وزیر اقتصاد و دارایی به کارخانه های واگذار شده کاغذ هشدار داد

  0
  25
  وزیر اقتصاد و دارایی

  اعلام آمادگی وزیر اقتصاد و دارایی برای تولید کاغذ

  وزیر اقتصاد و دارایی با حضور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب در محل مصلی تهران از غرفه های این نمایشگاه بازدید و با فعالان حوزه نشر به گفتگو پرداخت.

  وزیر اقتصاد و داراییبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از شادا، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در جریان بازدید از نمایشگاه تهران بیان کرد که وزارت اقتصاد آماده است در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نگاه و مشورت تخصصی، به طور خاص در تقویت و تولید کاغذ، به حرفه‌ای تر شدن این اقتصاد و توسعه پایدار آن کمک کند.

  وی اظهار داشت: به کارخانجات تولید کاغذ که براساس اصل ۴۴ واگذار شده اند ولی به تعهدات خود در قرارداد واگذاری عمل نکرده و تولید کاغذ را در شرایط فعلی با تنگنا مواجه کرده اند، هشدار می دهیم که سال ۱۴۰۱ باید تولید خود را به ظرفیت واقعی نزدیک کنند.

  وزیر اقتصاد و داراییبیشتر بخوانید: حمایت از صنعت تولید کاغذ با هدف حمایت از ناشران

  وزیر اقتصاد و دارایی همچنین در جریان بازدید از نمایشگاه با معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کرد و ضمن بررسی مشکلات و موانع حوزه نشر کتاب در چارچوب وظایف و مأموریت های وزارت اقتصاد، مقرر کردند که زمینه رفع این مشکلات با برگزاری جلسات هماهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ با سازمان های تابعه وزارت اقتصاد از جمله سازمان امور مالیاتی در کوتاهترین زمان برگزار شود.

  خاندوزی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که این وزارتخانه با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بخش خصوصی کشور در زمینه تولید کاغذ چه اقداماتی می‌تواند انجام دهد، بیان کرد: حمایت‌های خود را از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در زمینه تولید کاغذ در قالب دو دسته‌بندی تقسیم کرده‌ایم.

  وزیر اقتصاد و داراییاحسان خاندوزی اضافه کرد: یک دسته از حمایت‌ها، شامل سرمایه‌گذاران جدیدی می‌شوند که قصد ورود به این صنعت را دارند. قطعا باید اجازه داد «اقتصاد فرهنگ» با توجه به سهمی که در تولید ناخالص داخلی کشور(GDP) دارد، به همان اندازه از تسهیلات و اعتبارات شبکه بانکی استفاده کند.

  وزیر اقتصاد و امور دارایی ادامه داد: دسته دوم حمایت‌ها نیز شامل بازیگران فعلی صنعت نشر می‌شود که همین اکنون در حوزه تولید کاغذ فعال هستند و کمتر از ظرفیت‌شان فعالیت می‌کنند؛ اما می‌توانند بخش زیادی از کاغذ داخل را تامین کنند.

  وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به این‌که به فعالان فعلی ‌حوزه تولید کاغذ، کمک خواهیم کرد تا حداقل به ظرفیت اسمی خود نزدیک شوند، عنوان کرد: برآوردمان این است که بخش اعظم نیاز کشور به کاغذ از همین طریق قابل تحقق است.

  مطلب قبلیمعاون امور مطبوعاتی ارشاد: کاغذ تنها عامل موثر در وضعیت کنونی مطبوعات نیست
  مطلب بعدیاقتصاد رقابتی موثر در تولید کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 − 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.