بسته بندی با کیفیت؛ رکن فروش بیشتر

  1
  49
  بسته بندی

  رئیسی گفت: بسته بندی محصول را نباید یک کار دم‌ دستی دید، بلکه جذابیت در این بخش یعنی فروش بیشتر چه در داخل و چه خارج از مرزها.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ دو، سه دهه‌ای است که اهمیت بسته بندی محصولات تولیدی در جهان رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است و تولیدکنندگان سعی دارند از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کنند. این موضوع در ایران هم صدق پیدا می‌کند و هرچند تولیدکنندگان داخلی ما نسبت به کشور‌های پیشرفته دیرتر به اهمیت آن پی بردند، اما امروز مصمم‌تر از همیشه در این مسیر قدم برمی‌دارند.

  در همین رابطه، امیر رئیسی مدیر مجتمع چاپ و بسته‌بندی افست گرافیک گفت: وقتی کیفیت محصولات رشد پیدا کرد، تولیدکنندگان برای رسیدن به فروش بیشتر به‌فکر طراحی بهتر برای کالا‌های خود افتادند.

  وی افزود: در چند دهه اخیر، رقابت برای تصاحب بازار‌های بیشتر شدت پیدا کرده و تولیدکنندگانی موفق‌ترند که بیشتر برای طراحی بسته بندی محصولات خود فکر و هزینه کرده‌اند.

  رئیسی یادآور شد: بسته‌بندی محصول را نباید یک کار دم‌دستی دید، بلکه جذابیت در این بخش یعنی فروش بیشتر چه در داخل و چه خارج از مرزها. امروز بسیاری از محصولات کشور که ما در جهان سرآمد هستیم به‌دلیل ضعف در بسته‌بندی، بازارش را از دست داده‌ایم در حالی که این مسیر یک میان‌بر برای دورزدن تحریم‌ها و ارزآوری برای کشور است.

  بیشتر بخوانید: بسته بندی و لیبل راه نجات صنعت چاپ

  بسته بندیاستفاده از دانش روز در خلق بسته بندی با کیفیت

  مدیر مجتمع چاپ افست گرافیک تصریح کرد: تکنیک‌های زیادی برای طراحی و چاپ بسته بندی خلق شده است و از این‌رو تولیدکنندگان سعی دارند از دانش روز این بخش استفاده کنند. از طرفی چاپخانه‌ها هم بیشتر کارهایشان معطوف به بسته بندی است و هم و غم خود را گذاشته‌اند تا بتوانند در این حوزه حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشند.

  وی اظهار داشت: مشتری وقتی روی به خرید یک کالا می‌آورد، ابتدا بسته بندی کالا نظرش را جلب می‌کند و در وهله دوم به کیفیت آن می‌رسد. همین یک دلیل کافیست که تولیدکنندگان، بیشتر به اهمیت بسته بندی محصول پی ببرند.

  رئیسی در پایان خاطرنشان کرد: هزینه برای طراحی و چاپ بسته‌بندی زیباتر نه تنها خرج اضافی نیست، بلکه به‌مرور زمان باعث ارزش افزوده برای آن بنگاه اقتصادی هم خواهد شد. از این‌رو مجتمع چاپ و بسته بندی افست گرافیک با نیم قرن تجربه افتخار دارد تا مسئولیت در این بخش مهم و کلیدی را به‌دست بگیرد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفارش را تقدیم مشتری کند.

  منبع: نشان تجارت

  یک دیدگاه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × 3 =