کمبود کاغذ و ۳۰ درصد رکود صنعت چاپ

  محمد علی انصاری پور، رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان اصفهان

  0
  62
  ورشکستگی صنعت چاپ

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان اصفهان از کمبود کاغذ، تعطیلی برخی چاپخانه ها و رکود  صنعت چاپ  استان در سال جاری خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ محمد علی انصاری پور، رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان اصفهان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان با بیان این مطلب اظهار داشت: متاسفانه با توجه به مشکلاتی که بر صنعت چاپ استان اصفهان حاکم است شاهد افزایش رکود ۳۰ درصدی این صنعت مهم در سال جاری هستیم.

  وی ادامه داد: علی رغم افزایش واردات کاغذ به کشور عاملی که باعث کمبود کاغذ و رکود صنعت چاپ استان اصفهان شده است عدم نظارت دقیق بر نوع توزیع صحیح کاغذ در بازار استان ‌های مختلف کشور به خصوص استان اصفهان است.

   

  تعطیلی بسیاری از واحد‌های چاپخانه استان اصفهان باعث شد تا بسیاری از کارخانه ‌های تولید کننده صنایع غذایی و دارویی به دلیل کمبود کاغذ دچار مشکل شوند

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان اصفهان تاکید کرد: ایجاد مشکل در سیستم توزیع کاغذ باعث شده تا شاهد تورم و گرانی در صنعت چاپ استان اصفهان در سال جاری باشیم.

  وی ادامه داد: عدم توزیع کاغذ به چاپخانه داران استان اصفهان و توزیع آن به ناشران از دیگر عامل رکود صنعت چاپ استان اصفهان به شمار می‌ رود.

  انصاری پور اضافه کرد: نوع نگرش افراد در توزیع کاغذ تنها برای به کار بردن در کتاب بزرگ ‌ترین اشتباه است که ضربه جدی به صنعت چاپ استان اصفهان وارد می‌کند.

   

  رکود صنعت چاپ بیکاری را دو چندان کرد

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان اصفهان گفت:افزایش رکود صنعت چاپ استان اصفهان باعث کاهش شدید فعالیت چاپخانه‌ها و در نتیجه افزایش ۲۵ درصدی بیکاری در این صنعت مهم استان اصفهان در سال جاری شده است.

  انصاری پور یادآور شد: افزایش رکود، تورم و بیکاری در صنعت چاپ استان اصفهان در سال جاری باعث شد تا بیش از ۳۰ واحد چاپخانه استان اصفهان تعطیل شود.

   

  سوء مدیریت، عدم برنامه ریزی دقیق و صحیح، عدم نظارت بر روند واردات کاغذ به داخل کشور از جمله عامل‌هایی است که باعث به وجود آمدن تورم و رکود صنعت چاپ استان اصفهان شده است

  وی ادامه داد: تعطیلی بسیاری از واحد‌های چاپخانه استان اصفهان باعث شد تا بسیاری از کارخانه ‌های تولید کننده صنایع غذایی و دارویی به دلیل کمبود کاغذ دچار مشکل شوند.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان اصفهان گفت: پرداخت مالیات بر اساس قانون توسط چاپخانه داران اصفهانی مجاز نیست، اما این مشکل همچنان گریبانگیر صنعت چاپ استان اصفهان است.

  انصاری پور تاکید کرد: با وجود چنین شرایطی هنوز در تامین کاغذ مورد نیاز بازار استان اصفهان برای سال آینده دچار مشکل هستیم.

  وی اضافه کرد: سوء مدیریت، عدم برنامه ریزی دقیق و صحیح، عدم نظارت بر روند واردات کاغذ به داخل کشور از جمله عامل‌هایی است که باعث به وجود آمدن تورم و رکود صنعت چاپ استان اصفهان شده است.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان اصفهان در انتها خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با همکاری سازمان‌های دولتی و خصوصی هر چه سریع‌ تر از مشکلات صنعت چاپ استان کاسته و کاغذ مورد نیاز بازار استان اصفهان تامین را کنیم.

  بیشتر بخوانید: کمبود کاغذ در مناطق محروم به معضل تبدیل شده است

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × پنج =