ایجاد زیرساخت برای تولیدات داخلی کاغذ

  0
  86
  تولیدات داخلی کاغذ

  معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد گفت: با تخصیص منابع مالی از سوی دولت برای تامین کاغذ مشکلی وجود ندارد و همزمان زیرساخت‌ های لازم برای افزایش تولیدات داخلی کاغذ نیز در حال ایجاد است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ شنبه شب در دیدار با استاندار قم تاکید کرد: بخش عمده ای از کاغذهای مصرفی در کشور وارداتی و قیمت آن بالا است.

  معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال جاری میزان قابل توجهی کاغذ برای نیازهای آموزش و پرورش در داخل از کشور در حال تولید است و سال آینده نیز علاوه بر کاغذ آموزش و پرورش، نیاز نشر کشور نیز تامین خواهد شد.

  تولیدات داخلی کاغذاحمدوند ادامه داد: افزایش هزینه چوب و تامین انرژی از موانع مهمی است که باعث می شود که حداکثر ظرفیت در امر کاغذ فعال نشود و امیدواریم تا دو سال آینده عمده نیاز کشور از تولیدات داخلی کاغذ تامین شود.

  معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده کاغذ داخلی نسبت به کاغذ وارداتی قریب به ۲۰ درصد کمتر بوده و علاوه بر این ایجاد اشتغال و عدم وابستگی به ارز از دیگر مزایای تولیدات داخلی است؛ در صورت بالا رفتن تولیدات داخلی، هزینه های تولید نیز کمتر خواهد شد.

  وی اضافه کرد: ۹ درصد ناشران فعال کشور در قم فعال هستند و هشت درصد کتاب کشور در این استان تولید می شود و اولویت نشر در قم حوزه دین است.

  تولیدات داخلی کاغذمعاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به لزوم شفافیت ساز و کار اعطای سهمیه های کاغذ برای ناشران، بیان کرد: طی سامانه ای که طراحی شده، ناشران برای درخواست کاغذ، کتب خود، تیراژ و صفحات را معرفی می کنند و این ناشران برای دریافت کاغذ باید اولویت موضوعی داشته باشند.

  وی اظهار داشت: شمارش کتب ناشران از اقداماتی است که می توان در قالب آن به میزان مصرف کاغذهای دریافتی ناشران پی برد. تولیدات داخلی کاغذ

  دیدار با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور، سیدمحمدتقی شاهچراغی استاندر، بازدید از شهرک چاپ و نشر، گفت وگو با ناشران حوزه دین و حضور در شب شعر غدیر از برنامه های معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به قم بود.

  تولیدات داخلی کاغذ

  مطلب قبلیخبر جدید بانک مرکزی برای بازار ارز
  مطلب بعدیپیگیری مشکلات شهرک چاپ و نشر شهاب قم توسط استانداری

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 − پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.