری ساخت، قیمت و.‌.. روی محصولات و بسته بندی از جت پرینتر استفاده می ‌کنند. جت پرینتر نوعی چاپگر جوهرافشان صنعتی است که عملیات چاپ را با دقت و سرعت بالا روی محصول یا بسته بندی آن انجام می‌دهد. جت پرینترها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند؛

  جت پرینترهای دستی یا پرتابل

  جت پرینترهای دستی که از آن با نام دستگاه تاریخ زن دستی یا مارک زن دستی هم یاد می ‌شود دستگاه ‌های کوچک و قابل حمل هستند که با حروف ریز یا درشت روی سطوح مختلف چاپ دقیقی انجام دهند.

  جت پرینترهای دستی مجهز به کارتریج جت پرینتر برای تأمین جوهر و صفحه نمایش برای تنظیمات متن و کاربری آسان هستند.

  جالب است بدانید با خرید جوهر نامرئی ماورای بنفش می‌توان چاپ ‌های امنیتی را روی بسته بندی انجام داد که فقط در برابر نور ماورا بنفش نمایان می‌شود.

  چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالاجت پرینترهای صنعتی

  از جت پرینترهای صنعتی در خط تولید پر تیراژی که جت پرینتر در معرض کار سنگین و پرتیراژ قرار دارد استفاده می‌شود. جت پرینترهای صنعتی دارای چهار بخش بوده که شامل برد الکترونیکی، هد، سیستم جوهررسانی و چشم الکترونیکی است. کارتریج جت پرینتر محل نگهداری جوهر مورد نیاز دستگاه است. از جت پرینتر صنعتی با نام تاریخ زن اتوماتیک هم یاد می ‌شود که می توان برای روش چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالاها و بسته بندی ها استفاده کرد. چاپ تاریخ تولید و انقضا روی کالا

  مطلب قبلیبخش پنجم: پلیت های چاپ فلکسوگرافی
  مطلب بعدیدوره آموزشی بازاریابی صادراتی برگزار شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده − نه =