نوسازی ماشین آلات از دستاوردهای پنجمین دوره نمایشگاه کاغذ و مقوا

  گفت و گو با رضا امیدی، مدیر پنجمین نمایشگاه کاغذ، مقوا و کارتن

  0
  74
  پاویون سلولزی ایران

  مدیر پنجمین دوره نمایشگاه کاغذ و مقوا با تشریح دستاورهای این دوره از امضای قراردادهای نوسازی ماشین‌ آلات بین شرکت‌ های ایرانی با شرکت‌ های هندی و چینی خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم؛ رضا امیدی، مدیر پنجمین دوره نمایشگاه کاغذ و مقوا با اشاره به دستاوردهای این دوره نمایشگاه گفت:‌ در این دوره نمایشگاه مذاکراتی در زمینه تأمین مواد اولیه و روابط متقابل تجاری بین ایران و روسیه در زمینه تأمین مواد اولیه چوب، چیپس چوب و… بین شرکت‌ های ایرانی و روس انجام شد و قراردادهایی نیز به امضا رسید.

  وی ادامه داد:‌ در این دوره شرکت‌ های هندی حاضر در نمایشگاه در بحث ماشین‌ سازی فعال بودند و با توجه به قدیمی بودن برخی از تکنولوژی‌ های کاغذسازی ما بحث ورود دانش و تکنولوژی و بازسازی مطرح بود. در صنعت کاغذ ما شرکت‌ های قدیمی با تکنولوژی‌ های قدیمی کار می‌ کنند‌، این تکنولوژی‌ ها هم هزینه‌ های تولید را افزایش می‌ دهد و هم بحث کیفیت و کمیت را دچار مشکل می‌ کند.

  مشکلات واردات کاغذ رضا امیدی، مدیر پنجمین دوره نمایشگاه کاغذ و مقواامیدی تصریح کرد:‌ با توجه به سابقه 50 ساله کاغذسازی در ایران این الزام وجود دارد که توانمندی‌ های شرکت‌ های داخلی را در زمینه تولید کاغذ تحریر و بسته‌ بندی فعال کنیم،‌ انتظار فعالان این عرصه این است که برای تأمین منابع مورد نیاز برای بازسازی و نوسازی شرکت‌ های فعال دولت وارد میدان شود.

  رضا امیدی، مدیر پنجمین دوره نمایشگاه کاغذ و مقواتفاوت پنجمین دوره نمایشگاه کاغذ و مقوا با دوره های قبل

   مدیر پنجمین دوره نمایشگاه کاغذ و مقوا با اشاره به حضور معاون صنایع وزارت صمت و مدیرکل سلولزی وزارت صمت در نمایشگاه کاغذ گفت:‌ انتظارما این بود که از وزارت فرهنگ، معاون وزیر هم حضور پیدا می‌کرد، با توجه به اهتمام یک‌سال اخیر در زمینه خودکفایی در کاغذ تحریر از نزدیک با مسائل شرکت‌ های کاغذسازی آشنا می‌ شدند، نشستی برگزار و راهکارها شناسایی می‌ شد، همچنین کمک‌ هایی که دولت می‌ تواند به بخش خصوصی ارائه کند نیز مشخص می‌ شد.

  بیشتر بخوانید: پنجمین نمایشگاه بین المللی کاغذ و مقوا؛ رونمایی جدید‌ترین دستاورد‌ها

  رضا امیدی، مدیر پنجمین دوره نمایشگاه کاغذ و مقواامیدی با اشاره به تفاوت ماهوی پنجمین دوره نمایشگاه کاغذ و مقوا با دوره‌ های قبل یادآور شد:‌ اگر بخواهیم نمایشگاه امسال را با سال قبل مقایسه کنیم، بیش از 100 درصد افزایش مشارکت‌کننده داشتیم، این دوره با استقبال چشمگیری روبرو شدیم؛ البته بحث ما کمیت نبود،‌ ما روی کیفیت تلاش داشتیم، بحث ما حضور شرکت‌ هایی بود که حرفی برای گفتن داشته باشند و حضورشان دستاوردی برای صنعت کاغذسازی داشته باشد. برای همین اکثر شرکت‌ های خارجی حاضر در زمینه تولید ماشین‌ آلات فعال بودند که در این زمینه به قراردادهایی نیز رسیدیم.

  مطلب قبلیبرگزاری آزمون صلاحیت فنی متقاضیان تاسیس چاپخانه در مازندران
  مطلب بعدیمقوای FBB معروف به ایندربرد در تعاونی چاپخانه‌داران عرضه می شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.