تولید کاغذ از الیاف درخت کاج

  0
  72
  الیاف درخت کاج

  با تولید کاغذ فیلتر از الیاف درخت کاج در یک شرکت دانش بنیان، ایران به جمع هشت کشور تولیدکننده این محصول در دنیا پیوست.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز اراک، شرکت دانش بنیان پارس تاواتا پایا مستقر در شهرک صنعتی فرمهین استان مرکزی با طراحی و ساخت خط تولید ایرانی و با استفاده از الیاف درخت کاج موفق به تولید نوع خاصی از کاغذ شده که در تولید فیلتر کاربرد دارد.

  فتحعلی خانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: تولید کاغذ فیلتر پیش از این در انحصار چند شرکت محدود اروپایی، آمریکایی و در آسیا کشورهای چین و کره جنوبی بود که به همت متخصصان داخلی و با طراحی و ساخت داخل خط تولید شرایط تولید سالانه پنج هزار و 500 تن از این محصول در داخل کشور فراهم آمده که این میزان 60 درصد نیاز سالانه 9 هزار تنی کشور را پوشش می دهد.

  الیاف درخت کاج

  فتحعلی خانی افزود: برای تولید این محصول بیش از 30 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و 40 فرصت شغلی مستقیم و بیش از 400 شغل غیر مستقیم ایجاد شده است.

  وی ادامه داد: محصول تولیدی به عنوان مواد اولیه در صنایع تولید فیلتر خودرو نظیر فیلتر هوا، روغن و سوخت و همچنین فیلتر‌های صنعتی استفاده می شود.

  مدیرعامل این شرکت ادامه داد: با وجود اینکه محصول تولیدی از اولویت هایی نظیر کیفیت بالاتر و قیمت ارزان تر نسبت به نمونه های وارداتی برخوردار است اما واردات بی رویه باعث شده این شرکت تنها با 30درصد ظرفیت فعالیت کند که در صورت کاهش واردات وتوجه به تولید داخل می توان مانع از خروج سالانه 40تا 50میلیون دلار ارز از کشور شد.

  بیشتر بخوانید: تایید طرح های سرمایه گذاری در بخش‌های تولید کاغذ و بسته بندی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  15 − 9 =