بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از شرکت چوب و کاغذ مازندران

  0
  43
  رئیس سازمان بازرسی کل کشور

  تاکید رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر پیگیری مطالبات چوب و کاغذ مازندران

  ذبیح الله خداییان رئیس سازمان بازرسی کل کشور عصر سه شنبه(17 آبان ماه) از شرکت چوب و کاغذ مازندران در ساری بازدید کرد و در این بازدید ضمن اینکه کاغذ را یک کالای اساسی برشمرد نقش این کارخانه را نیز برای تولید کاغذ محوری دانست.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشوربه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از چوب و کاغذ مازندران، ذبیح الله خداییان رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اظهار این که اقدامات حمایتی و عملی دولت سیزدهم طی یکسال اخیر گذشته سبب شد تا تولیدات کاغذ چوب و کاغذ مازندران رونق بگیرد، گفت: امسال بخش اعظمی از نیاز کاغذ تحریر برای چاپ کتاب مدارس از تولیدات چوب وکاغذ مازندران تامین شده است و بازدید میدانی امروز نشان می دهد که آمادگی این شرکت برای افزایش تولید نیز وجود دارد. رئیس سازمان بازرسی کل کشور 

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: کمبود نقدینگی شرکت چوب و کاغذ مازندران را با پیگیری از بانک ها حل و فصل خواهیم کرد، مسایل زیست محیطی این شرکت نیز باید از بین برود.

  وی ادامه داد: پیشنهادمی شود که استفاده از چوب های  شکسته افتاده و خشکی که در جنگل های شمال وجود دارد و طبق اظهارات کارشناسی برای جنگل نیز مفید فایده نیست، برای مطالبات چوب و کاغذ مازندران از سازمان جنگل ها پیگیری و عملی شود.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این که طبق مستندات چوب کاغذ مازندران این شرکت حدود 303 هزار متر مکعب چوب از منابع طبیعی طلب دارد، گفت: باید با مسوولان منابع طبیعی و وزارت جهاد کشاورزی در خصوص استفاده از چوب های شکسته و افتاده جنگ های شمال در نشست های کارشناسی صحبت و بررسی کرد.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: افزایش محصولات تولیدی کاغذ را در مازندران توسط بازرس کل و دادگستری استان در راستای اقتصاد مقاومتی و کمک به تولید کشور پیگیری دائمی صورت می گیرد. باید به صنعت تولید کاغذ کشور با هدف کاهش میزان واردات، کمک کنیم.

   

  آغاز صادرات به ترکیه

  رئیس سازمان بازرسی کل کشورامید نیک نژاد مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران نیز در این بازدید ضمن قدردانی از حمایت های ویژه دولت سیزدهم گفت که شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران به عنوان اصلی ترین تولید کننده کاغذ تحریر در کشور تلاش می کند تا نیاز کامل کشور را تا سال آینده برطرف کند.

  وی با اظهار این که شرکت چوب و کاغذ مازندران قادر به تامین ۲۵ درصد نیاز کاغذ تحریر کشور است، افزود: تولید در این شرکت به خاطر مشکلات تهیه مواد اولیه در چند سال اخیر با چالش های جدی مواجه شد.

  نیک نژاد با اظهار این که مواد اولیه شرکت شامل ۳۰ درصد چوب های باغی و ۷۰ درصد ضایعات کارتن و کاغذ است، بیان کرد: پس از حدود پنج سال تحمل رکود در این کارخانه، از حدود ۶ ماه پیش صادرات کاغذ صنعتی به کشور ترکیه آغاز شد و اکنون ماهانه صادرات کاغذ را انجام می دهیم.

  وی از کمبود مواد اولیه ،نقدینگی و تامین قطعات اصلی ماشین آلات به عنوان مشکلات اساسی تولید کنندگان یاد کرد و گفت تولید کاغذ چاپ و تحریر برای آموزش و پرورش از خروج 40 میلیون دلار ارز جلوگیری بعمل آمد.

  بیشتر بخوانید: کارخانه پارس کاغذ مشهد و افزایش ظرفیت تولید

  نیک نژاد خواستار حمایت شورای پول و اعتبارات بانک مرکزی از مجموعه چوب و کاغذ شد و افزود: این شرکت با ظرفیت بسیار خوب خود قادر خواهد بود تولید خود را در سال آینده افزایش دهد.

  وی با اینکه این شرکت همچنان طلب ۳۰۳ هزار متر مکعبی چوب خود را از منابع طبیعی دنبال می کند، خاطرنشان کرد: شرکت چوب و کاغذ مازندران پس از اجرای قانون تنفس جنگل چندین بار مورد حمایت دولت قرار گرفت که از جمله آن تامین ۱۰ میلیون دلار ارز به نرخ نیمایی برای تامین مواد اولیه در سال ۹۸ بود.

  مطلب قبلیبسته بندی دارویی وضعیت مناسبی دارد
  مطلب بعدیبرنامه‌ های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفته کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 4 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.