آلمان موفق به تولید انواع پلیمرهای بازیافتی شد

  0
  68
  انواع پلیمرهای بازیافتی

  تولید انواع پلیمرهای بازیافتی در آلمان با نام تجاری LyondellBasell’s Circulen

  تولید تجاری پلیمرهای بازیافتی ارزشمند مانند پلی‌پروپیلن (PP) و پلی‌اتیلن (PE) با استفاده از مواد اولیه برگرفته از ضایعات پلاستیک و بهره گیری از فناوری های نوین در وسلینگ آلمان را آغاز شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از صنایع پلاستیک، شرکت شیمیایی LyondellBasell غول آلمانی تولیدکننده انواع پلیمرهای بازیافتی تجاری نو از جمله انواع پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن، تولید این پلیمرها را با استفاده از ضایعات پلاستیک و با فرآیندهای نوین بازیافت در کارخانه خود در شهر وسلینگ آلمان آغاز کرده است.

  راه‌اندازی این خط تولید در آلمان، هدف جاه‌طلبانه  LyondellBasell’s را جهت تولید تا بیش از دو میلیون تن انواع پلیمرهای بازیافتی تا کمتر از یک دهه دیگر، یعنی سال 2030 دنبال می کند.

  این کارخانه با استفاده از فرآیند بازیافت مولکولی به تولید موادی می پردازد که در بدو امر قرار است در صنایع مواد بهداشتی و صنایع بسته بندی غذایی و آشامیدنی کاربرد داشته باشند.

  بر اساس این گزارش مواد اولیه از طریق تبدیل حرارتی ضایعات پلاستیکی در کارخانه به دست می‌آید سپس به مواد اولیه برای تولید اتیلن و پروپیلن تبدیل می‌شود و برای پلی‌پروپیلن (PP) و پلی‌اتیلن (PE) پایین‌دست استفاده می‌شود.

  انواع پلیمرهای بازیافتی بیشتر بخوانید: انواع روش های چاپ و بسته بندی مواد غذایی

  صنایع پلیمری با هدف ایجاد زنجیره چرخشی بسته برای تولید پلاستیک، به‌طور فزاینده ای در فناوری‌ های بازیافت مواد شیمیایی سرمایه‌گذاری می‌کنند. با بازیافت مواد شیمیایی، ضایعات پلاستیک دوباره به مواد اولیه کارخانه‌های شیمیایی معمولی تبدیل می شوند.

  همچنین پلاستیک‌های تولید شده از انواع پلیمرهای بازیافتی اینچنینی از نظر کیفیت با پلیمرهای برگرفته از مواد اولیه نفت و گاز قابل تشخیص نیستند. پلیمرهای تولید شده در کارخانهLyondellBasell’s در آلمان با نام تجاری LyondellBasell’s Circulen به بازار عرضه می شوند.

  مطلب قبلیچاپ نقش الماس پانزده سال صعود
  مطلب بعدیمشکل کاغذ ناشران برطرف شده است

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.