هولوگرام ‌های امنیتی و بهره مندی از فناوری های نوین

  0
  37
  هولوگرام ‌های امنیتی

  فناوری هولوگرافی ابزار قدرﺗﻤندی برای محافظت و احراز هویت است و این هولوگرام ‌های امنیتی در مورد خطرات جعل و تقلب در چاپ امنیتی هشدار می‌ دهد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فناوری‌های نوین سبب شده تا هولوگرام ‌های امنیتی جدید، در برابر هر نوع جعل، ایمن باشند.

  اما تولیدکنندگان به چالش‌ های فنی که در هولوگرام‌ های معمولی وجود دارد آگاه هستند. این آگاهی ناشی از جعل و تقلب در اسنادی است که به ‌طور مکرر رخ می ‌دهد. به‌طور مثال، ما شاهد افزایش قابل ‌توجهی در تعداد گذرنامه ‌ها و سایر اسناد صادرشده در سال ‌های اخیر هستیم.

  هولوگرام ‌های امنیتیتضمین عدم ‌جعل در هولوگرام ‌های امنیتی

  بدون‌شک افزایش این اسناد، جعل و تقلب در آن ‌ها را نیز افزایش می ‌دهد. تقریبا در همه این اسناد از برچسب ‎های متغیر نوری یا اووی‌دی و هولوگرام ‌ها استفاده شده است و در حال حاضر در خط مقدم امنیت در چاپ هستند. اووی‌دی‌ ها در آینده با سایر فناوری ‌های چاپ امنیتی ترکیب خواهند شد تا عدم‌ جعل آن ‌ها با استفاده از فناوری‌ های معمولی اسکن و کپی‌ برداری تضمین شود.

  بیشتر بخونید: معرفی انواع مرکب های چاپ امنیتی

  هولوگرام ‌های امنیتی

  ظهور نسل جدید هولوگرام‌ ها

  نسل جدیدی از هولوگرام‌ های مبتکرانه با امنیت بالا در حال ظهور است که باعث بهبود امنیت و حفاظت از اسناد شناسایی می ‌شود. این هولوگرام ‌ها به کسانی که مسئولیت اجرای قانون و یا نظارت را دارند کمک می‌کند تا همیشه از متخلفان، یک قدم جلوتر باشند.

  یکی از انقلاب‌ های در حال وقوع در زمینه هولوگرافی، استفاده از تصاویر نانو نوری است. به عبارت ساده، این تصاویر، رفتار نور را در مقیاس نانومتری تغییر می‌دهند. ترکیب تصاویر نانو نوری باعث می‌شود هولوگرام ‌های امنیتی در برابر هر نوع جعل، ایمن باشند.

  کاغذ نانو هولوگرام ‌های امنیتینانوفناوری و افزایش دقت

  اووی‌دی‌ های نانویی، ﺗﻤام ویژگی‌ های مطلوب یک هولوگرام اعم از وضوح، انعطاف‌ پذیری و عملکرد مناسب را دارند. اووی‌دی‌ های نانویی با استفاده از سامانه ‌های تصویربرداری نوری نانویی ساخته می ‌شوند. این سامانه‌ ها، ویژگی ‌هایی را ثبت می ‌کنند که با استفاده از عناصر نانو نوری مسطح و توسط کامپیوتر ترکیب می ‌شود.

  به دلیل اهمیت موضوع ارتقای امنیتی هولوگرام ‌ها، ستاد فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت، از طرح ‌های فناور و نوآور این حوزه که قابلیت اجرایی داشته باشند، حمایت خواهد کرد.

  مطلب قبلیصفر تا صد حرفه کوچینگ
  مطلب بعدیبازار سرمایه و گروه محصولات کاغذی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 − شش =