صنایع سلولزی كشور در دوران كرونا بسیار پویا و فعال تر شد

  0
  56
  صنایع سلولزی كشور

  تاسیس کارخانه های مادر در حوزه صنایع سلولزی كشور

  یك فعال در حوزه صنایع سلولزی كشور ضمن بیان این مطلب که دوران کرونا موجب پویایی صنایع سلولزی كشور شد، اظهار داشت که دستمال كاغذی تنها كالای بوده كه واردات آن در طول ۴۰ سال گذشته به لحاظ ارزان و حجیم بودن هیچ گونه صرفه اقتصادی نداشته است.

  صنایع سلولزی كشوربه گزارش چاپ و نشر آنلاین قاسمعلی حسنی فعال در حوزه صنایع سلولزی کشور در برنامه تابلوی واردات رادیو اقتصاد افزود: این در حالیكه مواد اولیه این كالا ازآمریكا، اروپا، اندونزی و بسیاری كشورهای دیگر وارد می شد.

  وی همچنین اظهارداشت: خوشبختانه افراد بسیار توانمندی در طول سال های گذشته وارد صنایع سلولزی كشور به ویژه تولید دستمال كاغذی در ایران شدند و كارخانه های مادر بسیار بزرگی دركشور تاسیس شده است.

  این فعال در حوزه صنایع سلولزی كشور گفت: به لحاظ خشك بودن كشور خمیر مورد نیاز برای تولید تیشو یا كاغذ دستمال كاغذی از روسیه، ممالك حوزه اتحادیه اقتصادی اوراسیا، اندونزی و برخی دیگر از كشورها وارد و درداخل تبدیل به تیشو می شود.

  وی در ادامه افزود: در سال‌های اخیر علاوه بر محصولات جعبه‌ای، بسته بندی‌های نایلونی پرتعداد دستمال كاغذی با نام «دستمال كاغذی اقتصادی» نیز به بازار آمده كه با حذف جعبه به خانواده‌ها این امكان را می‌دهد كه خرید كم هزینه تری داشته باشند.

  حسنی اظهارداشت: قیمت انواع اقتصادی دستمال كاغذی هم بسته به تعداد بسته‌های موجود در پك و تعداد برگ‌های هر بسته و تعداد لایه‌های هر عدد دستمال متنوع است.

  صنایع سلولزی كشوروی ضمن اشاره به اینكه دستمال كاغذی با توجه به اهمیت رعایت بهداشت در زندگی امروزی گفت: این كالا در انواع مختلف جیبی، بسته بندی های بزرگ و كوچك در خانه ها، ادارات و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

  این فعال در حوزه صنایع سلولزی كشور افزود: دستمال كاغذی دارای نقش موثری در رعایت بهداشت و در عین حال منجر به سهولت نظافت فردی می شود.وی اظهارداشت: در حال حاضر میزان آگاهی عموم مردم رو به افزایش است از اینرو فرهنگ رعایت بهداشت نیز گسترش پیدا كرده است.

  حسنی اضافه كرد: استفاده از دستمال كاغذی در زندگی حال حاضر از ملزومات به شمار می رود به طوری كه كمتر كسی را می توان پیدا كرد كه از دستمال كاغذی استفاده نكند.

  صنایع سلولزی كشوربیشتر بخوانید: برنامه های شرکت حریر خوزستان برای تولید انواع کاغذ فیلتر و تیشو

  وی ادامه داد: صنعت سلولزی كشور در دوران كرونا بسیار پویا و فعال تر شد و اگر برخی صنایع در اثر همه گیری كرونا لطمه دیدند در عوض صنایع سلولزی فربه تر و همینطور سودهای خیلی خوبی عاید این مجموعه های تولیدی شد.

  این فعال در حوزه صنایع سلولزی گفت: دستمال كاغذی از ۱۵ فروردین ماه سال جاری با موافقت سازمان حمایت بین ۲۳ تا ۲۹ درصد افزایش قیمت داشته است.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اینكه در آینده نزدیك تولید بسیاری از كاغذها در كشور از سنگ خواهد بود، افزود: تولید كاغذ از سنگ از جمله روش های نوین در صنعت كاغذسازی محسوب می شود.

  حسنی یادآورشد: تولید كاغذ از سنگ مزایای زیادی به خصوص در حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب جنگل‎هادر كشور دارد كه بسیار حائز اهمیت است.

  مطلب قبلینمایشگاه بسته بندی آمبالاژ در ترکیه برگزار می شود
  مطلب بعدیارائه آخرین تحولات در نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سیزده + دو =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.