کنترل گرانی کاغذ نیازمند توجه دولت است

  گفت و گو با رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران اصفهان

  0
  60
  گرانی کاغذ

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران اصفهان گفت: قیمت کاغذ نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. کنترل گرانی کاغذ نیازمند توجه دولت است ولی متأسفانه اقدامی نمی شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ محمدعلی انصاری‌ پور در گفت‌ و گو با ایمنا اظهار کرد: گرانی کاغذ نه مرتبط با عوامل داخلی بلکه با توجه به وابستگی ما به واردات این محصول به قیمت دلار و شرایط خارجی مربوط می‌ شود.

  وی درباره گرانی کاغذ افزود: حال در شرایطی که سیاست‌گذاری مناسبی برای تخصیص ارز نسبت به واردات کاغذ نیست و به این محصول به‌ عنوان کالای استراتژیک نگاه نمی‌ شود واضح است که بازار کاغذ در شرایط ناخوشی قرار گیرد به‌ طوری‌ که با افزایش دو برابری نرخ این محصول نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه هستیم.

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران اصفهان خاطرنشان کرد: هیچ ارزی برای کاغذ تخصیص نمی‌ یابد و اگر حمایتی هم باشد فقط بحث نشر و کتاب مورد توجه قرار دارد در حالی که حوزه‌ های فراوانی نیازمند به کاغذ و مقوا هستند از صنایع غذایی تا صنایع دارو و بسته‌ بندی که هر کدام نیاز فراوانی به کاغذ و مقوا دارند.

  گرانی کاغذنوسان و گرانی کاغذ

  انصاری‌ پور در رابطه با تأثیر ریزش نرخ دلار بر قیمت کاغذ گفت: در زمانی که نرخ ارز، کاهشی شد نرخ جهانی کاغذ افزایش یافت و از سویی برای وقوع تأثیرات کاهش نرخ ارز، مدت‌ زمانی لازم است و نمی‌ توان به این سرعت انتظار کاهش را داشت.

  وی معتقد است: قطعاً با رفع تحریم‌ ها شرایط این بازار هم بهبود می‌ یابد زیرا در زمان تحریم مشکلات ارزی و تبادلات بانکی داریم که هرکدام تأثیر فراوانی بر قیمت کاغذ گذاشته‌ اند ولی با رفع تحریم‌ ها، این مسائل هم حل خواهد شد.

  مطلب قبلیصنعت چاپ سرگردان میان دو وزارتخانه
  مطلب بعدیاما و اگرها درباره ی قیمت کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یازده + 17 =