۲۰ میلیون دلار ارز نیمایی برای واردات کاغذ

  0
  61
  ارز نیمایی برای واردات کاغذ

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای تامین کاغذ مورد نیاز به عنوان کار فوری با بانک مرکزی مذاکراتی صورت گرفته و تخصیص ارز نیمایی برای واردات کاغذ درحال انجام است و حدود ۲۰ میلیون دلار به این امر اختصاص پیدا کرده و در یک فرصت کوتاه واردات کاغذ صورت می‌گیرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایلنا، محمدمهدی اسماعیلی در پاسخ به این سئوال که “چندی پیش در سفر  به استان فارس درباره تخصیص بودجه به بخش فرهنگ و هنر این استان سخن گفتید؛ باتوجه به صحبت‌های شما چند درصد این بودجه صرف معرفی هرچه بیشتر حافظ و البته سعدی در عرصه‌های جهانی خواهد شد؟ آیا برآوردی دارید که مردم دنیا تا چه اندازه با مفاخر ایران آشنا هستند؟” گفت: عمدتاً به لحاظ تمدن و تاریخ دیرینه ایران، همه نسبت به فرهنگ ایران آشنایی دارند.

  ارز نیمایی برای واردات کاغذوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در حوزه فرهنگ و هنر باید هر آنچه داریم را به دنیا معرفی کنیم که این اقدام در حال انجام است و در دوره جدید فعالیت‌ها در بازنمایی رسانه‌ای و بازار سازی انقلابی ساختار فرهنگ و معرفی بین المللی هنرمندان کشور مور توجه قرار گرفته که با داشتن مفاخر بزرگی مانند سعدی و حافظ می‌توانیم بخشی از مأموریت‌های خود را انجام دهیم.

  وی درباره اقدامات در نظر گرفته شده برای استان قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران عنوان کرد: در نظر گرفته شده تا با حمایت مسئولان دوسالانه خوشنویسی به صورت بین المللی برگزار شود، در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به دنبال تحقق این امر هستیم و امیدواریم در دوسالانه بعدی شاهد حضور هنرمندان کشورهای همسایه باشیم.

  این مسئول فرهنگی و هنری افزود: همچنین قرار است  آثار خوشنویسی هنرمندان را در کشورهای منطقه، بویژه کشورهای جهان اسلام برای علاقمندان ارائه کنیم.

  ارز نیمایی برای واردات کاغذ

  بیشتر بخوانید:

  بازدید کمیته ویژه کاغذ وزارت ارشاد از کارخانه های داخلی

  حمایت متولیان و رونق تولید داخلی کاغذ

  ارز نیمایی برای واردات کاغذ

  مقام ارشد فرهنگ و هنر کشور عنوان کرد: این موضوع مطرح شده که بانک مرکزی نمایندگانی در صندوق هنر داشته باشد تا اگر نیاز به فعالیت پولی و بانکی بود بتوانیم انجام دهیم.

  وی درباره گرانی کتاب بیان کرد: موضوع اول کاغذ است، دولت خودکفایی صنعت نشر را از مهم‌ترین وظایف خود قرار داده، در سفر فارس ۱۰۰ میلیارد تسهیلات برای مجموعه‌ای که می‌توانست ۲۰ درصد نیاز کاغذ و مقوای کشور را تامین کند پرداخت کرد، با راه اندازی دو مجموعه دیگر در استان خوزستان نیز می‌توانیم سالانه ۲۴۰ هزار تن تولید داشته باشیم که ظرفیت آن حتی از نیاز ۳۶۰ هزار تنی ما بیشتر است. ارز نیمایی برای واردات کاغذ از جمله اقدامات ارشاد است.

   وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: برای تامین کاغذ به عنوان برنامه میان مدت یک کارگروه سه نفره تشکیل می‌شود.

   

  ارز نیمایی برای واردات کاغذ

  وی اظهار کرد: هفت و نیم میلیون تن کاغذ در قوه قضائیه است که طبق صحبت‌های انجام شده با ریاست قوه دستور تسریع داده شده و چهار و نیم میلیون تن نیز در تعزیرات حکومتی موجود است که مشکل آن حل خواهد شد و وارد بازار می‌شود.

  اسماعیلی درباره اقدامات انجام شده برای افزایش زیرساخت‌های هنر و فرهنگ قزوین گفت: تکمیل تالار فرهنگ و هنر قزوین که ۲۰ درصد پیشرفت داشته را در اولیت سفر استانی قرار خواهیم داد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هجده − دوازده =