مدیر شرکت چوب و کاغذ مازندران از تامین کاغذ برای تولید کتاب درسی خبر داد

  0
  73
  صنایع چوب و کاغذ مازندارن

  مدیر شرکت چوب و کاغذ مازندران از انعقاد قرارداد این کارخانه برای تامین 5 هزار تن کاغذ مورد نیاز کتاب درسی با وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

  مدیر شرکت چوب و کاغذ مازندران

  درخواست مدیر شرکت چوب و کاغذمازندران از مسئولان

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فارس، امید نیک‌نژاد مدیر شرکت چوب و کاغذ مازندران، در مراسم افتتاح پروژه استفاده مجدد از ضایعات واجد تولیدی خرده چوب و راه‌اندازی مجدد دستگاه گرانوله ساز کارخانه کود الی مازندران، اظهار کرد: مدتی پیش راه‌ اندازی مجدد کاغذ چاپ و تحریر را در دستور کار قرار دادیم در این برنامه وعده داده بودیم که تا پایان سال ۸ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر تولید کنیم که تاکنون ۳ هزار و ۲۰۰ تن تولید شده است.

  وی با اشاره به قراردادی با واحد چاپ و نشر وزارت آموزش و پرورش منعقد شده، گفت: اقدامات لازم برای تامین نیازمندی‌ های ۵ هزار تن کاغذ کتاب درسی انجام شده و امید داریم در موعد مقرر به تولید برسیم.

  مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران اضافه کرد: امید داریم با حمایتی که دولت از این صنعت استراتژیک دارد بخشی از نیاز کشور به کاغذ را تامین کرده و از این ظرفیت استفاده مناسب شود.

  وی از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد که دستگاه‌ های متولی یا تامین کاغذ موظف شوند که پس از ثبت سفارش نسبت به پیش پرداخت برای تهیه مواد اولیه اقدام کنند و گفت: وزارت ارشاد برنامه‌ های خویش را برای استفاده از کاغذ داخلی تدوین کرده و اعلام نیازها را به این مجموعه اطلاع‌ رسانی کنند.

  نیک‌نژاد با اعلام اینکه یک واحد تولید برای پاسخ به سفارشات نیاز به تامین مواد اولیه است، اضافه کرد: براساس مصوبات ستاد تسهیل کشور  و طرح حمایت از صنایع سلولوزی به ویژه صنعت چوب و کاغذ مقرر شده بود که دستگاه‌های متولی نیازمندی‌ های خویش را اعلام کنند که هنوز ثبت سفارشی دریافت نکردیم.

  مدیر شرکت چوب و کاغذ مازندران اضافه کرد: برخی از نیاز به مواد اولیه  در داخل تولید می‌ شود که بخشی از مواد از فرابورس و مابقی به صورت مستقیم تهیه می‌ شود نکته اینجاست که این اقلام با وجود کاهش قیمت دلار در هفته‌ های اخیر روند صعودی داشته که افزایش قیمت مواد اولیه تاثیری مستقیم در بهای تمام شده کاغذ دارد و همین موضوع روی فروش ما تاثیر دارد.

  مدیر شرکت چوب و کاغذ مازندراننیک‌نژاد مدیر شرکت چوب و کاغذ مازندران، درخواست مشخص خویش را به این صورت بیان کرد که یارانه‌ هایی به واحدهای تولیدکننده ارائه شود که شاهد افزایش قیمت تمام شده کاغذ نباشیم.

  مدیر شرکت چوب و کاغذ مازندران با اشاره به افزایش هزینه بهای تمام شده برق برای واحدهای تولیدی و صنعتی، گفت: سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد تومان هزینه برق پرداخت کردیم اما در ۹ ماهه سال جاری هزینه برق مجموعه چوب و کاغذ مازندران به ۳۱ میلیارد تومان رسیده است و انتظار داریم که تعرفه برای این واحد مناسب‌سازی شود.

  بیشتر بخوانید: ارائه تسهیلات دولتی به شرکت چوب و کاغذ مازندران

  مدیرعامل چوب و کاغذ مازندران ادامه داد: وقتی کاغذ با بهای تمام شده ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان در چوب و کاغذ مازندران قابل تهیه است چرا از این ظرفیت برای نیازمندی‌ های کشور مورد استفاده قرار نمی‌ گیرد.

  وی با اعلام اینکه استقبال از کاغذ با دلار ۲۷ تا ۲۸ هزار تومانی و مقاومت در برابر کاغذهای تولیدی مجموعه ما با قیمت تمام شده ۲۲ هزار تومانی با شعار حمایت از تولید منافات دارد، گفت: انتظار داریم این موضوع در دستگاه‌ های دولتی نهادینه شود.

  مدیر شرکت چوب و کاغذ مازندران در ارتباط با برخی مشکلاتی که با سازمان جنگل‌ها وجود دارد، افزود: انتظار داریم در برداشت‌ های شکسته افتاده در جنگل همکاری مناسب شود و مصوبه‌ای که برای ترک تشریفات صد هزار تن صنوبر و چوب عملیاتی شود که در طرح توسعه کارخانه چوب و کاغذ به مواد اولیه به شدت نیاز داریم.

  مطلب قبلیبسته بندی کوکاکولا و حفظ محیط زیست
  مطلب بعدیمزایا و معایب برگزاری دومین دوره نمایشگاه مجازی کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.