نمایشگاه بین المللی کاغذ پلی برای توسعه صادرات غیرنفتی

  0
  55

  تاکنون ۶۰ شرکت داخلی برای حضور در سومین نمایشگاه بین المللی کاغذ و مقوا ثبت‌نام کرده‌اند.

  نمایشگاه بین المللی کاغذبه گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ رضا امیدی، رئیس سومین نمایشگاه بین المللی کاغذ و مقوا در گفت ‌و گو با ایبنا، با اشاره به استقبال فعالان حوزه کاغذ و مقوا از این نمایشگاه گفت: حضور ۶۰ شرکت برای حضور در سومین نمایشگاه بین المللی کاغذ و مقوا قطعی شده و ۱۵ شرکت نیز در حال جانمایی و مذاکره هستند.

  وی افزود: در این زمینه سالن ‌های پنج و شش برای نمایشگاه در نظر گرفته شده است که ظرفیت سالن پنج تکمیل شده و بخش‌ هایی از سالن ششم نیز واگذار شده است؛ بنا بر این امیدواریم بتوانیم با ظرفیت دو سالن نمایشگاه را برگزار کنیم.

  امیدی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تأثیر آن در برگزاری نمایشگاه نیز گفت: بسیاری از شرکت ‌های داخلی برای حضور در نمایشگاه نگرانی دارند؛ به‌ خصوص فعالان استانی؛ زیرا در بحث پروازها، رفت و آمد و اقامت در هتل دچار مشکل هستند؛ اما باز هم امیدواریم روند برگزاری نمایشگاه از سال گذشته بهتر باشد.

  وی تأکید کرد: البته وضعیت حضور شرکت ‌ها در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته بهتر بوده است؛ زیرا سال گذشته حدود ۶۰ شرکت حضور داشتند و پیش‌بینی ما این است که تعداد شرکت‌کنندگان بیشتر شود.

   امیدی همچنین به پیش‌بینی حضور هیئت‌ های خارجی در نمایشگاه اشاره کرد و افزود: برای حضور هیئت‌ های بازدیدکننده از کشورهای همسایه و منطقه رایزنی‌ هایی انجام شده است که امیدواریم با فروکش کردن شیوع کرونا امکان حضور آن ‌ها مهیا شود.

   وی با اشاره به رویکرد نمایشگاه در سومین تجربه برگزاری نیز گفت: توسعه صادرات رویکرد نمایشگاه در این سه دوره بوده است و فرصتی برای شرکت‌ های داخلی و تولیدکنندگان است تا بیایند و توانمندی ‌های خود را به فعالان داخلی و خارجی این حوزه معرفی کنند.

  رئیس سومین نمایشگاه بین المللی کاغذ و مقوا با بیان اینکه افزایش و معرفی توانمندی‌ های ایران به منطقه از جمله اهداف این نمایشگاه به شمار می‌ آید، عنوان کرد: این کار می‌ تواند به توسعه درآمد از صادرات غیرنفتی کمک کند. همچنین ارزآوری خوب و مناسبی برای کشور به همراه داشته باشد و به همین دلیل تلاش داریم بعد بین‌الملل نمایشگاه را تقویت کنیم.

  بیشتر بخوانید: سومین نمایشگاه کاغذ و مقوا برگزار می ‌شود

   وی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش خود را انجام داده‌ایم که نمایشگاه بین المللی کاغذ و مقوا در تقویم سالانه نمایشگاه ‌های ایران و منطقه قرار گیرد و تیر و مرداد هر سال فعالان این حوزه منتظر برگزاری این رویداد باشند و برنامه پنج ساله ‌ای برای رشد و ارتقای فعالیت های خود در نظر گرفته ‌ایم.

   سومین دوره نمایشگاه بین المللی کاغذ و مقوا ۲۴ تا ۲۷ تیر ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌ های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 4 =